6.11.2017, 19:10

Thor slaví - po víkendu konečně patří k elitě marvelovského vesmíru

Thor slaví - po víkendu konečně patří k elitě marvelovského vesmíru 3 obrázky v galerii
MCU (Marvel Cinematic Universe aka filmový vesmír Marvelu) je vnímám jako velkolepá a úspěšná frančíza. Do téhle pozice se ale nedostala automaticky. První filmy měly skromnější startovné a diváky si museli hrdinové postupně získat.

Zatímco první Iron Man našlápl v kinech velkolepě (částečně i proto, že stál na začátku a diváci byli zvědaví) a otevřel za 98 milionů, další sólovky hrdinů zdaleka tak zářivá čísla neměly. Ant-Man se při nástupu musel spokojit s 57 miliony, Captain America debutoval za 65 a Doctor Strange za 85.

K magické stovce za první víkend, která platí za pomyslnou hranici těch nejlepších (či alespoň těch, které studio nejlépe prodá), se až na Iron Mana nikdo ve své první štaci nepřiblížil. Thor to nezvládl ani dvojkou s podtitulem Temný svět, která v amerických kinech otevřela za 85 milionů. Do trojky investovalo studio hodně energie, trailery jasně říkaly, že tenhle film si zkrátka užijí všichni a práce se vyplatila. Reakce jsou nadšené a start vysoký.

Téma: Temné stránky komiksového Thora

Thor: Ragnarok se sice hrál v řadě zemí již nějakou chvíli, v Americe ho ale čekal start až o posledním víkendu. A studio má dalšího "stovkaře" - snímek otevřel za 121 milionů dolarů. Není to nezasloužené. Diváci i kritici se předhání ve chvále a snímku pomáhá i to, že se úzce neváže na MCU, ale dokáže stát sám o sobě (což je mimo jiné dáno novými postavami, které jsou často zmiňovány v ohlasech). Obliba Thora roste i celosvětově, takže má Ragnarok již nyní na kontě 427 milionů. Jen pro srovnání, o jaký jde úspěch - jednička za celou dobu svého promítání vydělala jen o 22 milionů více.

O něco horší start předvedly Matky na tahu o Vánocích, které se hrály již od středy. Za víkend film urval 17 milionů, což stačilo na druhé místo za třetím Thorem a celkově mají chlastající matičky 21,5 milionů dolarů po pěti dnech. Jednička měla tři dny za 24 milionů, takže je tu ústup (což může být dáno i faktem, že má dvojka o něco horší recenze). Snímek by ale měl bez problémů vydělat, neboť stál jenom 28 milionů a bude se pomalu propadat (podobných kousků pro ženy moc není, takže je vždy v kinech rády podrží).

Thor: Ragnarok
Matky na tahu o Vánocích

Jak si vedly ostatní filmy, to zjistíte v našem kompletním žebříčku US tržeb.

Ankety
Ocenili byste čtvrtý díl Návratu do budoucnosti?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist