Premiéry a tržby

20.3.2017 /16:30/

US tržby: Z nové verze Krásky a zvířete je hotové monstrum!

U Disneyho si mohou gratulovat. Jejich nejnovější hraná variace animované klasiky přepsala historické žebříčky. Snímek otevřel za ohromných 170 milionů dolarů, což je vůbec nejvíc, co se kdy přístupnému filmu v březnu povedlo.

Stejně tak jde o nejlepší jarní otvírák. A i mezi hranými adaptacemi Kráska a zvíře jasně dominuje. 170 milionů za víkend je dalece před ostatními - první Alenka měla před sedmi lety "jen" 116 milionů, nedávná Kniha džunglí 103.

I zbytek světa se neflákal. Celosvětově má nová Kráska a zvíře po pouhých pár dnech 350 milionů dolarů. Přestože se tak mohl rozpočet 160 milionů jevit vražedně, studiu se několikrát vrátí. Kong: Ostrov lebek logicky musel vyklidit první pozici a spokojit se tentokrát se stříbrnou pozicí. Propad o 52% není úplně ideální, protože má na domácím trhu zatím vyděláno jen 110 milionů, což zdaleka nestačí na 185 milionový rozpočet. Celosvětově už sice padla čtvrt miliarda, pořád je to ale polovina toho, co studio potřebuje.

Logan: Wolverine

To třetí Logan má naopak důvod k úsměvu. V Americe jde o nejúspěšnější sólovku Wolverina vůbec. Celosvětově už má film přes půl miliardy, což z něj v tuhle chvíli dělá třetí nejvýdělečnější film X-Men série. A bude druhý, protože od Apokalypsy ho dělí pouhých 20 milionů dolarů. Na Budoucí minulost, která vydělala ohromných 747 milionů, se ale nejspíš nedotáhne.

Jediným dalším nováčkem v TOP10 je The Belko Experiment na sedmém místě. Zábavně vypadající žánrová hříčka, v níž je skupinka zaměstnanců držena v uzavřeném domě a kdo chce přežít, ten musí vyřídit jiné, nevyužil svůj potenciál. Recenze si pochvalují některé scenáristické nápady a momenty, celek ale není dostatečně promyšlený, aby to pořádně fungovalo. Startovné za pouhé 4 miliony přesto asi studio nenaštve, protože rozpočet byl o pouhý milion vyšší. Na videu to filmu bude slušet mnohem více.

Jak si vedly ostatní filmy, to zjistíte v našem kompletním žebříčku US tržeb.

-
-

Čtěte dál:

US tržby: Animovaní Šmoulové to v kinech nevyhráli

Mají lepší recenze než hraní předchůdci a i když nejde o žádnou bombu, všichni se víceméně shodují na tom, že tahle adaptace alespoň vyloženě nebolí.

CZ tržby: Kráska a zvíře ovládla tuzemský žebříček

Studiu Disney se to podařilo! Hraná verze animované klasiky Kráska a zvíře (2017) zaútočila na kina a opanovala jak ta americká, tak tuzemská. U nás se...

Recenze: Kráska a zvíře - jaká je hraná verze slavného animovaného filmu?

Tale as old as time... A proto je nutno tento příběh natočit znovu!

Recenze: Kong: Ostrov lebek vypadá na velkém plátně úžasně

Rok 1973. Na neprobádaný ostrov, zahalený mlhou, se vydává několik vrtulníků se spoustou lidí. Mimo jiné motherfucking voják Samuel L. Jackson, šílený...

US tržby: eRkový Wolverine rozsápal konkurenci

Tak to vyšlo. Po masivním úspěchu eRkového Deadpoola se Foxové konečně odhodlali k tomu dát stejný rating i poslednímu Wolverinovi. A vyplatilo se. Filmaři...

Recenze: Logan: Wolverine - poslední a nejlepší

Rok 2029. Mutanti se už mnoho let nerodí a žije jich na celém světě jen hrstka. Unavený a nemocný Wolverine / Logan / James Howlett (pořád Hugh Jackman)...

Ankety

Raději bych viděl/a v kinech nový díl...
 • Critters
 • Noční můry v Elm Street
více k tématu:
Osmdesátkové hororové klasiky Critters a Noční můra v Elm Street se možná dočkají nových dílů
Byl by Mel Gibson dobrý Wolverine?
 • Určitě!
 • Vůbec.
 • Těžko říct.
 • Leda kdyby bojoval proti židům.
více k tématu:
Podívejte se, jak vypadal Mel Gibson jako Wolverine na concept artu z roku 1997
Měl by finální případ odhalit, že byla Jessica Fletcherová celou dobu vrahem?
 • Proč ne, to je vzrušující!
 • V žádném případě.
 • Leda tehdy, kdyby to vyšetřovali Columbo s Kojakem.
více k tématu:
To je vražda, dopsala - Jessicu Fletcherovou čeká finální případ
Měl by mít Ridley Scott možnost dokončit "Covenant" trilogii?
 • Určitě, líbí se mi naznačený směr!
 • Ne, prequely už nadělaly dost škody.
 • Je mi to u xenomorpha.
více k tématu:
Dostane Ridley Scott padáka z vetřelčí série?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: