Premiéry a tržby

26.6.2017 /15:15/

CZ tržby: Transformers, Auta 3 a Piráti z Karibiku si to rozdali o diváky

V kinech se o víkendu chodilo téměř výhradně na filmová pokračování. Posuďte sami - pátí Transformers: Poslední rytíř (2017), třetí Auta (2017), Piráti z Karibiku s podtitulem Salazarova pomsta a v předpremiéře uváděný Já, padouch (2017) se vyšplhaly mezi komerčně nejúspěšnější tituly žebříčku. Kdo byl první?

Transformers: Poslední rytíř

Transformers: Poslední rytíř megalomala Michaela Baye. Rozpočtově ("pouhých" 217 milionů dolarů) sice snímek ztrácí na nejnovější Piráty z Karibiku: Salazarovu pomstu (údajných 350 mega!!!), ale co se akce týče, vede Optimus Prime a další oblíbení (a obávaní) robůtci. Poslední rytíř měl k dispozici 147 tuzemských kin, přilákal 43.107 diváků a z peněženek jim odčerpal 6,59 milionů korun.

Oproti předchozímu čtvrtému dílu jde o razantní propad. Transformers: Zánik (2014) startovaly před třemi roky s návštěvností 74 tisíc diváků a tržbami přes 11 milionů. Podobný pokles zaznamenal Poslední rytíř i v USA. U zaoceánských sousedů otevíral za pouhých 45 milionů dolarů, což je nejhorší start série vůbec. Předchozí díl otvíral v USA za 100 mega. Uvidíme, zda Poslední rytíř spasí východní trhy. Prozatím má film celosvětově na kontě 265 milionů dolarů.

Auta 3

Téměř o 70 procent se v rámci diváckého zájmu propadla Auta 3. Ale i tak to nové pixarovce stačilo na druhé místo. Bleska McQueena a jeho úsilí dostat se znovu na vrchol sledovalo 20.411 fanoušků. V pokladnách nechali 2,8 milionů korun. Celosvětově ale snímek příliš netáhne - od 16. června, kdy měl premiéru, utržil pouhých 141 milionů dolarů. Rozpočet činil 175 mega.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Pátý víkend v kinech, aktuálně třetí příčka a celkově druhá nejlepší návštěvnost aktuálního žebříčku top 20 pro Piráty z Karibiku: Salazarovu pomstu. Diváci ten dlouhý spánek náležitě ocenili svým zájmem, když se na velkolepou výpravnou podívanou vypravilo 16.267 fanoušků. V pokladnách nechali 2,29 milionů korun a celkově filmu pomohli k druhé příčce v dlouhodobém měřítku.

Na Jacka Sparrowa a spol. vyrazilo přes 420 tisíc diváků, kteří za vstupenky utratili přes 66 milionů korun. Nestačilo to jen na Anděla Páně 2 (1 milion 140 tisíc diváků, 137 milionů korun), což je nedostižná meta uzavírající aktuální žebříček.

Já, padouch 3

Víkend před čtvrtečním premiérovým uvedením nacvičovali v rámci 48 kin napravený padouch Gru a Mimoni s animákem Já, padouch 3. A je z toho čtvrtý nejlepší výsledek. Návštěvnost 8.728 diváků a tržby 1,5 milionu korun dávají tušit, že by to počínaje čtvrtek mohla být solidní jízda.

Distributor premiéru stanovil vychytaně den před vysvědčením, navíc se má venku ochladit a na plno místech republiky sprchne. Vydělají na tom Mimoni a spol.? Dozvíte se v pondělí na Kinoboxu v dalším komentovaném žebříčku CZ tržeb.

Holky na tahu

Narozdíl od pátých Transformers, kteří žebříček ovládly, zaznamenala druhá čtvrteční premiéra nemastné neslané přijetí. Komedie Holky na tahu (2017) se Scarlett Johansson a spol. skončila pátá. Promítala se ve 111 kinech a přišlo na ni jen 8.153 divaček a diváků. V pokladnách nechali jen něco málo přes 1 milion korun.

Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Anděl Páně 2 pokořil o Vánocích další rekord! Kdy se do kin podívá třetí díl?

Anděl Páně 2 se stal s více než třemi miliony diváků nejen nejsledovanějším pořadem letošního roku, ale i posledních patnácti let. Na prvním programu České...

US tržby: K Transformerům se publikum poprvé otočilo zády

Transformers: Poslední rytíř je (údajně) posledním příspěvkem Michaela Baye do roboty přeplněného filmového universa. Pokud Bay slib skutečně dodrží a dá...

Recenze: Transformers: Poslední rytíř

Série Transformers vstupuje do dalšího kola a jakkoli má své světlejší chvilky, většinu času se značka opět točí na místě a s téměř sadomasochistickou...

Recenze: Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Dvacetiletý syn Willa Turnera chce získat Poseidonův trojzubec, aby zrušil otcovu kletbu. Fešná emancipovaná astroložka (Kaya Scodelariová) chce odhalit...

Vánoce budou zničeny až v roce 2018, Mimoni mají nový kraťas a Já, padouch 3 zná svého zloducha

Animovaný snímek o zlomyslném a zatrpklém skřítkovi Grinchovi míří na filmová plátna. Ovšem oproti původním plánům až o rok později, tedy 9. listopadu 2018.

Ankety

Která herečka je lepší jako Lara Croft?
 • Angelina Jolie
 • Alicia Vikander
více k tématu:
Glosa: Jak dnes působí série Tomb Raider s Angelinou Jolie?
Líbila by se vám Záhada Blair Witch ve formě seriálu?
 • Ano
 • Ne
více k tématu:
Děs z lesů se vrátí. Ze Záhady Blair Witch bude seriál
Který film by vás svým trailerem nejvíc nalákal do kina v březnu 1993?
 • Přepadení v Pacifiku
 • Manželé a manželky
 • Osobní strážce
 • Exploze
 • Misery nechce zemřít
 • Vůně ženy
 • Chaplin
 • Drákula
více k tématu:
Retro: Na co jsme mohli vyrazit do českých kin v březnu před 25 lety?
Na jaký Spielbergův snímek se těšíte nejvíce?
 • Akta Pentagon: Skrytá válka
 • Ready Player One: Hra začíná
 • Indiana Jones 5
 • West Side Story
 • Na jiný
více k tématu:
Lepší realita, Indiana Jones a remake muzikálové klasiky. Co chystá velikán Spielberg?
Je pro vás Smrtonosná past vánoční klasikou?
 • Rozhodně, ho ho ho!
 • Vůbec.
 • Váhám...
více k tématu:
Smrtonosná past byla zvolena nejlepším vánočním filmem všech dob

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: