2.10.2017, 14:25

Hřebejkův Dezertér uvízl ve Zlatém kruhu Kingsmanů

Přelom měsíců září a října přinesl nebývale vyrovnané klání na žebříčku tržeb a návštěvnosti tuzemských kin. Jak si vedl druhý díl Hřebejkovy trilogie Zahradnictví: Dezertér (2017) vedle agentů Kingsman: Zlatý kruh (2017), přepisu Kingova hororu To (2017) nebo mysteriózní kriminálky Wind River (2017)?

Kingsman: Zlatý kruh

Nově uváděné Zahradnictví: Dezertér se muselo spokojit se třetím místem. Ale vezměme to od vrcholu. Na tom skončili stejně jako o víkend dříve agenti Kingsman: Zlatý kruh. Zběsilá špionážní jízda s komediálními prvky se promítala v 60 kinech, přišlo na ni 19.763 diváků, kteří v pokladnách nechali necelé 3 miliony korun. Při rozpočtu 81 milionů dolarů utržila 414 mega. Oproti premiérovému víkendu snímek v českých kinech zaznamenal propad zájmu o 40 procent. Ten nicméně provázel i další tituly. Babí léto vyhnalo potenciální diváky do přírody.

Celosvětově má novinka Matthew Vaughna při rozpočtu 104 milionů dolarů na kontě 192 mega. Na komerční úspěch jedničky zřejmě nenaváže. Tajná služba před lety zaujala překvapivým mixem humoru, akce a anglického šarmu. Při rozpočtu 81 milionů dolarů utržila 414 mega. Recenze Zlatého kruhu nicméně nejsou vůbec špatné, snímek si na sebe bez problémů vydělá a je tedy pravděpodobné, že dojde na třetí díl.

To

Čtvrtý víkend v kinech a druhé místo pro přepis hororového románu To. Celovečerní verze podle Stephena Kinga válí po celém světě. U nás se v rámci hororového žánru drží mezi nejúspěšnějšími nebývale dlouho. Pennywise a dětské hrdiny vidělo aktuálně ve 43 kinech 16.892 diváků, kteří za vstupenky zaplatili 2,53 milionů korun. Za necelý měsíc má To na kontě přes 200 tisíc diváků a 29 milionů korun. Celosvětově utržil snímek s rozpočtem 35 milionů dolarů přes 553 mega! Jedno z nejpříjemnějších (a rekordních) překvapení letošního roku.

Zahradnictví: Dezertér | Foto: Karel Cudlín

Druhý díl Hřebejkovy trilogie Zahradnictví: Dezertér skončil na počet diváků druhý. V rámci 163 kin (!!!) snímek vidělo 18.343 platících, tržby nicméně byly nižší než u hororu To, dosáhly 2,38 milionů korun. Dezertér skončil třetí a v porovnání s prvním dílem - Zahradnictví: Rodinný přítel (2017) - znatelně ztrácí. Rodinný přítel otvíral o premiérovém víkendu v rámci 153 kin s 36.243 diváky a tržbami 4,83 milionů korun.

Ambiciózní série, v rámci níž bude ještě v půlce listopadu uveden závěrečný Nápadník, tvůrce vyšla na 120 milionů korun. Producent a režisér Viktor Tauš (Modrý kapitán, Klauni) si naložil pořádný náklad a je v nezáviděníhodné situaci.

LEGO® Ninjago® film

Čtvrté místo patří dalšímu snímku z populárních dánských kostek, titulu LEGO® Ninjago® film (2017). V tuzemských kinech je druhý víkend a do 112 sálů se na něj vypravilo 14.411 diváků. Za vstupenky utratili necelé 2 miliony korun. Po dvou veleúspěšných a vysoce hodnocených snímcích, které dělají dánské stavebnici reklamu, se zdá, že série ztrácí dech a nápady. Celosvětově má totiž aktuálně uváděné "Ninjago" na kontě při odhadovaném rozpočtu 70 milionů dolarů pouhých 58 mega.

Ve čtvrtek se do českých kin konečně podíval i mysteriózní thriller Taylora Sheridana Wind River. Pátrání po zavražděné indiánce přitáhlo 11.463 diváků, kteří v pokladnách nechali 1,64 milionů korun. Snímek hlavně překvapil v rámci amerických tržeb, při rozpočtu 11 milionů dolarů totiž prozatím utržil přes 32 mega. Za úspěchem stojí kromě scenáristy a režiséra herecké výkony Jeremy Rennera a Elizabeth Olsen.

Po strništi bos | Foto: MAFRA / Dan Materna

Šestá příčka patří novince Jana Svěráka, rodinnému filmu Po strništi bos (2017). Návrat scenáristy Zdeňka Svěráka do dětství vidělo o sedmém víkendu 10.757 diváků, kteří za lístky utratili 1,47 milionů korun. Snímek o tomto víkendu překonal významnou metu, zaznamenal totiž diváka s pořadovým číslem 400 tisíc. Aktuální tržby jsou přes 55 milionů korun. Předchozímu filmu dua Svěrák+Svěrák Tři bratři (2014) se to nevyrovná. Muzikálová pohádka za celou dobu promítání utržila přes 70 milionů korun a přišlo na ni přes 600 tisíc diváků.

Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Kingsmani 2 byli málem rozděleni, jenže režisér se sekl

Někdy stojí filmaři před poměrně težkým rozhodnutím, ke kterému je dovede výsledný střih. Co udělat s filmem, jehož obsah je skutečně rozsáhý, že by vydal...

Hráči se smrtí si pohráli s Tomem Cruisem

O víkendu dorazil do amerických kin se zpožděním Barry Seal: Nebeský gauner. Snímek se již několik týdnů hraje po celém světě, dostává výborné známky a i u...

Recenze: Zahradnictví: Dezertér - novinka Jana Hřebejka svým zpracováním dost zaráží

Dezertér je druhou částí trilogie Zahradnictví, odehrává se v letech 1947 až 1953 (nebo tak nějak) a bohužel rozhodně není lepší než první film...

Recenze: Kingsman: Zlatý kruh - šílené, akcí nabité a s Eltonem Johnem

Uplynulo pár let a privátní britská výzvědná služba se vrací do akce, i na plátna kin. Tentokrát se musí utkat s globálním nebezpečím ve formě Julianne...

To podle Stephena Kinga útočí na pozici nejúspěšnějšího hororu všech dob

To má za sebou druhý víkend v amerických kinech a znovu nedalo konkurenci žádnou šanci. Výborně hodnocený snímek s děsivým klaunem Pennywisem udržel první...

Recenze: To. Proč ve městě straší zrovna klaun?

Americké městečko na konci 80. let minulého století. Parta kamarádů si začne zvolna uvědomovat, že v tomto městě (už mnoho desetiletí) beze stopy mizí...

Ankety

Na které pokračování se Stallonem se nejvíc těšíte?
 • Creed 2
 • Rambo 5
 • Plán útěku 2
 • Expendables: Postradatelní 4
více k tématu:
Stallone otočil a Rambo 5 nakonec bude! Máme první plakát místo slibů
Který film by vás svým trailerem nejvíc nalákal do kina v dubnu 1993?
 • Julie a její milenci
 • Hračky
 • Mistr Kickboxu
 • Poslední Mohykán
 • Lotři
 • Hrdina proti své vůli
 • Ve stínu gangu
 • Konkurenti
 • Noc na zemi
 • Zelená karta
více k tématu:
Retro: Na co jsme mohli vyrazit do českých kin v dubnu před 25 lety?

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: