17.7.2017, 13:40

US tržby: Rozpoutala se válka Spider-Mana s planetou opic

Pouhý jeden jediný týden se nový Spider-Man z marvelovské udržel na topu amerického žebříčku. O svém druhém víkendu musel ustoupit válce opic a lidí.

Výsledek to byl pro obě strany poměrně tvrdý. Spider-Man přišel o 61% tržeb a druhý víkend si připsal 45 milionů, což stačilo na druhé místo. 45 milionů samozřejmě není málo, takže debutující opice o nějaké ty diváky díky hrdinovi v červenomodrém také přišli. Skončili sice s 56 miliony první, oproti předchozímu dílu - který startoval za 72 milionů - jde ale o zklamání.

Přesto ve výsledku oba filmy netratí. Restartovaná opičí série se vždy propadá pomalu, takže se dá očekávat, že i tentokrát vydělá (momentálně má na celosvětových tržbách 102 milionů). Pavouček se po deseti dnech celosvětově blíží půl miliardě, takže i tam nemá studio důvod k obavám.

Transformers: Poslední rytíř

Když už jsme u drahých sérií, zatímco výše zmínění by měli být v suchu, zajímavý průšvih se rýsuje u Pirátů z Karibiku i Transformers. Poslední rytíř se sice ještě v TOPce udržuje (je momentálně devátý), ale tržby ze všech trhů se prakticky zastavily a film má vyděláno jen 517 milionů. To je o polovinu méně, co zvládly předchozí dva díly. Bude zajímavé sledovat, jak studio na tenhle vývoj zareaguje. O něco lépe jsou na tom poslední Piráti, kteří mají celosvětově po osmi týdnech 751 milionů. To není přímo málo, ale předchozí dva díly bez zadýchání zvládly vydělat přes miliardu dolarů.

Jediným dalším nováčkem v TOP10 je (nepřekvapivě) mizerně hodnocený horor Wish Upon od režiséra slabé Annabelle, který skončil devátý s 5 miliony. Stál ale jen 12, takže se žádná pohroma pro studio nekoná.

Jak si vedly ostatní filmy, to zjistíte v našem kompletním žebříčku US tržeb.

-
-

Související články:

Plánuje Marvel do budoucna eRkové filmy?

Úspěch Deadpoola (tržby 783 milionů dolarů celosvětově) změnil pravidla hry. Komiksová eRka už nejsou v kinech nežádané zboží a je jisté, že nás v budoucna...

Jak dlouho bude Spider-Man součástí marvelovek?

Od chvíle, kdy začal Marvel budovat svůj filmový vesmír, fanoušci doufali v zapojení Spider-Mana. Zpočátku to ale nevypadalo, protože práva na postavu...

CZ tržby: Padouch odolává Spider-Manovi. Co na to Caesar?

Ve čtvrtek do českých kin vstoupila blockbusterová novinka Válka o planetu opic (2017)? Jak zamávala s žebříčkem?

Válka o planetu opic: Máme SOUTĚŽ o parádní tématické ceny

Ve čtvrtek se do českých kin vrátil šimpanz Caesar, který bude spolu se svými druhy usilovat o zachování společenství opic. Soupeřem mu je tentokrát...

Recenze: Válka o planetu opic

Několik let po Úsvitu planety opic. Cézar a ostatní chytré opice se skrývají v lesích. Přeživší lidstvo pozůstává (aspoň v USA) ze zbytků armády...

Recenze: Spider-Man: Homecoming

A máme tu další reboot další comicsové série. I když, tentokrát je to trochu složitější, a trochu lépe promyšlené, než posledně.

Ankety

Na které pokračování se Stallonem se nejvíc těšíte?
 • Creed 2
 • Rambo 5
 • Plán útěku 2
 • Expendables: Postradatelní 4
více k tématu:
Stallone otočil a Rambo 5 nakonec bude! Máme první plakát místo slibů
Který film by vás svým trailerem nejvíc nalákal do kina v dubnu 1993?
 • Julie a její milenci
 • Hračky
 • Mistr Kickboxu
 • Poslední Mohykán
 • Lotři
 • Hrdina proti své vůli
 • Ve stínu gangu
 • Konkurenti
 • Noc na zemi
 • Zelená karta
více k tématu:
Retro: Na co jsme mohli vyrazit do českých kin v dubnu před 25 lety?

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: