Aktuálně

9.9.2017 /16:00/

Luke Skywalker jako padouch?

Herec Mark Hamill je pro širokou veřejnost znám díky své ikonické roli Luka Skywalkera v sérii Star Wars. V původní trilogii byl Luke ústředním hrdinou a již teď je jasné, že i v nadcházejících dílech sehraje zásadní roli. V zatím nejnovějším pokračování s podtitulem Síla se probouzí se postarší Luke mihnul v jednom záběru až na samotném konci, v 8. díle nazvaném Poslední Jedi se ale fanoušci zajisté dočkají více scén.

Celý filmový svět tak dychtivě očekává návrat nejpovolanějšího z Jediů a přemítá, v jakém rozpoložení se vrátí. S asi nejpřekvapivějším přáním se ale vytasil samotný Mark Hamill.

Při rozhovoru pro magazín Empire se Mark Hamill nechal slyšet, že by si velice rád zahrál ďábelské dvojče Luka. Svůj nápad hájí tím, že by bylo skvělé představit podlé dvojče jako našeho známého hrdinu, ponechat ho nějakou dobu tajně rozvracet řady klaďasů, mystifikovat tak diváky a až časem uvést na scénu pravého Luka. S touto myšlenkou se ale také rodí několik dějových nesrovnalostí. Luke už totiž jedno dvojče má, a tím je princezna Leia. Samozřejmě se nabízí i možnost zákeřného trojčete, ta by se však velice těžko obhajovala díky scéně ze Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005), kde Padmé porodí dvě děti, nikoliv tři. Hamill by si ale mohl zahrát zákeřného klona, ačkoli tento příběh už byl zpracován v roce 1993 Timothy Zahnem v novele Poslední povel.

Luke Skywalker (Mark Hamill), princezna Leia (Carrie Fisher) a Han Solo (Harrison Ford) ve Star Wars: Epizodě IV.

Tužby Marka Hamilla zřejmě nepřekvapí jeho skalní fanoušky, jeho kariéra je totiž úzce spjatá se zápornými postavami, a to především komiksovými. Po desetiletí propůjčuje hlas vyšinutému šílenci Jokerovi, který v kreslených příbězích či ve videohrách zastává místo hlavního Batmanova soka. Dále převedl na televizní obrazovky zločince Trickstera, kterého ztvárnil jak v původním, tak i v nynějším seriálu o Flashovi.

Zda se nápad Marka Hamilla uskuteční, nebo ne, je prozatím záhadou. Pravdou ale je, že Hamill měl již dříve rozdílný pohled na využití své postavy než tvůrci. Bylo tomu tak právě při natáčení 7. dílu Star Wars: Síla se probouzí (2015), kdy se podle Hamilla měl Luke objevit mnohem dříve, a to při úmrtí Hana Sola, kterého se mu nepodaří zachránit. Podle jeho názoru by scéna, kdy Leia a Luke hledí na umírajícího přítele, měla daleko větší emocionální dopad, než když této smrti přihlížely postavy, jež Hana téměř neznaly (Rey, Finn).

-
-

Související články:

Star Wars: Na palubu sólovky Hana Sola naskakuje Paul Bettany

Na svém twitterovém účtu to v pátek 1. září uvedl režisér Ron Howard, který snímek A Star Wars Story: Untitled Han Solo Film (2018) přebral po Philu...

Star Wars: Nejdivnější evropské filmové plakáty k původní trilogii

Dnes už podobné kousky vznikají málo, svého času bylo ale obvyklé, že si evropské státy dělaly vlastní plakáty k populárním filmům. Série Star Wars toho...

Star Wars: Poslední z Jediů. Charakterové plakáty jsou tu

Lucasfilm a Walt Disney Studios vydali zcela nové charakterové plakáty k snímku Star Wars: Poslední z Jediů. Všechny jsou stylizované do ruda a je otázkou...

Mark Hamill aka Luke Skywalker se konečně dočká hvězdy na Hollywoodském chodníku slávy

Star Wars patří mezi nejvýznamnější díla Hollywoodu. Dnes už si ani neumíme představit, že by se v hlavních rolích původní trilogie objevili jiní lidé.

Star Wars: Poslední z Jediů na nové várce fotografií

Stejně jako před premiérou snímku Síla se probouzí, i tentokrát mají milovníci Star Wars jedinečnou šanci kouknout se do zákulisí natáčení nové Epizody...

Ankety

V jaké roli byste Leonarda DiCapria viděli raději?
  • Stan Lee
  • Joker
více k tématu:
Leonardo DiCaprio jako král komiksu Stan Lee, nebo jako šílený Joker?
Líbil by se vám Leonardo DiCaprio jako představitel Jokera?
  • Ano
  • Ne
více k tématu:
Tohle není "džouk". Novým Jokerem by se mohl stát Leonardo DiCaprio!
Raději bych viděl/a v kinech nový díl...
  • Critters
  • Noční můry v Elm Street
více k tématu:
Osmdesátkové hororové klasiky Critters a Noční můra v Elm Street se možná dočkají nových dílů
Byl by Mel Gibson dobrý Wolverine?
  • Určitě!
  • Vůbec.
  • Těžko říct.
  • Leda kdyby bojoval proti židům.
více k tématu:
Podívejte se, jak vypadal Mel Gibson jako Wolverine na concept artu z roku 1997

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: