Znáte tvorbu Martina Scorseseho? SOUTĚŽTE a vyhrajte knižní předlohu historického dramatu Mlčení

Znáte tvorbu Martina Scorseseho? SOUTĚŽTE a vyhrajte knižní předlohu historického dramatu Mlčení 7 obrázků v galerii
Ve čtvrtek 16. února bude mít českou premiéru novinka režiséra Martina Scorseseho Mlčení (2016). Autor ji po desetiletích složitých příprav natočil podle stejnojmenné ceněné knižní předlohy Šúsaka Endóa. Ve spolupráci s distribuční společností Bioscop, která film do kin uvádí, přinášíme soutěž o 5 knižních předloh historického dramatu.
Vyhrajte jednu z pěti knižních předloh k Mlčení.

V roce 1988 se Martin Scorsese na speciálním promítání svého filmu Poslední pokušení Krista (1988) pro hlavní duchovní představitele města New York seznámil s arcibiskupem Paulem Moorem. Ten dal režisérovi jako dárek knihu Mlčení od japonského spisovatele Šúsaka Endóa. Ta vyšla v Japonsku v roce 1966, získala prestižní ocenění Tanazaki Prize a stala se velmi úspěšnou. V Japonsku se jí prodalo přes 800 tisíc. Anglické vydání románu o hlubokém zkoumání náboženských motivů a meditace se uskutečnilo o několik let později. Kniha udělala na Scorseseho velký dojem: „Hlavní téma Endovy knihy bylo v mém životě přítomné už od dětství. Byl jsem vychován v silně katolické rodině a náboženství bylo každodenní součástí mého života,“ říká Scorsese.

K adaptaci knihy došlo až téměř po 30 letech. Japonský spisovatel se toho nedožil. Již tento čtvrtek míří Mlčení i do českých kin. V hlavních rolích portugalských jezuitů, kteří se v druhé polovině 17. století vydávají do Japonska, aby našli svého duchovního přítele (Liam Neeson), se představí Adam Driver (Paterson) a Andrew Garfield (Hacksaw Ridge). A budou to mít skutečně těžké, neboť dobové Japonsko křesťanům nepřeje a vystavuje je kruté zkoušce víry.

Trailer k Mlčení:

Chcete vyhrát jednu z pěti knižních předloh k filmu Mlčení? Dokažte v naší nové hře, že znáte tvorbu režiséra Martina Scorseseho. A když v ní budete úspěšní, máte šanci na výhru. Soutěž uzavřeme v úterý 21. února ve 12:00. Z deseti nejúspěšnějších, kteří ve hře na první pokus získají nejvíce bodů, vylosujeme pět držitelů knihy.

Ankety
Kterou filmovou drsňačku máte nejraději?
Artemisia
Sarah Connorová
Furiousa
Xenia Onatoppová
Nevěsta
Ellen Ripleyová
Eden Sinclairová
Sofia
Laurie Strodeová
Vojín Vasquezová
Jiná
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist