7.8.2017, 15:30

CZ tržby: Dunkerk stále vítězný?

Ve čtvrtek se v českých kinech nově objevila Charlize Theron v akčním thrilleru Atomic Blonde: Bez lítosti (2017). Přidal se v Karlových Varech oceněný Křižáček (2017) nebo v předpremiéře uváděný animák z virtuálního světa emotikon Emoji ve filmu (2017). Jakou konkurencí byly pro Nolanům válečný "zázrak" Dunkerk (2017) nebo vytrvalý animovaný hit Já, padouch 3 (2017)?

Dunkerk

Premiérově uváděné tituly do nejvyšších pater žebříčku nezasáhly. O prvenství si to rozdal Dunkerk a Já, padouch 3, z čehož vyšla Nolanova novinka vítězně. Bylo to ale dost těsné. Dunkerk se třetí víkend od premiéry promítal v 68 kinech, přišlo na něj 20.685 diváků, kteří v pokladnách nechali 3,3 milionu korun. Celkově má snímek na kontě téměř 158 tisíc platících a přes 24 milionů korun na tržbách. A Nolan je znovu za vodou. Jeho netradiční (a odvážný) válečný film stál 100 milionů dolarů a celosvětově utržil za necelé tři týdny od premiéry přes 314 mega.

Já, padouch 3

Druhý Já, padouch 3 nemusí mít důvod smutnit. V tuzemských kinech válí již šestý víkend a aktuálně na populárního Grua (ale hlavně na mimoně) přišlo 19.284 diváků, kteří v pokladnách nechali 2,58 milionů korun. Klání s Dunkerkem bylo dost těsné. Animovaný hit letošního léta za necelý měsíc a půl vidělo téměř 478 tisíc diváků, tržby se blíží k 67 milionům korun.

Po Pirátech z Karibiku: Salazarově pomstě (522 tisíc diváků, 76 milionů korun) jde o druhý dlouhodobě nejúspěšnější titul aktuálního žebříčku Top 20. Celosvětově Já, padouch 3 utržil 880 milionů dolarů! Komerční fenomén, který se nicméně co do obsahu a kvalit značně vyčerpává. Uvidíme, jak dlouho to "žluťásci" (a rodiče) pod taktovkou producentů vydrží.

Baby Driver

Divácký zájem poklesl o hudebně-akční letní jízdu Baby Driver (2017). Kritikou solidně přijímaný film vidělo druhý víkend od nasazení 9.849 diváků, kteří v pokladnách nechali 1,43 milionů korun. Nejde o bůhví jaký úspěch, když si připomeneme, že nový film Edgara Wrighta stál "pouhých" 34 milionů dolarů a celosvětově utržil 154. Tuzemští diváci slyší na mantru "Rychle a zběsile". Když se ale do kin dostane podobně laděný film s důmyslným scénářem a zajímavým hereckým obsazením, nadaří se to distributorovi marketingově využít.

Až na pátém místě žebříčku se umístila čtvrteční novinka, ambiciózní akční thriller Atomic Blonde: Bez lítosti. "John Wick v sukni" se promítal v 93 kinech, přišlo na něj 7.015 diváků, kteří v pokladnách nechali 1 milion korun. Charlize Theron v hlavní roli agentky netáhla. Mužská část "akčního" publika je zřejmě nakloněna Wickovi. A ženy s největší pravděpodobností na agentku s částečně lesbickými sklony také neslyší. Celosvětově se ale snímek režiséra Davida Leitche s přehledem zaplatí. Stál totiž pouhých 30 milionů dolarů a již nyní jich má na kontě 45. Uvidíme, jestli Atomic Blonde trumfne svého mužského kolegu Johna Wicka.

Drápky vystrkuje na sedmém místě v rámci předpremiérového uvedení animák Emoji ve filmu. Pojednává o emotikonách, které nevyvolávají odpovídající emoce, a tak se rozhodnou vyhledat programátora. V rámci projekcí se snímek představil ve 29 kinech, vidělo jej 4.254 diváků, kteří v pokladnách nechali 670 tisíc korun. V rámci klasické distribuce animák zamíří do kin tento čtvrtek. Snímek provází dost kritická pověst, zvrátí ji natěšené děti?

Křižáček | Foto: CinemArt CZ

Z nových tuzemských filmů se do Top 20 dostal ještě vítěz karlovarského filmového festivalu, meditativní Křižáček s Karlem Rodenem v roli rytíře Bořka. Autorský film Václava Kadrnky, který nemohla rozdýchat celá řada recenzentů, skončil sedmnáctý s návštěvností 1.050 diváků a tržbami 117 tisíc korun. Film se promítal v 60 tuzemských kinech.

Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Recenze - Atomic Blonde: Bez lítosti

Berlín, 1989, těsně před pádem zdi. Britská tajná agentka (Charlize Theronová) má odhalit ruského superšpiona, najít superhodinky a zachránit...

Recenze: Dunkerk - Christopher Nolan opět nechybuje

Christopher Nolan natočil svou verzi bitvy u Dunkerku, tedy celovečerní remake tohoto pětiminutového záběru Joea Wrighta. Je to vlastně jeho první film...

První reakce na Nolanův Dunkerk? Famózní! Trumfne v hodnocení Temného rytíře?

Po necelých třech letech se do kin vydává novinka vizionářského režiséra, producenta a scenáristy Christophera Nolana. Psychologický film z válečného...

Recenze: Baby Driver aneb Zatraceně kvalitní hra režiséra s divákem

Baby (Ansel Elgort) se skutečně jmenuje Baby (tedy ne úplně doopravdy, ale jako by se stalo). Bydlí se starým černochem a oba rodiče se mu zabili kdysi...

Recenze: Já, padouch 3 - další vydařená dávka kulometných vtípků a mimoňů

Tentokrát je všechno úplně jiné, protože... Gru má bratra! A jmenuje se Dru. A má vlasy!!!

Ankety

Je dobře, že jde epizoda s Michaelem Jacksonem do trezoru?
  • Určitě!
  • Vůbec.
  • Zatím váhám.

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: