3.11.2017, 14:06

Domestik: Dá cyklista před postelovými hrátkami přednost kyslíkovému stanu?

Na konci října skončilo natáčení nového českého filmu Domestik (2018). Příběh vrcholového cyklisty a jeho manželky vznikal pod taktovkou Adama Sedláka (Semestr), který jej řadí do škatulky „civilizační horror“. Sedlákův celovečerní debut vstoupí do kin za rok na podzim.

Domestik - režisér Adam Sedlák | Foto: Jan Hromádko

Domestik je celovečerním debutem režiséra Adama Sedláka, který si k filmu napsal i scénář. Ten byl v roce 2015 oceněn Filmovou nadací prvním místem za nejlepší nerealizovaný scénář. Sedlák si prozatím získal pozornost díky originálně pojaté internetové mini-sérii Semestr (2016), za níž byl nominován na Cenu české filmové kritiky v kategoriích objev roku a počin mimo kino.

Popis filmu Domestik: Roman (Jiří Konvalinka) je profesionálním závodníkem v druhodivizním cyklistickém týmu a jako každý sportovec touží po úspěchu. Pozice domestika, tedy toho, kdo při závodech podporuje favorizovaného stájového kolegu, jej neuspokojuje, ale v okamžiku, kdy v jeho týmu dojde k finančním škrtům, musí bojovat ze všech sil o její udržení. Jeho vlastní ambice jej tlačí do tréninkových dávek na hranici fyzických možností a zdravého rozumu. V ložnici si staví kyslíkový stan a do hry vstupuje i otázka možného dopingu.

Domestik - Jiří Konvalinka | Foto: Julie Vrabelová

Romanova manželka Šarlota (Tereza Hofová) má úplně jiný cíl – snaží se otěhotnět. A protože se jí to zatím nedaří, začíná vyhledávat pomoc v nejrůznějších podpůrných prostředcích a poctivě střežených rituálech. Oba partneři se tak dostávají do spirály vlastních obsesí, které je postupně fyzicky i psychicky deformují.

Domestik - Tereza Hofová | Foto: julie

Zatímco samotný film se natáčel 24 dní, Jiří Konvalinka se na roli závodního cyklisty Romana připravoval více než půl roku, kdy pod vedením profesionálních trenérů nacvičoval jízdu na válcích i na cyklistickém oválu. Druhým domovem se mu stala posilovna a absolvoval i povinnou cyklistickou depilaci.

Producentem filmu Domestik je mladá pražská produkční společnost Shore Points, kterou založil Jakub Jíra v roce 2015. Shore Points stojí právě za již zmíněným populárním a oceňovaným on-line seriálem Semestr.

Snímek Domestik vzniká v koprodukci s Českou televizí za podpory Státního fondu kinematografie a Audiovizuálného fondu. Do kin snímek uvede distribuční společnost CinemArt.

-
-
Související filmy: Domestik, Semestr

Související články:

Jak by to vypadalo, kdyby superhrdinové své schopnosti využívali ve sportu?

Každého to někdy napadlo - kdybych měl superschopnosti, jak bych je využil? Obvykle buď přemýšlím nad konáním dobrých (s extrémní silou bych zachraňoval...

O život málem přišli na moři. Našli hrdinové připravovaného filmu odpověď na zásadní otázku dneška?

Točí se kolem tématu "co je to svoboda?" a v dokončovaném režijním debutu Sofie Šustkovém ho řeší trojice milovníků vodního plachtění. V dramatu Do Větru...

Nejočekávanější premiérové seriály roku 2017? Které jste viděli?

Tento rok nás provází třaskavá nálož mnoha pokračování již rozjetých seriálů, ale my se podíváme na úplné premiéry, první sezóny, do kterých producenti...

Recenze: Fízlárna - vítejte v pekle internetové zábavy

Znáte ten vtip, jak přijde policajt do kanceláře a tam využije pro překlad z Moravštiny zatčeného homosexuála v trenýrkách? Ne? Autoři Fízlárny bohužel ano.

Recenze: Pěstírna - na poměry internetové televize velmi slušné drama s atmosférou hustší než konopné máslo

Ondra je prostě smolař. Ačkoli má přítelkyni se zámožným tatíčkem, který ho už mnohokrát podržel nad vodou, kšefty pořád ne a ne jít. Navíc se mu podařilo...

Ceny české filmové kritiky 2016 představily nominované. Kdo má nejvíce želízek v ohni?

Celkem 13 děl se dočkalo nominace na Ceny české filmové kritiky 2016. Nejvíc jich má snímek o české vražedkyni Já, Olga Hepnarová (2016), který jako svůj...

Ankety

Na které pokračování se Stallonem se nejvíc těšíte?
 • Creed 2
 • Rambo 5
 • Plán útěku 2
 • Expendables: Postradatelní 4
více k tématu:
Stallone otočil a Rambo 5 nakonec bude! Máme první plakát místo slibů
Který film by vás svým trailerem nejvíc nalákal do kina v dubnu 1993?
 • Julie a její milenci
 • Hračky
 • Mistr Kickboxu
 • Poslední Mohykán
 • Lotři
 • Hrdina proti své vůli
 • Ve stínu gangu
 • Konkurenti
 • Noc na zemi
 • Zelená karta
více k tématu:
Retro: Na co jsme mohli vyrazit do českých kin v dubnu před 25 lety?

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: