Ondřej Vetchý jako Lucifer. Poznáte další herce z Čertího brka?

Ondřej Vetchý jako Lucifer. Poznáte další herce z Čertího brka? 12 obrázků v galerii
O víkendu skončilo natáčení hvězdně obsazené pohádky Marka Najbrta (Kancelář Blaník, Protektor, Mistři). Talentovaný režisér se vrhl na pro něj doposavad neznámý žánr a spolu se zkušeným týmem ladil každičký detail. Vidět je to především na maskách, které měl na starosti dvojnásobný držitel Českého lva Zdeněk Klika. Schválně kolik herců, co mu prošli rukama, poznáte?

„Moc bych přál téhle pohádce, aby se zařadila mezi ty, na kterých jsme vyrostli a které jsme milovali a neseme si je v sobě po celý život,“ říká herec Ondřej Vetchý. Jeho pekelníka Lucifera najdete na titulním obrázku článku, další fotky z natáčení jsou uvedeny s nápovědami. Kolik známých tváří, které se v Čertím brku představí, odhalíte?

Ve filmu hrají hlavní postavy čerta Bonifáce a Markétky. On se představil v seriálech Pustina a Semestr, ona zazářila ve sportovním dramatu Fair Play. | Foto: Punk Film / Marek Novotný
Mistr lobbingu v pohádce. Co má za lubem? | Foto: Punk Film / Marek Novotný
Znáte českou verzi Kanclu? Pak víte, kdo to je. | Foto: Punk Film / Marek Novotný
Představitel mnoha filmových záporáků v Čertově brku. | Foto: Punk Film / Marek Novotný
To je partička! | Foto: Punk Film / Marek Novotný
Netušíme... | Foto: Punk Film / Marek Novotný

Na to, abychom si odpověděli na otázku, jak se Čertí brko povedlo, si budeme muset déle než rok počkat. Pohádka bude mít premiéru v listopadu roku 2018. Což jen svědčí o tom, že tvůrci nechtějí v rámci dokončovacích prací nic uspěchat.

Pod scénářem originální pohádky je podepsáno trio Robert Geisler, Tomáš Hodan a Marek Najbrt (též režisér snímku). Příběh pojednává o neomylném čertím brku, které zapisuje spravedlivě lidské hříchy. Jenže jednou přestane fungovat a mladý čert Bonifác je vyslán na mezi lidi, aby sjednal nápravu. Pochopitelně se to poněkud zvrtne.  

Poslední filmová klapka:

K zajímavostem z filmu bude patřit například struktura samotného Pekla a takzvaných detašovaných pracovišť. Režisér a spoluscenárista Najbrt to vysvětluje. „V našem příběhu existuje ústřední peklo s Luciferem a další podpekla, což jsou jakási detašovaná pracoviště, jako když máte v malém městě policejní stanici, a tato podpekla řeší hříšníky v daném okrsku.“ Vypadá to, že příští listopad bude v kinech nejen pekelné vedro, ale i legrace.

Ankety
Co si myslíte o Obvyklých podezřelých?
Geniální film!
Ujde
Nic moc
Neviděl/a jsem
Nezájem
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist