17.7.2017, 14:40

CZ tržby: Padouch odolává Spider-Manovi. Co na to Caesar?

Ve čtvrtek do českých kin vstoupila blockbusterová novinka Válka o planetu opic (2017)? Jak zamávala s žebříčkem?

Já, padouch 3

Umístila se až třetí. Na vrchol se po týdenním půstu vrátil animák Já, padouch 3 (2017), který zaznamenává úspěch i v době dětských prázdnin. Třetí víkend od uvedení si Dru, Gru a Mimoni vysloužili zájem 53.315 diváků. V pokladnách 92 kin nechali 7,5 milionů korun. Jde bezkonkurenčně o nejúspěšnější film letošního léta, za necelý tři týdny totiž utržil už téměř 50 milionů korun a přišlo na něj 351.970 fanoušků. Celosvětově má snímek s rozpočtem 80 milionů dolarů na kontě už 619 mega. Kdy nás čeká další díl?

Spider-Man: Homecoming

Druhé místo patří minulého vítězi, filmu Spider-Man: Homecoming (2017). Druhé série rebootu pavoučího muže se setkala se solidní reakcí recenzentů i diváků. Do tuzemských kin vyrazilo na Petera Parkera druhý víkend od premiéry 31.168 diváků, v pokladnách nechali 4,8 milionů korun. Celosvětově má blockbuster s rozpočtem 175 milionů dolarů na kontě 469 mega. V kinech je necelé dva týdny.

Válka o planetu opic

Tři roky po Úsvitu planety opic (2014) do kin zamířila Válka o planetu opic, třetí díl trikově dech beroucí podívané, v níž se Caesar tentokrát postaví Woody Harrelsonovi a proradnému lidstvu. Zatímco v amerických kinech to Válka o planetu opic u diváků vyhrála, u nás skončila až třetí. Na film vyrazilo do 133 kin 27.816 platících, kteří za vstupenky utratili 4,34 milionů korun. Pro srovnání, Úsvit planety opic před třemi roky startoval s návštěvností 21 tisíc diváků a tržbami 3 miliony. Jde tedy o jednoznačný vzestup zájmu.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Jednoznačně nejúspěšnější snímek aktuálního žebříčku Top 20 UFD skončil čtvrtý. Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017) brázdí nejvyšší příčky již osmý víkend a aktuálně se musí spokojit s návštěvností 9.910 diváků a tržbami 1,4 milionů korun. Statistika za necelé dva měsíce ale hovoří jednoznačně - Jacka Sparrowa a spol. vidělo téměř půl milionu tuzemských diváků, kteří v pokladnách nechali téměř 73 milionů korun. Návrat ve velkém stylu. Jeden z nejdražších snímků v dějinách (odhadovaný rozpočet 350 milionů dolarů) prozatím celosvětově utržil 751 mega. Padne 1 miliarda?

Auta 3

Pátý víkend se v horních patrech žebříčku drží pixarovská Auta 3 (2017). Blesk McQueen si o pátém víkendu zajistil zájem 8.929 diváků, kteří v pokladnách nechali 1 milion 144 tisíc korun. Celkově mají třetí Auta na kontě 145 tisíc platících a téměř 20 milionů korun. Nejde o žádnou závratnou cifru, ani v celosvětovém měřítku. Tam snímek od premiéry v polovině června prozatím utržil 222 milionů dolarů.

Ve čtvrtek mělo premiéru sedm novinek a všechny se poněkud překvapivě umístily v aktuálním žebříčku Top 20. Mediálně sledovaný dokument Svět podle Daliborka (2017) skončil třináctý s návštěvností 1.452 diváků a tržbami 179 tisíc korun.

Špunti na vodě | Foto: Bioscop

Další tuzemský film, rodinná komedie Špunti na vodě (2017), brzy přivítá diváka s pořadovým číslem 300 tisíc. V rámci tržeb utržila již 35 milionů korun. V kinech se Špunti na vodě drží čtrnáctý víkend a v aktuálním žebříčku jim patří osmnácté místo za 953 diváků a 103 tisíc korun.

Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

US tržby: Rozpoutala se válka Spider-Mana s planetou opic

Pouhý jeden jediný týden se nový Spider-Man z marvelovské udržel na topu amerického žebříčku. O svém druhém víkendu musel ustoupit válce opic a lidí.

Recenze: Válka o planetu opic

Několik let po Úsvitu planety opic. Cézar a ostatní chytré opice se skrývají v lesích. Přeživší lidstvo pozůstává (aspoň v USA) ze zbytků armády...

Recenze: Spider-Man: Homecoming

A máme tu další reboot další comicsové série. I když, tentokrát je to trochu složitější, a trochu lépe promyšlené, než posledně.

Recenze: Já, padouch 3 - další vydařená dávka kulometných vtípků a mimoňů

Tentokrát je všechno úplně jiné, protože... Gru má bratra! A jmenuje se Dru. A má vlasy!!!

Recenze: Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Dvacetiletý syn Willa Turnera chce získat Poseidonův trojzubec, aby zrušil otcovu kletbu. Fešná emancipovaná astroložka (Kaya Scodelariová) chce odhalit...

Ankety

Na které pokračování se Stallonem se nejvíc těšíte?
 • Creed 2
 • Rambo 5
 • Plán útěku 2
 • Expendables: Postradatelní 4
více k tématu:
Stallone otočil a Rambo 5 nakonec bude! Máme první plakát místo slibů
Který film by vás svým trailerem nejvíc nalákal do kina v dubnu 1993?
 • Julie a její milenci
 • Hračky
 • Mistr Kickboxu
 • Poslední Mohykán
 • Lotři
 • Hrdina proti své vůli
 • Ve stínu gangu
 • Konkurenti
 • Noc na zemi
 • Zelená karta
více k tématu:
Retro: Na co jsme mohli vyrazit do českých kin v dubnu před 25 lety?

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: