Je Bůh mocnější než sex, trilobiti a konopí? Setkání režiséra Chauna s Jiřím X. Doležalem

Je Bůh mocnější než sex, trilobiti a konopí? Setkání režiséra Chauna s Jiřím X. Doležalem 6 obrázků v galerii
Na filmovém plátně nás čeká jedno zajímavé setkání. Režisér Igor Chaun, jehož talent byl v 90. letech nezpochybnitelný, se v celovečerním dokumentu rozhodl proniknout do života Jiřího X. Doležala, novináře, milovníka konopí a dosti svérázné osobnosti. Mohou mít ti dva něco společného? Na to odpoví Nepřesaditelný (2017), který zamíří 16. listopadu do českých kin.

V případě Nepřesaditelného nepůjde o Chaunovo mikroskopické pitvání svérázného muže s přezdívkou JXD, nýbrž o dialog dvou lidí, kteří mají společné minimálně jedno téma - žili pod diktátem silných matek. Igor Chaun o tom ostatně natočil minimálně jedno legendární video.

Nepřesaditelný: Video z natáčení

Ještě jeden společný bod by se v případě režiséra a "respondenta" našel: oba dva se po výrazných 90. letech poněkud vytratili ze scény, žijí vlastním hledačstvím, jsou svobodní a bezdětní. Chaun se věnuje duchovnu, Doležal trilobitům. Když se ale ohlédneme za životem JXD, dojde nám, že to byl v několika bodech dost svérázný vizionář: například se nechal ve svém bytě sledovat na webovou kameru a případným zájemcům tak zprostředkoval jakousi reality show bez fanfár. Nebál se antisemitismu a upozorňoval na to řadu let v týdeníku Reflex.

Nepřesaditelný - Igor Chaun a Jiří X. Doležal

Igor Chaun se ale v dokumentu Nepřesaditelný pokusil podívat hloubš. Po natáčení o Doležalovi prohlásil: "NIC NENÍ TAKOVÉ, JAKÉ SE NÁM JEVÍ... Ani JXD. A o tom to poznání celé je..."

Nepřesaditelný: Trailer

Kdo je ve skutečnosti svérázný novinář Jiří X. Doležal, o němž bylo napsáno sedm diplomových prací? Jakou roli v jeho životě hraje časopis, do něhož píše pětadvacet let? Jakou roli v něm hrají ženy? Zakázané látky? Pravěk? Samota? A smrt?

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články