Premiéry a tržby

17.7.2017 /13:40/

US tržby: Rozpoutala se válka Spider-Mana s planetou opic

Pouhý jeden jediný týden se nový Spider-Man z marvelovské udržel na topu amerického žebříčku. O svém druhém víkendu musel ustoupit válce opic a lidí.

Výsledek to byl pro obě strany poměrně tvrdý. Spider-Man přišel o 61% tržeb a druhý víkend si připsal 45 milionů, což stačilo na druhé místo. 45 milionů samozřejmě není málo, takže debutující opice o nějaké ty diváky díky hrdinovi v červenomodrém také přišli. Skončili sice s 56 miliony první, oproti předchozímu dílu - který startoval za 72 milionů - jde ale o zklamání.

Přesto ve výsledku oba filmy netratí. Restartovaná opičí série se vždy propadá pomalu, takže se dá očekávat, že i tentokrát vydělá (momentálně má na celosvětových tržbách 102 milionů). Pavouček se po deseti dnech celosvětově blíží půl miliardě, takže i tam nemá studio důvod k obavám.

Transformers: Poslední rytíř

Když už jsme u drahých sérií, zatímco výše zmínění by měli být v suchu, zajímavý průšvih se rýsuje u Pirátů z Karibiku i Transformers. Poslední rytíř se sice ještě v TOPce udržuje (je momentálně devátý), ale tržby ze všech trhů se prakticky zastavily a film má vyděláno jen 517 milionů. To je o polovinu méně, co zvládly předchozí dva díly. Bude zajímavé sledovat, jak studio na tenhle vývoj zareaguje. O něco lépe jsou na tom poslední Piráti, kteří mají celosvětově po osmi týdnech 751 milionů. To není přímo málo, ale předchozí dva díly bez zadýchání zvládly vydělat přes miliardu dolarů.

Jediným dalším nováčkem v TOP10 je (nepřekvapivě) mizerně hodnocený horor Wish Upon od režiséra slabé Annabelle, který skončil devátý s 5 miliony. Stál ale jen 12, takže se žádná pohroma pro studio nekoná.

Jak si vedly ostatní filmy, to zjistíte v našem kompletním žebříčku US tržeb.

-
-

Související články:

CZ tržby: Padouch odolává Spider-Manovi. Co na to Caesar?

Ve čtvrtek do českých kin vstoupila blockbusterová novinka Válka o planetu opic (2017)? Jak zamávala s žebříčkem?

Válka o planetu opic: Máme SOUTĚŽ o parádní tématické ceny

Ve čtvrtek se do českých kin vrátil šimpanz Caesar, který bude spolu se svými druhy usilovat o zachování společenství opic. Soupeřem mu je tentokrát...

Recenze: Válka o planetu opic

Několik let po Úsvitu planety opic. Cézar a ostatní chytré opice se skrývají v lesích. Přeživší lidstvo pozůstává (aspoň v USA) ze zbytků armády...

Recenze: Spider-Man: Homecoming

A máme tu další reboot další comicsové série. I když, tentokrát je to trochu složitější, a trochu lépe promyšlené, než posledně.

Jak dlouho bude Spider-Man součástí marvelovek?

Od chvíle, kdy začal Marvel budovat svůj filmový vesmír, fanoušci doufali v zapojení Spider-Mana. Zpočátku to ale nevypadalo, protože práva na postavu...

Překvapení se nekoná - Marvel do budoucna neplánuje eRkové filmy

Úspěch Deadpoola (momentálně 621 milionů dolarů celosvětově) mění pravidla hry. Komiksová eRka už nejsou v kinech nežádané zboží a je jisté, že nás v...

Ankety

Policajt v Beverly Hills 4: Parťáka Eddieho Murphyho by si měl zahrát...
  • Tom Hardy
  • Channing Tatum
více k tématu:
Policajt v Beverly Hills 4: Tom Hardy nebo Channing Tatum? Eddie Murphy hledá parťáka!
V jaké roli byste Leonarda DiCapria viděli raději?
  • Stan Lee
  • Joker
více k tématu:
Leonardo DiCaprio jako král komiksu Stan Lee, nebo jako šílený Joker?
Líbil by se vám Leonardo DiCaprio jako představitel Jokera?
  • Ano
  • Ne
více k tématu:
Tohle není "džouk". Novým Jokerem by se mohl stát Leonardo DiCaprio!
Raději bych viděl/a v kinech nový díl...
  • Critters
  • Noční můry v Elm Street
více k tématu:
Osmdesátkové hororové klasiky Critters a Noční můra v Elm Street se možná dočkají nových dílů

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: