Téma

14.4.2017 /17:00/

12 postav, které Marvel poměrně rychle a jednoduše odkopl nebo je totálně degradoval

Marvel si umí s postavami pohrát. Umí je krásně použít a zrecyklovat v různých snímcích, čímž zajišťuje jejich pospolitost v rámci marvelovského univerza. Tím je skutečně výjimečný a stejně výjimečné je i ono vzájemné propojení snímků, které si sice lze pustit odděleně, ale v širším měřítku to má úplně jiný říz.

Postavy si ve snímcích navzájem hostují, jsou si mentory, kamarády a parťáky. Diváci to milují a někteří z nich jsou proti své vůli nuceni pustit si jiný film z úplně jiné „série“, jen aby porozuměli něčemu z té své. Inu účel světí prostředky... :-) Stejně ale jako Marvel své hrdiny miluje, umí se řady z nich i velmi elegantně zbavit. Zvláště, když pro ně už nemá dalšího využití.

Zde je 12 hrdinů (sestavený ComingSoon.net), kteří patří v komiksových předlohách k předním postavám a přesto se na plátně dočkali daleko menšího prostoru než by si zasloužili:

Plukovník James Rhodes - Ptáte se, proč je tu právě Rhodey? V jeho případě došlo k několika změnám, které některým fanouškům nemusí úplně sedět. Tou první bylo přeobsazení hrdiny. V prvním Iron Manovi ztvárnil postavu Rhodese Terrence Howard, ovšem v Iron Manovi 2 a 3 už byl nahrazen Donem Cheadlem. To by asi nikomu vyloženě nevadilo. Fanouškům vadí jiná zásadní věc. Od okamžiku, kdy se z plukovníka stal War Machine, šlo to s ním ve filmech jen z kopce a z nejlepšího přítele a elitního vojáka se stal pouhý přicmrndávač, jemuž vezmou oblek (Iron Man 2), zajmou ho (Iron Man 3), odkopnou ho mocnější hrdinové (Avengers: Age of Ultron) a nakonec ho ještě zmrzačí (Captain America: Občanská válka).

Betty Rossová – nejdůležitější ženská postava, která je spojená s postavou Bruce Bannera alias Hulka. Ve snímku Neuvěřitelný Hulk ji ztvárnila Liv Tyler a pak zmizela. Její otec generál Thunderbolt Ross (William Hurt) si zahrál v Občanské válce, ale o Betty nepadla ani zmínka. Navíc se zdá, že to začíná jiskřit mezi Hulkem a Black Widow. Že by byla Betty navždy zapomenuta?

Jane Fosterová - tu čeká nejspíše stejný osud jako Betty. Sice se Jane objevila již ve 3 snímcích (tedy pokud počítáme i její dvousekundovou sekvenci v Avengers), ale i tak je s překrásnou astrofyzičkou v podání Natalie Portman konec. Ve snímku Thor: Ragnarok se již neobjeví a scénář jasně říká, že její vztah s Thorem nefungoval. Hrdinové se rozešli a novým objevem v hledáčku asgardského válečníka se stává Valkýra... Škoda.

Piotr Maximoff (Quicksilver) – skoro to vypadá tak, že se tato postava objevila jen a pouze proto, aby ji mohli v Marvelu tak efektně zabít.

Justin Hammer – jeden z největších protivníků komiksové předlohy se v Iron Manovi dočkal poměrně malé role. Možná výrazné a okouzlující, ale rozhodně ne takové, jakou by fanoušci Iron Mana očekávali.

Velká trojice (Fandral, Volstagg a Hogun) – tito tři Thorovi spojenci patří v komiksu k nejvtipnějším postavám. Marvel ale jejich potenciál na plátně dosud nevyužil. Všichni proto doufají, že s Ragnarokem se vše změní.

The Howling Commandos – byli úžasní v Prvním Avengerovi a od té doby všichni doufají, že se k nim Marvel vrátí (třeba i jen v podobě flashbacků).

Happy Hogan – přítel, důvěrník, bodyguard, řidič Tonyho Starka a manžel Pepper Pottsové (ano, tohle ve filmech vážně nefiguruje), to vše je Happy v komiksu. Ve snímcích je ale jeho úloha o dost menší a méně významná.

The Other – hrozivý a impozantní vesmírný nepřítel, kterému čelili Avengers, přesto se dalšího velkého filmového souboje nedočkal. Ve Strážcích Galaxie ho poměrně rychle porazil Ronan a bylo vymalováno. Trošku podpásovka pro milovníky komiksové předlohy a stoupenců hrozivého Thanose. Tak snad se ve velkém stylu ukáže nějaký jiný z Thanosových poskoků.

Taneleer Tivan (Sběratel) Strážci Galaxie byli neuvěřitelně svižnou sci-fi zábavou, která mezi marvelovky zdánlivě tolik nezapadá. Až na postavu Sběratele. Jeho postava není pro příběh velkým obohacením, ale jeho sbírka je ohromnou studnicí odkazů na další snímky. Marvel ji nemohl vynechat. už kvůli Infinity War. Sběratele už ale Marvel dále potřebovat nebude.

Maggie Langová – v komiksu se bývalá manželka Scotta Langa jmenovala Peggy Rae Burdicková. Marvel její jméno změnil na Maggie, aby si ji diváci nepletli s Peggy Carterovou z Kapitána Ameriky. Velkým zklamání pro fanoušky je hlavně to, že tak výborná komediální herečka jako Judy Greer se ve filmu neměla možnost projevit a hlavního hrdinu jen sekýrovala a mračila se na něj. Všichni tedy doufají, že v druhém Ant-Manovi se to změní.

Ancient One (Prastará) – postava v podání Tildy Swinton se finální kapitoly Doctora Strange nedočkala a nevypadá to, že by Marvel uvažoval o tom, že by s postavou Prastaré jakkoli počítal do budoucna. Podle mnohých názorů je to plýtvání úžasnou postavou a ještě úžasnější herečkou.

A co vy? Máte nějakého hrdinu, jehož podání vám ve filmech Marvelu nesedí nebo si myslíte, že ho Marvel zneuctil? Napiště své názory do diskuze!

-
-
Miňonka
Autor:
Miňonka

Čtěte dál:

Mark Ruffalo vysvětluje, proč se v nejbližší době nedočkáme další sólovky Hulka

Hulk má za sebou dvě sólovky. Poprvé ho zkusil uvést na plátna kin v roce 2003 režisér Ang Lee s Ericem Banou v hlavní roli. O pět let později došlo na...

Na Captain Marvel dohlédne Nick Fury

Přestože patří Nick Fury k nejpopulárnějším postavám MCU (nemalou zásluhu na tom má charisma Samuela L. Jacksona), od Avengers: Age of Ultron jsme ho neviděli.

Infinity War shlukuje staré i nové známé a je při tom sranda. První fotky z placu jsou tu!

Natáčení Avengers: Infinity War začalo oficiálně na konci letošního ledna. Od té doby režisérské duo Anthony a Joe Russo pracuje na nové superhrdinské...

Don Cheadle by mohl produkovat a hrát hlavní roli v životopisném dramatu Prince of Darkness

Jeremiah G. Hamilton byl prvním americkým milionářem černé pleti. A právě jeho životní příběh si filmaři vybrali k natočení. Steven Baigelman bude při...

Jak dlouho bude Spider-Man součástí marvelovek?

Od chvíle, kdy začal Marvel budovat svůj filmový vesmír, fanoušci doufali v zapojení Spider-Mana. Zpočátku to ale nevypadalo, protože práva na postavu...

Oblíbení superhrdinové v tak trochu neobvyklých situacích

Myslíte, že na velkolepé fotografie superhrdinů jsou třeba speciální efekty? Kdepak. Jak názorně v následující galerii předvádí japonský umělec vystupující...

Své princezny už má i Marvel aneb nevlastní sestry se představují

Isaque Areas podruhé (poprvé zde) aneb co vznikne, když si kreativní umělec uvědomí, že Disney a Marvel jsou jedna rodina. Nejvyšší čas do jedné spojit...

Co dělají superhrdinové, když se nikdo nedívá?

Zpráv ze světa superhrdinů je v poslední době tolik, že ani nestačíme všechny vydávat. A upřímně, začíná to být už trochu nuda. Proto si dnes dáme něco...

Marvel odtajnil Fázi 3 - čekají nás Black Panther, Captain Marvel, Strážci Galaxie 2, Thor 3, Inhumans a další!

Marvel uspořádal v Los Angeles velkou prezentaci a udělal to, na co všichni fanoušci čekali - vypustil data premiér chystaných filmů. Nejde o žádný drobný...

Ankety

Raději bych viděl/a v kinech nový díl...
 • Critters
 • Noční můry v Elm Street
více k tématu:
Osmdesátkové hororové klasiky Critters a Noční můra v Elm Street se možná dočkají nových dílů
Byl by Mel Gibson dobrý Wolverine?
 • Určitě!
 • Vůbec.
 • Těžko říct.
 • Leda kdyby bojoval proti židům.
více k tématu:
Podívejte se, jak vypadal Mel Gibson jako Wolverine na concept artu z roku 1997
Měl by finální případ odhalit, že byla Jessica Fletcherová celou dobu vrahem?
 • Proč ne, to je vzrušující!
 • V žádném případě.
 • Leda tehdy, kdyby to vyšetřovali Columbo s Kojakem.
více k tématu:
To je vražda, dopsala - Jessicu Fletcherovou čeká finální případ
Měl by mít Ridley Scott možnost dokončit "Covenant" trilogii?
 • Určitě, líbí se mi naznačený směr!
 • Ne, prequely už nadělaly dost škody.
 • Je mi to u xenomorpha.
více k tématu:
Dostane Ridley Scott padáka z vetřelčí série?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: