Premiéry a tržby

4.9.2017 /14:15/

CZ tržby: Hurvajs ovládl česká kina. V závěsu Po strništi bos

Víkend před začátkem nového školního roku patřil rodinným snímkům. Zabodovala novinka Hurvínek a kouzelné muzeum (2017), svěrákovic Po strništi bos (2017) a zahraniční animák Emoji ve filmu (2017). Na animované rodinné filmy se chodí nejvíc, což dokládá úspěch třetího dílu série Já, padouch. Ten je z dlouhodobého pohledu nejnavštěvovanějším filmem aktuláního žebříčku Top 20.

Téměř 10 let práce, rozpočet včetně marketingu skoro 200 milionů korun a 152 kin k dispozici. Animovaný Hurvínek a kouzelné muzeum vzal tuzemské sály útokem. A obsadil první příčku. Novinka režiséra, producenta a scenáristy Martina Kotíka vznikla v mezinárodní koprodukci, posvěcena byla vedením Divadla Spejbla a Hurvínka a o premiérovém víkendu na ni přišlo 56.562 diváků, kteří za lístky utratili 7,77 milionů korun. Jde o poloviční cifru než když byl v kinech premiérově uváděn nový film syna a otce Svěrákových Po strništi bos (2017). Převedení slavných loutek Hurvínka a spol. do 3D podoby se setkalo už před premiérou s rozpačitými reakcemi. Režisér Kotík nicméně dopředu počítal s tím, že náročný projekt tvoří pro mezinárodní (zahraniční) publikum. To rozhodne, zda si na sebe tenhle finančně náročný kolos vydělá.

Klíčové bylo podle Kotíka přinést univerzální příběh, jenže to je dle tuzemských recenzentů nejčastěji zmiňovaný kámen úrazu. Ze svébytného, originálního díla vznik zaměnitelný produkt. Animátoři se předvedli v dobrém světle, ale bude to na světovou žánrovou produkci stačit? Těžko.

Po strništi bos

Druhý snímek v pořadí, komediální drama Po strništi bos, se do světa nehrne. Láká na značku Svěrák+Svěrák, což o třetím víkendu od premiéru do kin přitáhlo 44.295 diváků. V pokladnách nechali 6,5 milionů korun. Prozatím má komediální drama inspirované příběhy Zdeňka Svěráka na kontě téměř 300 tisíc platících a tržby 41 milionů korun.

Kdybychom to porovnali se Třemi bratry (2014), vychází z toho před třemi roky uváděná hudební pohádka o něco lépe - po necelých třech týdnech od uvedení měla na kontě 334.342 diváků a 42,5 milionu korun. Navíc do kin šla několik týdnů před začátkem školy. Na druhou stranu cílila důrazněji než novinka Po strništi bos na dětského diváka.

Emoji ve filmu

Třetí skončil kritikou rozpačitě přijímaný animák Emoji ve filmu (2017), který se inspiroval populárními emotikonami z mobilů. Do 53 kin se na snímek vypravilo 15.693 diváků. Za vstupenky zaplatili 2,14 milionu korun. Film za necelý měsíc zaznamenal návštěvnost 136.045 diváků, tržby se přiblížily 19 milionům korun. Celosvětově má snímek s rozpočtem 50 milionů dolarů na kontě 160 mega. Nula od nuly pojde.

Barry Seal: Nebeský gauner

velmi kvalitní hodnocení, Toma Cruise v hlavní roli a přináší těžko uvěřitelný příběh, který se opravdu stal. Barry Seal: Nebeský gauner (2017) se druhý víkend prohání českými kiny a zdá se, že ani výše zmíněná kombinace ke komerčnímu úspěchu nepomohla. Pohodová letní žánrovka skončila čtvrtá s návštěvností 10.582 diváků a tržbami 1,63 milionu korun. Do amerických kin se "Barry" vydá až koncem září, jsem zvědav, jaký výsledek zaletí.

Ze čtvrtečních novinek se do Top 20 dostala ještě lupičská komedie Stevena Soderbergha Loganovi parťáci (7. příčka, 9.385 diváků, 1,36 milionů korun), 12. skončila hvězdně obsazená Tulipánová horečka (2.522 diváků, 359 tisíc korun) a jako 20. Malicka dokumentární vize Cesta času (511 diváků, 61 tisíc korun).

Seriál Inhumans se na jeden víkend podíval do IMAX kina.

Do jediného kina se o víkendu vydal úvodní díl marvelovské série Inhumans (2017). Kinoochutnávka proběhla v pražském IMAXu a může se tedy pyšnit zajímavým prvenstvím - v rámci jediného kina na ni přišlo 538 diváků, kteří v pokladnách nechali 104 tisíc korun.

Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

US tržby: Další velmi slabý víkend. Kinaři čekají na To

Před týdnem jsme informovali, že Spojené státy zaznamenaly nejslabší víkend roku. Dnešní komentář k tržbám nebude o moc optimističtější. První dvanáctka...

Recenze: Hurvínek a kouzelné muzeum

Česko-ruský (a ještě nějak seversky koprodukovaný) 3D CGI animovaný film o Hurvínkovi a Spejblovi, kteří prožívají dobrodružství v začarovaném muzeu, kde...

Recenze: Barry Seal, nebeský gauner - Tom Cruise pašující zbraně a kokain nabízí maximální zábavu

Tom Cruise hraje Barryho Seala, normálního pilota, který měl koncem 70. let normální nudnou práci v americké aerolince TWA. Ale pak ho zlanařil agent CIA...

Recenze: Po strništi bos - to nejslabší nakonec

Rok 1943 malý Eda je i s rodiči nuceně přesídlen z Prahy na vesnici (k prarodičům a zbytku rodiny). Zde si najde pár nových kamarádů a očekává, až přijde...

Recenze: Emoji ve filmu vyvolávají na tváři smutný smajlík

Uvnitř vašeho mobilu žijí emoji smajlíci. Jeden z nich se jmenuje Gene, a má to být smajlík typu "pche". Ovšem má "problém", spočívající v tom, že občas...

Recenze: Já, padouch 3 - další vydařená dávka kulometných vtípků a mimoňů

Tentokrát je všechno úplně jiné, protože... Gru má bratra! A jmenuje se Dru. A má vlasy!!!

Ankety

Která herečka je lepší jako Lara Croft?
 • Angelina Jolie
 • Alicia Vikander
více k tématu:
Glosa: Jak dnes působí série Tomb Raider s Angelinou Jolie?
Líbila by se vám Záhada Blair Witch ve formě seriálu?
 • Ano
 • Ne
více k tématu:
Děs z lesů se vrátí. Ze Záhady Blair Witch bude seriál
Který film by vás svým trailerem nejvíc nalákal do kina v březnu 1993?
 • Přepadení v Pacifiku
 • Manželé a manželky
 • Osobní strážce
 • Exploze
 • Misery nechce zemřít
 • Vůně ženy
 • Chaplin
 • Drákula
více k tématu:
Retro: Na co jsme mohli vyrazit do českých kin v březnu před 25 lety?
Na jaký Spielbergův snímek se těšíte nejvíce?
 • Akta Pentagon: Skrytá válka
 • Ready Player One: Hra začíná
 • Indiana Jones 5
 • West Side Story
 • Na jiný
více k tématu:
Lepší realita, Indiana Jones a remake muzikálové klasiky. Co chystá velikán Spielberg?
Je pro vás Smrtonosná past vánoční klasikou?
 • Rozhodně, ho ho ho!
 • Vůbec.
 • Váhám...
více k tématu:
Smrtonosná past byla zvolena nejlepším vánočním filmem všech dob

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: