První akční hrdina: Jiří Mádl bude zachraňovat život v počítačové hře

První akční hrdina: Jiří Mádl bude zachraňovat život v počítačové hře 6 obrázků v galerii
Čtvrtstoletí po Arniem a v rámci tuzemské tvorby snad vůbec poprvé rozjíždí producent Radim Procházka spolu s talentovaným amatérem Janem Haluzou natáčení 30 minutového akčního filmu se sci-fi prvky. První akční hrdina má skvělé herecké obsazení a ambici zaujmout na poli žánru, s kterým si tuzemská kinematografie vůbec, ale vůbec netyká.

Jiří Mádl si v Prvním akčním hrdinovi (2017) zahraje postavu novináře, který se dostane do ošemetné situace. Snaží se zachránit svou dívku snů (Lenka Jurošková), ale při tom se nechtěně stává přímým aktérem online počítačové hry. O jejím průběhu rozhoduje nevyzpytatelný démonický režisér v podání Jiřího Vyorálka (Pěstírna, Masaryk, Rodina je základ státu). Přehraje Mádl své protihráče díky vlastní inteligenci a důvtipu?

Jiří Mádl během zkoušky. (foto: Produkce Radim Procházka)

Odpověď přinese středometrážní debut Jana Haluzy, který se snaží originální kloubit akční a sci-fi žánry v prostředí, kde se jim nikdy nikdo moc nevěnoval.

Momentálně se První akční hrdina natáčí v Praze, čemuž předcházely složité nácviky akčních scén. A protože se Mádl do virtuálního světa vydává jako novinář kulturní rubriky, poslouží mu proti soupeřům například deštník nebo tenisová raketa.

Jiří Mádl ve filmu Vlk z Královských Vinohrad. | Foto: Česká televize

Vedle Mádla a Vyorálka si v chystaném filmu zahraje například Kryštof Hádek nebo režisér Radim Špaček.

Datum dokončení a uvedení filmu prozatím nebylo zveřejněno. Na postprodukci budou tvůrci vybírat peníze v crowdfundingové sbírce až po konci natáčení. Partnerem snímku je internetová televize Playtvak.cz, tudíž je možné, že se po seriálu Single Lady (2017) První akční hrdina vydá do internetových vln. Mádl by mohl zvýšit sledovanost.

Storyboard k Prvnímu akčnímu hrdinovi. (foto: Produkce Radim Procházka)
Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články