Recenze

10.3.2017 /13:00/

Recenze: Ultimate Beastmaster - netflixovský pokus o vlastní Ninja Factor

Netflix je na vrcholu, vydělává celosvětově ohromné částky a může si dovolit investovat do kdejakého projektu. Pod produkčním dohledem Sylvestera Stalloneho nově vznikla série inspirovaná Ninja Factorem, v níž týmy několika zemí soupeří o to, kdo porazí "bestii" a získá titul nejlepšího z nejlepších.

Ultimate Beastmaster se sice oficiálně k Ninja Factoru nijak neváže, inspirace se ale nezapře. A po vzoru "předělávek" je tu všeho víc. Samotná stavba je opravdu obří a působí jako nějaká přehnaná atrakce v drahém lunaparku. Hry se účastní 6 zemí (Spojené státy, Brazílie, Japonsko, Jižní Korea, Německo a Mexiko), přičemž v jednotlivých epizodách soutěží 12 odvážlivců (po dvou z každé země) a hrají o 10 tisíc dolarů. Vítěz zároveň postupuje do finálního kola, kde ti nejlepší ze všech epizod změří síly a ultimátní vítěz si odnese 50 tisíc dolarů. Finalistů je devět, první série má deset epizod (v devíti se vybírají finalisté, v desátém spolu bojují o titul).

Trailer:

Pokud jde o samotný průběh, skládá se každá epizoda ze čtyř kol, kdy jsou postupně hráči eliminováni (do čtvrtého kola postupují jen dva) a není nutné dojít na konec jednotlivých kol (většině soutěžících se to ani nepovede). Hlavní je urvat co nejvíce bodů. Zmínit je třeba také to, že každá zem má vlastní dva moderátory, kteří komentují dění ve svém rodném jazyce.

A teď k tomu, jak celá soutěž funguje v praxi. V prvé řadě je třeba potoknout, že Sylvester Stallone se v soutěži téměř nevyskytuje. Byl sice hlavní tváří kampaně a show zaštítil jako producent, během deseti epizod se však ukáže jenom dvakrát a víceméně vždy řekne jen to, co v traileru. Nic proti tomu, ale nabízelo se, aby alespoň na konci pogratuloval vítězi. Což se nestane.

Americkými moderátory jsou herec Terry Crews a moderátorka Charissa Thompson. A tady máme první zádrhel. Moderátorský základ "soutěžící spadne a moderátor vykřikne 'To byl pád!'" zvládají, nic víc ale do pořadu nepřinesli. Chemii nemají prakticky žádnou, pohotových hlášek také vypálí minimum a i zapálení je spíše umělé než upřímné. Nejsou vyloženě strašní, ale podobně rutinní výkon by dokázal na jejich místě odvést kdokoli (a v porovnání s moderátory jiných zemí jsou chvílemi až komicky toporní).

Jednotliví soutěžící mají své medailonky, přičemž největší prostor má podle očekávání americká strana. Což nutně nevadí. Samotní hráči jsou barvitá sebranka, která plní základní funkci (někdo je sympaťák, jinému budete přát pád). Možná by nebylo na škodu příště vybrat i výstřednější typy, účastníci soutěže svou část nicméně zvládají. Horší je to se samotnou "bestií". Že není úplně fér, to je jedna věc (například finále je postavené čistě na horolezectví), ale některé části jsou až komicky nedomyšlené. Například takzvaný trávicí trakt bestie je dlouhá trubka, kterou se soutěžící musí rychle dostat na její konec, než se potopí do vody (a na konci ještě přeskočit na další plošinu). Když jde člověk první, trubka je kompletně suchá. Další soutěžící už to štěstí nemá a již tak komplikovaná část je prakticky nepřekonatelná (a pro mnohé hráče i byla).

Někdy se měnily i části na trati (řetěz s pletenou částí střídalo kompletně pletené lano, v úvodu byla pozměněna úvodní překážka atd.), ale to jsou spíše detaily. Jako celek ale není "bestie" vůbec špatná. Působí impozantně, nabízí řadu opravdových výzev a po chvíli se přeci jen divák přistihne, že fandí/zatíná zuby. Jednoznačným zklamáním je ale finální souboj těch nejlepších, který se znovu odehrává v těch samých disciplínách. Tam se změna nabízela, ale tvůrci toho bohužel nevyužili.

Ultimate Beastmaster by užil lepší moderátory, o něco dotaženější překážky a šikovnějšího střihače (když vám soutěžící už potřetí opakuje to, čeho chce dosáhnout, je to na facku). I přes své nedokonalosti ale baví a pokud se tvůrci z chyb první sezóny poučí, mohla by to být příště opravdová bomba.

Hodnocení 1. série: 60%

-
-
Související filmy: Ultimate Beastmaster

Čtěte dál:

Disney ukáže Netflixu v roce 2019 prostředníček a spustí vlastní streamovací službu

Bylo to nejspíš jen otázkou času. Filmový záběr společnosti Disney je ohromný a studio by bylo hloupé, kdyby to nechtělo využít a nabídnout "vlastní Netflix".

Po Plném domě, Aktech X, Gilmorových děvčatech a dalších nás čeká revival sitcomu Roseanne

Natáčení nové série je ještě daleko, jelikož se zatím o práva přetahuje hned několik televizních stanic včetně ABC a Netflixu, ale již teď je jasné, že na...

Expendables 4: Sylvester Stallone potvrdil brzké natáčení

Čeká nás nabitý rok. Máme před sebou tři marvelovky, další Star Wars, Válku o planetu opic, návrat Johna Wicka nebo sólovku Wonder Woman. V Hollywoodu...

V Trumpově administrativě by mohl zasednout Sylvester Stallone

Zvolení Donalda Trumpa jako amerického prezidenta leží mnohým v žaludku. Nemá nicméně smysl se nad tím rozčilovat - stalo se a svět se točí dál. Jednou z...

Plán útěku 2: Sylvester Stallone se chystá na další útěk z vězení

Rambo 5 nás prý se Sylvesterem Stallonem už nečeká. Místo toho se ale oblíbený akční herec vrátí jako profesionální "útěkář z vězení" Ray Breslin.

Sylvester Stallone sdílel několik vzácných fotek z natáčení Rockyho IV

Možná vám to ani nedochází, ale od uvedení prvního Rockyho do kin letos uplynulo 40 let. A přitom jsme se se sympatickým boxerem setkali v kinech naposled...

Ankety

Raději bych viděl/a v kinech nový díl...
 • Critters
 • Noční můry v Elm Street
více k tématu:
Osmdesátkové hororové klasiky Critters a Noční můra v Elm Street se možná dočkají nových dílů
Byl by Mel Gibson dobrý Wolverine?
 • Určitě!
 • Vůbec.
 • Těžko říct.
 • Leda kdyby bojoval proti židům.
více k tématu:
Podívejte se, jak vypadal Mel Gibson jako Wolverine na concept artu z roku 1997
Měl by finální případ odhalit, že byla Jessica Fletcherová celou dobu vrahem?
 • Proč ne, to je vzrušující!
 • V žádném případě.
 • Leda tehdy, kdyby to vyšetřovali Columbo s Kojakem.
více k tématu:
To je vražda, dopsala - Jessicu Fletcherovou čeká finální případ
Měl by mít Ridley Scott možnost dokončit "Covenant" trilogii?
 • Určitě, líbí se mi naznačený směr!
 • Ne, prequely už nadělaly dost škody.
 • Je mi to u xenomorpha.
více k tématu:
Dostane Ridley Scott padáka z vetřelčí série?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: