Premiéry a tržby

13.3.2017 /14:06/

CZ tržby: Masaryk skolil Konga! Nestačil na něj ani Logan

Diplomat Masaryk s doutníkem, v brejličkách a klobouku vyrazil ve čtvrtek do 144 kin. S pověstí filmu, který obdržel rekordních 12 Českých lvů, ale skoro nikdo ho neviděl, ovládl návštěvnost a tržby českých kin. Nestačil na něj premiérový Kong: Ostrov lebek (2017) ani veleúspěšný Logan: Wolverine (2017).

Masarykův vítězný tanec.

Tvůrci Masaryka (2016) a stratégové, kteří měli prsty v načasování, mohou být spokojeni. Žebříček Top 20 totiž opanoval de facto artový snímek o významném diplomatovi z učebnic dějepisu. O víkendu (počítá se čtvrtek-neděle) na snímek do 144 kin přišlo 76.337 diváků, kteří za vstupenky utratili téměř 11 milionů korun. Když připočteme prosincovou návštěvnost, během které byl snímek promítnut sedmkrát v pražském Kině Lucerna, dělá to dle Unie filmových distributorů dohromady 91.521 diváků a téměř 13 milionů korun.

Nemá smysl diskutovat o tom, jak moc filmu pomohlo zviditelnění díky Českým lvům a kontroverzi, která kolem snímku minulý týden probíhala. To dokazují výše uvedená čísla. Producent Rudolf Biermann, který se v minulosti věnoval spíš mainstreamovějším snímkům, prostě ví, jak na to.

Logan: Wolverine, úspěšná rozlučka.

Druhý v pořadí skončil diváky i kritiky velmi dobře přijímaný Logan: Wolverine. Oproti Masarykovi měl k dispozici pouze 56 kin, kde oblíbeného mutanta vidělo 33.880 fanoušků. Za vstupenky v pokladnách nechali 5.21 milionů korun. Celosvětově má Logan na kontě přes 438 milionů dolarů, patří k výdělečnějším snímkům než ty z regulérní X-Men série a dá se očekávat, že půl miliardy bez problémů pokoří. Veleúspěšné loučení.

Kong se zlobí, skončil až třetí.

Až třetí skončila čtvrteční novinka Kong: Ostrov lebek. Poctivý blockbuster, který se snažil zlákat milovníky monster, sedmdesátkové válečné akce a trikových efektů, startoval ve 101 kinech. Přišlo na něj 30.196 diváků, kteří za lístky zaplatili 4.68 milionů korun. Celkem zklamání. Film s monstrózním rozpočtem 185 milionů dolarů v USA otvíral za 61 mega. Celosvětově má zatím na kontě 142 milionů dolarů.

Čtvrté místo patří animované Baleríně (2016) s návštěvností 12.617 diváků a tržbami 1.6 milionu korun. Pátý je LEGO® Batman film (2017), na který vyrazilo 9.198 vyznavačů netopýřího muže a populární dánské stavebnice. V pokladnách za vstupenky nechali 1.15 milionu korun.

John Wick 2

Po třetím víkendu je až šestý. S 6.865 diváky a 1 milionem korun se John Wick 2 (2017) propadá do zapomnění. Životnost v rámci českých kin nic moc (zatím u nás snímek vidělo 65.605 diváků) , ale celosvětově má tahle novodobá akční mlátička/střílečka na kontě už 150 milionů dolarů.

Křídla stále slouží Andělu Páně 2 (2016), který je v kinech 15 víkendů v řadě, aktuálně mu patří sedmá příčka s návštěvností 8.016 diváků a tržbami 892 tisíc korun. Rekordman loňského roku má na kontě celkem 1 milion 116 tisíc 524 diváků a na tržbách 135 milionů korun.

Nechte zpívat Mišíka

Již ve středu šel do kin též hraný dokument Nechte zpívat Mišíka (2017), který se věnoval životu našeho významného muzikanta. Snímek se bohužel do Top 20 nedostal. Otázkou zůstává, jestli tomu "dopomohla" Česká televize, která coby koproducent film na svém artovém programu odvysílala jen tři dny po kinopremiéře.

Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Čtěte dál:

CZ tržby: Šmoulové v kinech rozpoutali modré peklo

Vtrhli do 144 kin a jednoznačně kralovali. Animovaní Šmoulové: Zapomenutá vesnice (2017) přeskočili Krásku a zvíře (2017), novinku Ghost in the Shell...

CZ tržby: Kráska a zvíře ovládla tuzemský žebříček

Studiu Disney se to podařilo! Hraná verze animované klasiky Kráska a zvíře (2017) zaútočila na kina a opanovala jak ta americká, tak tuzemská. U nás se...

Oldřich Kaiser: "Pořád to omíláme, pořád o tom mluvíme, ale jestli se poučíme, to teprve uvidíme"

Konečně se díky roli v Masarykovi dočkal vytouženého Českého lva. Jak se Oldřichu Kaiserovi nelehká postava vycházející z historie hrála?

US tržby: Nový Kong zažil rozpačitý start, Wolverine potvrdil silnou pozici

Znáte tu o tom, že je sklenice buď poloprázdná nebo poloplná? Přesně tak se lze dívat na úvodní víkend očekávané dobrodružné fantasy Kong: Ostrov lebek.

Kong: Ostrov lebek láká na parádní tématické ceny (SOUTĚŽ)

Ve čtvrtek zaútočil legendární a obávaný opičák v novém blockbusteru Kong: Ostrov lebek (2017). Fanoušci monster, pohrávajících si s lidskými figurkami...

Recenze: Kong: Ostrov lebek vypadá na velkém plátně úžasně

Rok 1973. Na neprobádaný ostrov, zahalený mlhou, se vydává několik vrtulníků se spoustou lidí. Mimo jiné motherfucking voják Samuel L. Jackson, šílený...

Český lev 2017: Rekordních 12 sošek pro Masaryka!

24. ročníku předávání výročních cen Český lev kralovalo drama Masaryk (2016) režiséra Julia Ševčíka. Ze 14 nominací proměnilo v sošku 12, což je historický...

Recenze: Logan: Wolverine - poslední a nejlepší

Rok 2029. Mutanti se už mnoho let nerodí a žije jich na celém světě jen hrstka. Unavený a nemocný Wolverine / Logan / James Howlett (pořád Hugh Jackman)...

Ankety

Raději bych viděl/a v kinech nový díl...
 • Critters
 • Noční můry v Elm Street
více k tématu:
Osmdesátkové hororové klasiky Critters a Noční můra v Elm Street se možná dočkají nových dílů
Byl by Mel Gibson dobrý Wolverine?
 • Určitě!
 • Vůbec.
 • Těžko říct.
 • Leda kdyby bojoval proti židům.
více k tématu:
Podívejte se, jak vypadal Mel Gibson jako Wolverine na concept artu z roku 1997
Měl by finální případ odhalit, že byla Jessica Fletcherová celou dobu vrahem?
 • Proč ne, to je vzrušující!
 • V žádném případě.
 • Leda tehdy, kdyby to vyšetřovali Columbo s Kojakem.
více k tématu:
To je vražda, dopsala - Jessicu Fletcherovou čeká finální případ
Měl by mít Ridley Scott možnost dokončit "Covenant" trilogii?
 • Určitě, líbí se mi naznačený směr!
 • Ne, prequely už nadělaly dost škody.
 • Je mi to u xenomorpha.
více k tématu:
Dostane Ridley Scott padáka z vetřelčí série?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: