Proč v třetím Kruhu nebyla hvězda původních dílů Naomi Watts?

Proč v třetím Kruhu nebyla hvězda původních dílů Naomi Watts? 7 obrázků v galerii
Kruh | Foto: Dreamworks Pictures
Pokud jste fanouškem série a trojku jste si nenechali ujít, bezpochyby vás tahle otázka napadla - proč ve filmu nebyla Naomi Watts? I cameo by fanoušci rozhodně ocenili. Herečka dnes slaví narozeniny, tak si na tohle otázku odpovíme.

Na třetí Kruh, který nakonec číslovku z názvu vynechal, jsme čekali dlouho. Hodně dlouho. První díl měl premiéru před dlouhými osmnácti lety a dvojka přišla do kin v roce 2005. Studiu se léta nedokázalo rozhoupat k něčemu konkrétnímu, až se jednu dobu začalo mluvit i o možném restartu.

Podprahové signály v praxi aneb Jak si filmaři pohrávají s naším (pod)vědomím Podprahové signály v praxi aneb Jak si filmaři pohrávají s naším (pod)vědomím

Manipulace se spotřebiteli je odedávna naprosto běžný rys. Moderní společnost ovšem přichází se stále rafinovanějšími metodami jak sugestivně...

Na ten nedošlo, přesto měl být film z roku 2017 jakýmsi novým počátkem série (proto absence číslovky v názvu). Což je současně hlavní důvod, proč nakonec není ve filmu Naomi Watts, hvězda předchozích dílů. Konkrétně k její neúčasti režisér Kruhů F. Javier Gutiérrez uvedl: "Nějakou dobu jsme si s myšlenkou návratu Naomi Watts pohrávali. Byly chvíle, kdy jsem o tom mluvili. Studio ale mělo obavy. Obavy, že by se tím film příliš vázal na předchozí díly. A to nebylo nutné. Myslím, že pro fanoušky by to bylo cool, pravděpodobně. Ale noví diváci by to nijak neocenili. Bylo by to na sílu. Nechtěli jsme to dělat na sílu. Jakože "Ok, tak tam dáme Naomi Watts, protože točíme Kruh".

To vysvětlení není úplně mimo mísu. Stačí vzpomenout na ženské Krotitele duchů, kteří do cameo rolí narvali téměř celé původní obsazení. Žádná velká hitparáda z toho nevyšla a většinou scény působily nepřirozeně (v tom smyslu, že nebyly nijak organicky vložené, ale poměrně okatě vlepené, aby se žádaní herci mohli nějak ve filmu mihnout). Přesto mě jako fanouška Kruhu trochu mrzí, že je s původní postavou nejspíš definitivní konec. Na druhou stranu, trojka v kinech tak pohořela, že ji třeba ještě studio opráší.

Kruh | Foto: 2002 Dreamworks Pictures
Kruh 2 | Foto: DreamWorks SKG
Ankety
Chtěli byste vidět Rambův příběh v pojetí Quentina Tarantina?
Ano, určitě by to bylo velmi zajímavé
Ne, verze se Stallonem je vynikající
Možná, ale raději bych, aby zase natočil něco vlastního
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist