10.8.2017, 20:30

Recenze: Emoji ve filmu vyvolávají na tváři smutný smajlík

Uvnitř vašeho mobilu žijí emoji smajlíci. Jeden z nich se jmenuje Gene, a má to být smajlík typu "pche". Ovšem má "problém", spočívající v tom, že občas prožívá jiné emoce a vypadá podle toho. Tento jeho problém způsobí, že když uživatel telefonu, mladý kluk Alex, chce odeslat fešné spolužačce smajlíka, odešle divnou zprněninu, což ho vede k rozhodnutí celý telefon přeinstalovat a tím smazat všechny jeho obyvatele.

Gene se tudíž vydává na útěk (aby nebyl vymazán smajlíkovými šéfy) a současně se snaží zachránit před vymazáním celý telefon. V čemž mu pomáhá "High 5" (smajlík dlaně) a fešná hackerka (taky smajlík).

Především bych asi měl upozornit, že nemám vůbec nic proti námětu tohoto filmu, jakkoliv vám může připadat slabomyslný. Něco celmi podobného jsem viděli už v původním Tronovi, v Lego příběhu nebo v Raubíři Ralfovi, a rozhodně to může fungovat velmi dobře.

Avšak tentokrát to nefunguje...

Ani mi nijak extra nevadí, že výtvarná podoba filmu je nenápaditá a nudnější než to, co normálně vídáte na obrazovkách svých mobilů.

Nevadí mi dokonce ani "product placement", když se hrdinové dostávají do jistých konkrétních mobilních aplikací pravděpodobně zřejmě jen proto, že za to někdo producentům zaplatil.

Co mi vadí, to je především naprostá lenost scenáristů, kteří se se nezmohli na víc, než na občasný fórek nebo dvojsmysl - přičemž se celý film odehrává ve světě, kde by těch fórků a dvojsmyslů mohlo být několik za vteřinu!

Trailer:

Hrdinové se ocitnou uvnitř Spotify. OK. Co z toho vyplyne? Hraje tu hudba a hrdinové jedou na loďce po "hudebním proudu". OK. Co dál? Objeví se zpívající velryby "z Alexova školního projektu". Coto? Co dělají zpívající velryby ze školního projektu uvnitř Spotify? A tohle se opakuje neustále. Tvůrci se vůbec nezabývají tím, jaký je rozdíl třeba mezi "smajlíkem", "aplikací", "postavičkou z aplikace" a "virtuální mobilní reprezentací živého člověka". Takže se ocitneme v baru, kde se spolu baví smajlíci, trojský kůň (aplikace), hranatý had (postavička z aplikace), trollové (virtuální mobilní reprezentace živých lidí) a viry. A veškerý humor této scény pozůstává z toho, že ty postavičky existují (trollové vypadají jako trollové, trojský kůň jako kůň). Bar vypadá jako normální bar, asi proto, že nikoho nenapadlo, jaký z mnoha možných vtipů kolem toho udělat.

A tohle platí pro celý film. Nevadí mi, že se ve filmu objevuje Youtube, WeChat, Candy Crush nebo Spotify. Vadí mi, že to z hlediska filmu vůbec k ničemu není (s výjimkou toho koťátka, viz trailer). Vlastně, celý film o ničem není a jediné argumenty v jeho prospěch jsou "Není tam krev a je to barevné".

Když se ve filmu vyskytne Paříž, postavička udělá narážku na Casablancu. Na film z roku 1942. Ve filmu pro desetileté děti...

V originále mluví některé postavičky známí lidé, což se tvůrci českého dabingu pokusili nahradit obsazením českých celebrit a psudo-celebrit. Asi si toho málokdo všimne. Václav Vydra v roli Pche staršího je super, ale je to bohužel jen malá role.

Nejvíce jsem litoval překladatele, který si musel s nepřeložitelnými slovnými hříčkami hrát pravděpodobně déle, než si scenárista hrál s jejich vymyšlením.

Hodnocení: 30%

Průměr hodnocení ze všech recenzí najdete ZDE

-
-
František Fuka
Autor:
František Fuka FFFILM jehož autorem je František Fuka, podléhá licenci CC BY-ND 3.0.
Související osoby: Václav Vydra (III)

Související články:

Jak dopadl souboj strašidelného klauna Pennywise s animovaným Hurvínkem?

I do českých kin se o víkendu vypravila nová adaptace kultovní knihy Stephena Kinga To (2017). Klaun Pennywise nicméně není pro děti, ale pro příznivce...

CZ tržby: Hurvajs ovládl česká kina. V závěsu Po strništi bos

Víkend před začátkem nového školního roku patřil rodinným snímkům. Zabodovala novinka Hurvínek a kouzelné muzeum (2017), svěrákovic Po strništi bos (2017)...

CZ a US tržby: Annabelle vystrašila veškerou konkurenci

Kolega Lukáš Král zmizel na zaslouženou dovolenou a tak si výjimečně dáme oboje tržby v rámci jednoho článku. Ostatně, všude dominuje návrat hororové Annabelle.

32. týden-kinopremiéry: Smajlíci, strašidelná panenka a Babiš

Poněkud chudší premiéry si přichystaly animák Emoji ve filmu (2017), kde se budou k životu probouzet emotikony z mobilů. Po letech se vrací strašidelná...

Raubíř Ralf 2 se seznámí s hrdiny Star Wars, Marvelu a Disneyho princeznami!

Zní vám to jako nesmysl? Nikoli! Novinku médiím sdělili sami tvůrci na již několikrát zmiňovaném letošním D23 Expo. Informaci navíc doplnilo i to, že se na...

Recenze: LEGO® příběh - geniální příběh jednoho normálního lego-dělníka

Emmet je úplně normální Lego dělník v úplně normálním Lego městě. Jednoho dne se ale náhodou propadne do podzemí a zde náhodou najde tajnou zbraň, která...

Recenze: Raubíř Ralf je lepší, než poslední dva filmy od Pixaru

Raubíř Ralf (Wreck-It Ralph) je padouch z retro videohry "Opravář Felix Junior" ("Fix-It Felix Jr."). Každý den rozbíjí dům s nešťastnými nájemníky, musí...

Ankety

Na které pokračování se Stallonem se nejvíc těšíte?
 • Creed 2
 • Rocky 5
 • Plán útěku 2
 • Expendables: Postradatelní 4
více k tématu:
Stallone otočil a Rambo 5 nakonec bude! Máme první plakát místo slibů
Který film by vás svým trailerem nejvíc nalákal do kina v dubnu 1993?
 • Julie a její milenci
 • Hračky
 • Mistr Kickboxu
 • Poslední Mohykán
 • Lotři
 • Hrdina proti své vůli
 • Ve stínu gangu
 • Konkurenti
 • Noc na zemi
 • Zelená karta
více k tématu:
Retro: Na co jsme mohli vyrazit do českých kin v dubnu před 25 lety?

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: