Premiéry a tržby

6.2.2017 /13:55/

CZ tržby: Ruší tu někdo Samařiny Kruhy?

Řeč je o novém hororu Kruhy (2017), který ve čtvrtek vstoupil do českých kin. Podařilo se mu sesadit romantickou komedii Všechno nebo nic (2017) z čela žebříčku? A jak si vedly další novinky - dramata Jackie (2016) nebo Místo u moře (2016)?

Na počet diváků to o víkendu vyhrál sequel Kruhy. Na scénu se tak vrátila vraždící videonahrávka, třetí díl poameričtěné hororové série. Snímek se u nás promítal hned ve 104 kinech, přišlo na něj 28.437 diváků, kteří za vstupenky zaplatili 3.969 milionů korun.

Všechno nebo nic

Což je o necelé tři tisíce méně než kolik utržila komedie Všechno nebo nic. Čtvrtý víkend od nasazení měla k dispozici 75 kin, přišlo na ni 27.479 diváků, kteří v pokladnách nechali 3.972 milionů korun. Snímek Všechno nebo nic je tedy na vrcholu žebříčku téměř měsíc. Celkem má na kontě 173.909 diváků a 24.48 milionů korun. Z letos uváděných novinek jde o nezpochybnitelné prvenství.

Kruhy

Druhé Kruhy, o kterých už byla řeč, měly v pátek také premiéru ve zbytku světa a USA. Odsud si snímek s rozpočtem 25 milionů dolarů odnesl 13 mega, ze zbytku světa 15.2. Časem dotečou další finance a Kruhy budou s přehledem zaplaceny. Otázkou ovšem zůstává, zda bude na co vzpomínat. Tuzemští recenzenti jsou oproti těm zahraničním dost smířliví. Dle recenzí na RottenTomatoes to vypadá na pořádný průšvih.

Psí poslání

Na trojce se drží komediální drama Psí poslání (2017), v němž cestuje duše nejlepšího přítele člověka z těla do těla, aby nakonec našla svého nejmilovanějšího páníčka. Oproti předchozímu-premiérovému víkendu se na film vypravilo o 36 procent diváků více. V rámci 85 kin snímek vidělo 23.877 platících, kteří za vstupenky utratili 3.14 milionu korun.

Snímek s rozpočtem 22 milionů dolarů prozatím celosvětově utržil 42.5 milionu. Jednoznačně mu uškodila kampaň, v níž organizace PETA, která se věnuje právům zvířat, tvůrce filmu obvinila z hrubého zacházení s jedním ze psů během natáčení. Tvůrci dokonce stáhli původně plánovanou premiéru. Obvinění nicméně bylo po čase zpochybněno nezávislým arbitrem.

Veleúspěšný Anděl Páně 2.

Přes 9 týdnů je v kinech komerčně veleúspěšná pohádka Anděl Páně 2 (2016). Aktuálně patří novince Jiřího Stracha čtvrté místo s návštěvností 24.148 diváků a tržbami 2.75 milionů korun. A po víkendu si připrala další rekord. Film viděl více než 1 milion diváků (přesněji dle Unie filmových distributorů 1.046.647).

Peníze za vstupenky přesáhly sumu 127 milionů korun. Tím Anděl Páně 2 překonal v rámci historických tržeb téměř o 3 miliony korun dva doposud úspěšnější tuzemské snímky - Vratné lahve (2007) a Ženy v pokušení (2010). V rámci tržeb je tedy Anděl Páně 2 první (je ale třeba brát zřetel na to, že před 9, respektive 6 roky byly lístky do kina levnější), na diváky nicméně vedou Vratné lahve s 1.260.909 platícími. Ženy v pokušení jsou druhé s 1.237.503 diváky. V rámci historické návštěvnosti tedy patří Andělovi Páně 2 "až" třetí místo.

Animovaný rodinný hudební film Zpívej (2016) skončil pátý s návštěvností 16.706 diváků a tržbami 2.1 milionů korun. Za necelých sedm týdnů od uvedení má snímek na kontě 147.831 platících a 19 milionů korun. Celosvětově film s rozpočtem 75 milionů dolarů utržil téměř 490 mega. Velmi dobrý výsledek. Tvůrci už připravují druhý díl.

LEGO® Batman film byl v rámci předpremiérového víkendu uveden v 56 kinech.

V rámci předpremiérových projekcí zaúřadoval LEGO® Batman film (2017). Na další akční komedii poskládanou z populárních kostek a postaviček přišlo 10.748 diváků, kteří za vstupenky zaplatili 1.5 milionu korun. A bylo z toho sedmé místo žebříčku. Ve čtvrtek to propukne naplno.

Ze čtvrtečních premiér se do Top 20 dostalo historické drama Jackie s Natalie Portman v roli vdovy po americkém prezidentovi JFK. Na snímek se přišlo do 53 kin podívat 7.494 diváků. Tržby dosáhly 1 milionu korun. Stačilo to na desáté místo žebříčku. Další oscarový kandidát, drama Místo u moře, skončilo až na šestnácté příčce. Snímek s Casey Affleckem v hlavní roli vidělo ve 47 kinech 3.261 diváků. Tržby činily 467 tisíc korun.

Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Čtěte dál:

Kruhy: Proč ve filmu není hvězda předchozích dílů Naomi Watts?

Pokud jste fanouškem série a na trojku jste již vyrazili do kina, bezpochyby vás tahle otázka napadla - proč ve filmu není Naomi Watts? I cameo by fanoušci...

US tržby: Rozpolcený drží žebříček návštěvnosti pohromadě

Čekali jste díky nástupu třetího Kruhu změnu na prvním místě? Zbytečně. Hit vzkříšeného M. Night Shyamalana Rozpolcený znovu obhájit nejvyšší příčku.

Recenze: Kruhy - vraždící videokazeta je zpátky

Třetí díl poameričtěné (původně japonské) hororové série Kruh už sice nemá Naomi Wattsovou, ale zato má... Zato má....

5. týden-kinopremiéry: Hororové Kruhy, opěvovaná dramata a nepoznaný Richard Müller

První únorové premiéry potěší fanoušky festivalových a artovějších děl. Kromě hororového prequelu Kruhy (2017) nebo dokumentu Richard Müller: Nepoznaný...

Recenze: Jackie - netradiční životopisný film

Natalie Portmanová se nám představí jako Jackie Kennedyová v životopisném filmu, který skáče tam a zpět, ale většina se ho odehrává ve dnech těsně po...

Recenze: Místo u moře - drama vyžadující pozorného diváka

Casey Affleck žije depresivní osamocený život údržbáře v Bostonu a je nucen vypravit se do městečka, kde právě zemřel jeho bratr (také osamocený) a...

Recenze: Psí poslání. Jaká je novinka autora snímku Hačikó - Příběh psa?

Milujete psy? Dali jste jim někdy poslední sbohem, překonali smutek a pořídili si dalšího čtyřnohého parťáka? Věříte na reinkarnaci? Přitahují vás románové...

Ankety

Raději bych viděl/a v kinech nový díl...
 • Critters
 • Noční můry v Elm Street
více k tématu:
Osmdesátkové hororové klasiky Critters a Noční můra v Elm Street se možná dočkají nových dílů
Byl by Mel Gibson dobrý Wolverine?
 • Určitě!
 • Vůbec.
 • Těžko říct.
 • Leda kdyby bojoval proti židům.
více k tématu:
Podívejte se, jak vypadal Mel Gibson jako Wolverine na concept artu z roku 1997
Měl by finální případ odhalit, že byla Jessica Fletcherová celou dobu vrahem?
 • Proč ne, to je vzrušující!
 • V žádném případě.
 • Leda tehdy, kdyby to vyšetřovali Columbo s Kojakem.
více k tématu:
To je vražda, dopsala - Jessicu Fletcherovou čeká finální případ
Měl by mít Ridley Scott možnost dokončit "Covenant" trilogii?
 • Určitě, líbí se mi naznačený směr!
 • Ne, prequely už nadělaly dost škody.
 • Je mi to u xenomorpha.
více k tématu:
Dostane Ridley Scott padáka z vetřelčí série?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: