Premiéry a tržby

27.2.2017 /15:00/

CZ tržby: John Wick 2 ovládl žebříček. Vítěz Oscarů skončil mimo Top 20

Máme za sebou oscarový víkend, kterému v tuzemských kinech vévodil druhý John Wick s Keanu Reevesem v roli nesmlouvavého mstitele. Z domácích novinek zabodovala Bába z ledu (2016) Bohdana Slámy. Trojnásobný čerstvý držitel Oscara, snímek Moonlight (2016), obsadil až 28. místo žebříčku tržeb a návštěvnosti tuzemských kin.

John Wick 2

Když se před 2 a půl roky představil John Wick (2014), vypadalo to, jako kdyby mu tuzemský distributor nevěřil. V případě dvojky je situace diametrálně odlišná. Drsný kouzelník se zbraněmi a zdatný choreograf měl k dispozici hned 100 kin. A dotáhl to na vrchol žebříčku. Na Johna Wicka 2 přišlo 30.784 diváků, kteří v pokladnách nechali 4.4 miliony korun. Akční řezničina vracející se do 80. a 90. let k de facto béčkovému žánru celosvětově utržila přes 125 milionů dolarů. Přičemž stála 40. Trojka bude!

Padesát odstínů temnoty

Třetí víkend v tuzemských kinech a poprvé horší než první příčka. Padesát odstínů temnoty (2017) se stále drží mezi nejnavštěvovnějšími. Do 70 kin se na tuhle erotickou romanci (nebo jak to nazvat...) vydalo 23.837 divaček a diváků. Za lístky utratili 3.66 milionů korun. Prozatím má druhá část trilogie na kontě 327.363 diváků a téměř 49 milionů korun. Letos prozatím suverénně nejúspěšnější titul žebříčku. Celosvětově film s rozpočtem 55 milionů dolarů utržil téměř 330 mega. Síla knižní předlohy je mocná.

Daří se i novému snímku poskládanému z populárních dánských kostek. LEGO® Batman film (2017) je v českých kinech třetí víkend. Aktuálně na něj přišlo 16.932 diváků, kteří za lístky zaplatili 2.35 milionu korun. Netradičně zpracovaný příběh o netopýřím muži, o němž se hovoří jako o jednom z nejzdařilejších snímků DC Universa za poslední roky, vidělo celkem 121.134 diváků. Tržby téměř 17 milionů korun.

Bába z ledu

Solidně si o premiérovém víkendu vedla novinka Bohdana Slámy Bába z ledu. Distributor nasadil vztahové drama z prostředí otužilců do 125 kin. Na počet diváků - 17.256 - Bába z ledu dokonce LEGO Batmana předběhla. V žebříčku se ale upřednostňují tržby, kde Slámova novinka o necelých 51 tisíc korun zaostala. I tak velmi dobrý výsledek.

V žebříčku se i koncem února drží loňský rekordman Anděl Páně 2 (2016). Aktuálně mu patří 9. místo s návštěvností 10.405 diváků a 1.24 miliony korunami. Celková čísla jsou hodně působivá - 1.097.172 platících a tržby téměř 133 milionů korun.

La La Land

Premiérový víkend v českých kinech zažil též na Oscary nominovaný Lion (vyšel naprázdno). Skončil na 12. místě s 3.403 diváky a 505 tisíci korunami. Držitel 6 oscarových sošek, muzikál La La Land (2016), je na 15. příčce s 3.038 diváky a 405 tisíci korunami. Za necelé dva měsíce v českých kinech má na kontě 87.089 diváků a necelých 12 milionů korun.

Premiérově uváděné drama Moonlight (2016), které si došlo pro hlavního Oscara za nejlepší film, se umístilo až na 28. místě. Do 13 kin na něj přišlo 372 diváků. Ti v pokladnách nechali necelých 43 tisíc korun. To by stěží stačilo na slavnostní oblek. Oscaři se udělovaly dnes nad ránem, uvidíme, zda si Moonlight po slavnostním večeru v kinech polepší. Do amerických kin byl Moonlight uveden loni v říjnu. Snímek s rozpočtem necelých 2 milionů dolarů v USA prozatím utržil přes 22 mega. Do zbytku světa se teprve vydá.

Moonlight

Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Čtěte dál:

US tržby: Poklidné čekání na Oscary v hororovém rytmu

Novinek se o víkendu v amerických kinech pokoušelo prosadit několik, neměly to ale lehké. Řada diváků zůstala doma a nakoukávala oscarové favority. Nakonec...

Oscar 2017: Co přesně se stalo, že byl omylem vyhlášen vítězem špatný film a kdo za to může?

V šest ráno, kdy ceremoniál končil, nebylo úplně jasné, kdo se postaral o pravděpodobně největší trapas v historii Oscarů. Nyní už je jasno - za vším...

Oscar 2017: Výsledky málem ovládl roztančený La La Land, když byl omylem vyhlášen nejlepším filmem roku

Slavností večer je za námi a rozhodně nechybělo překvapení. Omylem byl totiž vyhlášen jako nejlepší film špatný vítěz! Více se dozvíte v našem reportu.

Bába z ledu Zuzana Kronerová: "Díky otužování jsem loňský rok nebyla nemocná!"

Herečka Zuzana Kronerová se ve čtvrtek 23. února představí v novém filmu Bohdana Slámy Bába z ledu (2016). S jeho tvorbou je spojena od úspěšných Divokých...

Recenze: John Wick 2 - vizuálně lepší Hardcore Henry

V roce 2014 mne v kině postihl nečekaně skvělý zážitek. John Wick. Po skončení filmu jsme s doprovodem byli tak nadšení, že jsme po krátké zastávce v...

Recenze: Padesát odstínů temnoty je ještě nudnější, než byste čekali

Jelikož jde o druhý díl trilogie, znamená to, že postavy už známe, nic nového se o nich nedozvíme, a nic zásadního se nestane, protož to zřejmě musí počkat...

Ankety

Raději bych viděl/a v kinech nový díl...
 • Critters
 • Noční můry v Elm Street
více k tématu:
Osmdesátkové hororové klasiky Critters a Noční můra v Elm Street se možná dočkají nových dílů
Byl by Mel Gibson dobrý Wolverine?
 • Určitě!
 • Vůbec.
 • Těžko říct.
 • Leda kdyby bojoval proti židům.
více k tématu:
Podívejte se, jak vypadal Mel Gibson jako Wolverine na concept artu z roku 1997
Měl by finální případ odhalit, že byla Jessica Fletcherová celou dobu vrahem?
 • Proč ne, to je vzrušující!
 • V žádném případě.
 • Leda tehdy, kdyby to vyšetřovali Columbo s Kojakem.
více k tématu:
To je vražda, dopsala - Jessicu Fletcherovou čeká finální případ
Měl by mít Ridley Scott možnost dokončit "Covenant" trilogii?
 • Určitě, líbí se mi naznačený směr!
 • Ne, prequely už nadělaly dost škody.
 • Je mi to u xenomorpha.
více k tématu:
Dostane Ridley Scott padáka z vetřelčí série?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: