9.9.2017, 18:30

Blade Runner 2049: Půjde o nejdelší sci-fi blockbuster od uvedení Interstellaru?

Netrpělivě vyhlížené pokračování kultovní sci-fi Blade Runner (1982) bude mít za necelý měsíc premiéru (u nás 5. října). Tvůrci v čele s režisérem Denisem Villeneuvem (Příchozí, Sicario) slibují jedinečný zážitek bez kompromisů. Před časem vyšla ven informace, že v USA bude mít Blade Runner 2049 (2017) eRkový rating. V současnosti se k tomu přidává spekulace o výsledné délce filmu.

V tomto případě totiž platí, že čím delší, tím lepší. Za kamerou Blade Runnera 2049 totiž stál Roger Deakins (Sicario, Zmizení, Tahle země není pro starý), jeden z "nejbáječnějších mužů s klikou", který má minimálně v rámci oscarových ambicí nebývalou smůlu. Nominován byl třináctkrát a zatím pokaždé vyšel naprázdno. Jak dlouho se tedy v kinech na "jeho" Blade Runnera budeme moci dívat?

Na serveru IndieWire a jinde se objevila zpráva, kterou na twitterovém účtu rozšířil Anton Volkov. Podle informace o filmové DCP verzi pro ruské kinaře zjistil, že výsledný Blade Runner 2049 nejspíš bude jedním z nejdelších blockbusterů posledních let. Odhadovaná délka by mohla být 2 hodiny 43 minut. Jen pro srovnání - původní Blade Runner z roku 1982 měl necelé 2 hodiny.

Ještě dříve, na Comic-Conu, režisér filmu Denis Villeneuve řekl, že je prozatím na 2 hodinách 30 minutách. Jenže to byl stále zabrán do střihu. Pokud bude informace ruských kinařů pravdivá, bude nový Blade Runner jen nepatrně zaostávat za jinou sci-fi kultovního autora, Nolanovým Interstellarem (2014, 2 hodiny 49 minut). O 11 minut delší je naopak Scorseseho Vlk z Wall Street (2013, 3 hodiny).

Slavné propadáky: Blade Runner

Zda se informace potvrdí a Blade Runner 2049 se stane nejdelším letošním blockbusterem, je vedlejší. Minimálně pro diváka, který nedá dopustit na "jedničku" a při sledování trailerů k "dvojce" byl trošku skeptický, může jít o pozitivní zprávu. Tvůrci látku berou velmi vážně a nehodlají dělat žádné kompromisy; viz například nedávno zveřejněný rating R. Pořád se ale bavíme o světě, protože v manuálu tuzemského distributora filmu, společnosti Falcon, se uvádí, že Blade Runner 2049 bude přístupný od 15 let. Hlavně, aby to avizované násilí a délka nebyly prvoplánové.

Trailer:

Děj snímku Blade Runner 2049 se odehrává 30 let po událostech "jedničky". Důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling) bude odhalovat tajemství, které má co do činění s posledními zbytky lidské společnosti. Stopy povedou a K se neobejde bez Ricka Deckarda (Harrison Ford), Blade Runnera, který je již 30 let nezvěstný.

Jestli se filmu nemůžete dočkat, pusťte si ochutnávku, kraťas o tom, co předcházelo roku 2049.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Chcete se najíst jako Deckard ve filmu Blade Runner? V New Yorku roku to letos v létě půjde!

Newyorský kulinářský génius Anthony Bourdain, kterého bychom mohli přirovnat k našemu mistru Pohlreichovi, se rozhodl, že v americké metropoli vytvoří...

Skvělé filmové místo. Dům z Blade Runnera: Bradbury Building

Populárních "filmových míst" existuje celá řada, asi žádný dům však opakovaně nepřitahuje filmaře tolik jako Bradbury Building v losangeleské čtvrti Downtown.

První dojmy z Blade Runner 2049: "Neuvěřitelné", "dechberoucí", "mistrovské dílo"

Pouhých pár týdnů nás dělí od premiéry sci-fi Blade Runner 2049. Jde o jedno z nejočekávanějších pokračováních posledních let. Nejenže původní film platí...

Blade Runner 2049 přichází těsně před startem o skladatele Jóhannssona

Tři týdny před tuzemskou premiérou netrpělivě očekávaného pokračování kultovního Blade Runnera (1982) přichází zpráva, že Blade Runnera 2049 (2017) opouští...

Blade Runner 2049 se připomíná na nových charakterových plakátech

O Blade Runnerovi 2049 jsme se toho zatím příliš nedozvěděli. O zápletce se toho ví velmi málo a možná, že je to dobře. A ve stejném mlhavém duchu se nesou...

Recenze: Příchozí jsou nejlepší sci-fi letošního roku

Nad různými místy planety Země se z ničeho nic objeví dvanáct obrovských létajících předmětů. Zcela nehybných. Oblasti jsou uzavřeny, zvolna vzniká panika.

Ridley Scott natočí adaptaci westernového románu Wraiths of the Broken Land

Autorem knižní předlohy je S. Craig Zahler, jehož práci do podoby scénáře zpracuje Scottův kolega Drew Goddard, se kterým pracoval na úspěšném snímku...

Ankety

Na které pokračování se Stallonem se nejvíc těšíte?
 • Creed 2
 • Rambo 5
 • Plán útěku 2
 • Expendables: Postradatelní 4
více k tématu:
Stallone otočil a Rambo 5 nakonec bude! Máme první plakát místo slibů
Který film by vás svým trailerem nejvíc nalákal do kina v dubnu 1993?
 • Julie a její milenci
 • Hračky
 • Mistr Kickboxu
 • Poslední Mohykán
 • Lotři
 • Hrdina proti své vůli
 • Ve stínu gangu
 • Konkurenti
 • Noc na zemi
 • Zelená karta
více k tématu:
Retro: Na co jsme mohli vyrazit do českých kin v dubnu před 25 lety?

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: