Dostane Ridley Scott padáka z vetřelčí série?

Dostane Ridley Scott padáka z vetřelčí série?
Režisér Ridley Scott má od chvíle, co se naplno vrátil do vetřelčí série, s populárním xenomorphem velké plány. Možná na ně ale nakonec vůbec nedojde.

Když Ridley Scott sám navázal na svého původního Vetřelce prequelem nesoucím název Prometheus, byla z toho malá senzace. Nikoli v rámci známek - mnozí fanoušci původních filmů byli hodně rozladění z toho, jakým směrem se rozhodl Scott v rámci vyprávění vydat. Komerčně šlo ale o trefu do černého. Snímek celosvětově utržil 403 milionů dolarů, což byl v sérii rekord (předtím ho držel crossover Vetřelec vs. Predátor s 172 miliony).

Covenant měl být sázkou na jistotu, protože je - pokud jde o styl - rozkročen mezi Promethea a původní díly. Studio natolik začalo Scottovu konceptu věřit, že dokonce zařízlo nadějně vypadajícího Vetřelce 5, jehož připravoval Neill Blomkamp (District 9). Scott nechtěl, aby vzniklo přímé pokračování, neboť měl v plánu kánon mezi Covenantem a Vetřelcem z roku 1979 vyplnit ještě dvěma filmy (konkrétně uvedl, že bude Covenant prvním dílem nové trilogie). Scénáře samozřejmě ještě nejsou napsané, takže by se pětka mohla vydat do míst, která by s plánovaným Covenantem 2 a 3 nesouhlasila. Z toho důvodu si Scott u Foxů prosadil, aby se Vetřelec 5 vůbec nepřipravoval.

Teď to vypadá, že na další dva Covenanty nedojde. Podle serveru THR začalo studio budoucnost série přehodnocovat a Scott v ní (minimálně jako režisér) nejspíš přestane figurovat. Důvod? Covenant v kinech vydělal jen 232 milionů. Na sérii slušné, v porovnání s Prometheem je to ale průšvih.

Na jedné straně by si nejspíš řada fanoušků přála, aby série prequelů skončila a prostě se na ně zapomnělo. Na druhou stranu - když už to Scott (lidově řečeno) nakousl, měl by se příběh i nějak uzavřít. Ne nutně dalšími dvěma filmy, ale minimálně jeden by mu Foxové ještě odklepnout mohli.

...a když už opravdu přijde konečná, snad dají zpátky tu pětku Blomkampovi.

Měl by mít Ridley Scott možnost dokončit "Covenant" trilogii?
Určitě, líbí se mi naznačený směr!
Ne, prequely už nadělaly dost škody.
Je mi to u xenomorpha.
Ankety
Jste fanoušky JCVD?
Ano
Ne
Dříve ano, dnes už ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist