Proč jsme se nedočkali Vetřelce 5 od autora District 9?

Proč jsme se nedočkali Vetřelce 5 od autora District 9? 7 obrázků v galerii
Concept Art pro Vetřelce 5 | Foto: Neill Blomkamp
Když režisér Neil Blomkamp (District 9, Elysium) oznámil, že pracuje na novém Vetřelci, vyvolal tím vlnu nadšení. Svým filmem totiž hodlal vrátit na plátna kin nejen Ellen Ripleyovou v podání Sigourney Weaver, ale i desátníka Hickse (Michael Biehn).

Blomkampův Vetřelec měl navazovat na první dva díly, což vzhledem k jejich extrémní oblibě fanouškům takzvaně vonělo. Pak se ale do celé vetřelčí série rozhodl pořádně opřít Ridley Scott a rozšířit universum o mnoho filmů. A pro Blomkampova Vetřelce 5 to najednou nevypadalo a postupně z něj sešlo.

Proč film nevznikl, to Scott vysvětluje následovně: "Nikdy nebyl hotový scénář, jenom myšlenka nahozená na deset stran. Měl jsem film produkovat, ale k tomu nedošlo, protože u Foxů došli k tomu, že film dělat nechtějí."

Nejsem si jistý, jestli Foxové rozhodli správně. Nic proti prequelům, ale návrat Ripleyové a Hickse by bezpochyby nalákal do kin velký počet fanoušků. Ale tak nevěšme hlavu. Třeba studio svůj postoj přehodnotí. Ostatně, Sigourney Weaver byla z Blomkampova konceptu nadšená a byla by škoda její chuti navrátit se do série nevyužít. Dvakrát tolik, když Covenant moc nevydělal.

Vetřelec | Foto: 1979 20th Century Fox
Vetřelci | Foto: 1986 20th Century Fox
Ankety
Jste fanoušky JCVD?
Ano
Ne
Dříve ano, dnes už ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist