Premiéry a tržby

26.6.2017 /15:15/

CZ tržby: Transformers, Auta 3 a Piráti z Karibiku si to rozdali o diváky

V kinech se o víkendu chodilo téměř výhradně na filmová pokračování. Posuďte sami - pátí Transformers: Poslední rytíř (2017), třetí Auta (2017), Piráti z Karibiku s podtitulem Salazarova pomsta a v předpremiéře uváděný Já, padouch (2017) se vyšplhaly mezi komerčně nejúspěšnější tituly žebříčku. Kdo byl první?

Transformers: Poslední rytíř

Transformers: Poslední rytíř megalomala Michaela Baye. Rozpočtově ("pouhých" 217 milionů dolarů) sice snímek ztrácí na nejnovější Piráty z Karibiku: Salazarovu pomstu (údajných 350 mega!!!), ale co se akce týče, vede Optimus Prime a další oblíbení (a obávaní) robůtci. Poslední rytíř měl k dispozici 147 tuzemských kin, přilákal 43.107 diváků a z peněženek jim odčerpal 6,59 milionů korun.

Oproti předchozímu čtvrtému dílu jde o razantní propad. Transformers: Zánik (2014) startovaly před třemi roky s návštěvností 74 tisíc diváků a tržbami přes 11 milionů. Podobný pokles zaznamenal Poslední rytíř i v USA. U zaoceánských sousedů otevíral za pouhých 45 milionů dolarů, což je nejhorší start série vůbec. Předchozí díl otvíral v USA za 100 mega. Uvidíme, zda Poslední rytíř spasí východní trhy. Prozatím má film celosvětově na kontě 265 milionů dolarů.

Auta 3

Téměř o 70 procent se v rámci diváckého zájmu propadla Auta 3. Ale i tak to nové pixarovce stačilo na druhé místo. Bleska McQueena a jeho úsilí dostat se znovu na vrchol sledovalo 20.411 fanoušků. V pokladnách nechali 2,8 milionů korun. Celosvětově ale snímek příliš netáhne - od 16. června, kdy měl premiéru, utržil pouhých 141 milionů dolarů. Rozpočet činil 175 mega.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Pátý víkend v kinech, aktuálně třetí příčka a celkově druhá nejlepší návštěvnost aktuálního žebříčku top 20 pro Piráty z Karibiku: Salazarovu pomstu. Diváci ten dlouhý spánek náležitě ocenili svým zájmem, když se na velkolepou výpravnou podívanou vypravilo 16.267 fanoušků. V pokladnách nechali 2,29 milionů korun a celkově filmu pomohli k druhé příčce v dlouhodobém měřítku.

Na Jacka Sparrowa a spol. vyrazilo přes 420 tisíc diváků, kteří za vstupenky utratili přes 66 milionů korun. Nestačilo to jen na Anděla Páně 2 (1 milion 140 tisíc diváků, 137 milionů korun), což je nedostižná meta uzavírající aktuální žebříček.

Já, padouch 3

Víkend před čtvrtečním premiérovým uvedením nacvičovali v rámci 48 kin napravený padouch Gru a Mimoni s animákem Já, padouch 3. A je z toho čtvrtý nejlepší výsledek. Návštěvnost 8.728 diváků a tržby 1,5 milionu korun dávají tušit, že by to počínaje čtvrtek mohla být solidní jízda.

Distributor premiéru stanovil vychytaně den před vysvědčením, navíc se má venku ochladit a na plno místech republiky sprchne. Vydělají na tom Mimoni a spol.? Dozvíte se v pondělí na Kinoboxu v dalším komentovaném žebříčku CZ tržeb.

Holky na tahu

Narozdíl od pátých Transformers, kteří žebříček ovládly, zaznamenala druhá čtvrteční premiéra nemastné neslané přijetí. Komedie Holky na tahu (2017) se Scarlett Johansson a spol. skončila pátá. Promítala se ve 111 kinech a přišlo na ni jen 8.153 divaček a diváků. V pokladnách nechali jen něco málo přes 1 milion korun.

Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

US tržby: K Transformerům se publikum poprvé otočilo zády

Transformers: Poslední rytíř je (údajně) posledním příspěvkem Michaela Baye do roboty přeplněného filmového universa. Pokud Bay slib skutečně dodrží a dá...

Recenze: Transformers: Poslední rytíř

Série Transformers vstupuje do dalšího kola a jakkoli má své světlejší chvilky, většinu času se značka opět točí na místě a s téměř sadomasochistickou...

Recenze: Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Dvacetiletý syn Willa Turnera chce získat Poseidonův trojzubec, aby zrušil otcovu kletbu. Fešná emancipovaná astroložka (Kaya Scodelariová) chce odhalit...

Milionový Anděl Páně 2! Vznikne třetí díl?

Film Jiřího Stracha Anděl Páně 2 (2016) překonal v šestém týdnu od premiéry hranici 1 milionu diváků. Podle údajů distribuční společnosti Falcon vidělo...

Vánoce budou zničeny až v roce 2018, Mimoni mají nový kraťas a Já, padouch 3 zná svého zloducha

Animovaný snímek o zlomyslném a zatrpklém skřítkovi Grinchovi míří na filmová plátna. Ovšem oproti původním plánům až o rok později, tedy 9. listopadu 2018.

Ankety

V jaké roli byste Leonarda DiCapria viděli raději?
  • Stan Lee
  • Joker
více k tématu:
Leonardo DiCaprio jako král komiksu Stan Lee, nebo jako šílený Joker?
Líbil by se vám Leonardo DiCaprio jako představitel Jokera?
  • Ano
  • Ne
více k tématu:
Tohle není "džouk". Novým Jokerem by se mohl stát Leonardo DiCaprio!
Raději bych viděl/a v kinech nový díl...
  • Critters
  • Noční můry v Elm Street
více k tématu:
Osmdesátkové hororové klasiky Critters a Noční můra v Elm Street se možná dočkají nových dílů
Byl by Mel Gibson dobrý Wolverine?
  • Určitě!
  • Vůbec.
  • Těžko říct.
  • Leda kdyby bojoval proti židům.
více k tématu:
Podívejte se, jak vypadal Mel Gibson jako Wolverine na concept artu z roku 1997

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: