Téma: Herci, u kterých vás překvapí, že ještě žijí

Téma: Herci, u kterých vás překvapí, že ještě žijí 22 obrázků v galerii
To je vražda, napsala | Foto: CBS
Kirk Douglas dnes slaví narozeniny a ani vám nebudeme dopředu prozrazovat, kolik mu je (stejně byste nám nevěřili). Místo toho přinášíme výživný speciál na tohle téma.

Ostatně nedávno oslavila narozeniny i televizní legenda Angela Lansbury (94 let), kterou diváci celého světa znají jako Jessicu Fletcherovou.

A protože takových těch smutných bilancí, kdo nás kdy opustil, je každý rok až příliš, my se na to na následujících řádcích vrhneme z druhé strany.

Gary Busey (75 let)

Gary Busey - Žraločí tornádo 4 | Foto: SyFy

Gary Busey se u diváků kdysi zapsal jako záporák v akčních klasikách Smrtonosná zbraň (1987) a Přepadení v Pacifiku (1992). Postupem času skončil v béčkových vodách, ale pořád hraje. V poslední době například Žraločí tornádo 4 (2016) nebo seriálové Od soumraku do úsvitu (2014).

Sean Connery (89 let)

Sean Connery - Oslava 89. narozenin. | Foto: Twitter: Fiona Ufton

První James Bond a otec Indyho hodil ručník do ringu před neskutečnými 16 lety (ano, tak dlouho uteklo od neslavného konce kariéry v Lize výjimečných), ale pořád je tu s námi, přičemž příští rok ho čekají kulatiny. Tak tfuj, tfuj!

Carl Weathers (71 let)

Carl Wathers (vpravo) se nedávno znovu sešel s rivalem z Rockyho V Dolphem Lundgrenem (vlevo). | Foto: Twitter: Dolph Lundgren

Kdo by si nepamatoval nejchlapáčtější podání ruky, jaké předvedl s Arnoldem v Predátorovi (1987)? Weathers měl v osmdesátkách slušně našlápnuto (za všechny postavy jmenuje Apolla Creeda ve třech dílech Rockyho), ale nakonec ho sežvýkaly béčkový vody. Pořád nicméně hraje, v Toy Story 4 (2019) mluví figurku Combat Carls a mihl se i Mandalorianovi (2019)!

Kirk Douglas (103 let)

Catherine Zeta-Jones (manželka Michaela Douglase) loni sdílela fotku z Kirkových narozenin | Foto: Instagram: Catherine Zeta-Jones

Poprvé jsem si s myšlenkou na tenhle článek pohrával tři roky zpátky, kdy se Kirku Douglasovi blížila stovka. Upřímně jsem si myslel, že jsem jeho účast prokaučoval, ale legendární Spartakus a otec Michaela Douglase se mnou pěkně vyběhl. Tak zase za pár let, Kirku, tentokrát už s tebou budu počítat!

Jack Nicholson (82 let)

Pár měsíců staré foto Jacka Nicholsona | Foto: Instagram: Jack Nicholson

Na majitele nejďábelštějšího úsměvu, jaký kdy zdobil hollywoodské filmy, jsme v kinech naposledy narazili před 8 lety ve slabé komedii Poznáš, až to přijde?. Poté odešel do důchodu. Dva roky zpátky se chystal na comeback v remaku festivalového hitu Toni Erdmann, ale nakonec si to Jack rozmyslel a v důchodu zůstal. V druhém Osvícení prý není, takže to asi myslí vážně.

Gene Hackman (89 let)

Gene Hackman na fotce z loňska, když si kupoval e-kolo. | Foto: Instagram: brokenspokesantafe

Představitel Lexe Luthora z původního Supermana (1978) a Pepka Doyla z Francouzské spojky (1971) už má taky krůček před devadesátkou. A i on se již odebral do hereckého důchodu a to v roce 2004 komedií Starosti starosty. Zatímco Connery však důvod uvedl (byl zklamaný z toho, jakým filmům se v posledních letech upsal), Hackman náhlý konec kariéry nikdy nevysvětlil.

Angela Lansbury (94)

Angela Lansbury v Mary Poppins se vrací | Foto: Walt Disney

To je vražda, napsali scenáristé a Angela Lansbury jim jako Jessica Fletcher všechno vyšetřila. Přes značně pokročilý věk je stále aktivní (loni si zahrála v Mary Poppins se vrací) a dokonce dva roky zpátky uvažovala o posledním případu pro Jessicu. Osobně bych na to nesázel, ale víte jak - do Kirka má Angela daleko a do důchodu se podle svých slov stále ještě nechystá.

P.S. Clinta Eastwooda jsem do výběru nezařadil záměrně, protože u něj dávno víme, že nás všechny přežije. To samé Jiřina Bohdalová.

Ankety
Na který premiérový film půjdete do kina?
Příliš osobní známost
Králíček Jojo
Pěkně tučná sebeláska
Daleko od Reykjavíku
Velké přání
Extase (obnovená premiéra)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist