Premiéry a tržby

30.1.2017 /14:45/

CZ tržby: Milla Jovovich a nemrtví, nebo romantičky z filmu Všechno nebo nic?

Starší držáky a nové filmy okupovaly vrchol žebříčku návštěvnosti českých kin a tržeb. Všechno nebo nic (2017) vedle Milly Jovovich a Resident Evilu: Poslední kapitoly (2016). Kam až klesl loňský rekordman Anděl Páně 2 (2016)?

Všechno nebo nic - potřetí první.

Česko-slovensko-polské romantické komedii Všechno nebo nic se podařilo být i potřetí na vrcholu žebříčku diváckého zájmu. Snímek sice zaznamenal pokles o 24 procent, nasazen byl nicméně do pouhých 42 kin, takže jeho 26.088 diváků a 3.87 milionů korun v rámci tržeb se dá označit za solidní úspěch. Za necelé tři týdny od nasazení má film na kontě téměř 140 tisíc diváků a 20 milionů korun. Pro začátek roku 2017 solidní rozjezd a další komerční úspěch pro snímek s výraznou tuzemskou účastí.

Resident Evil: Poslední kapitola. Jde opravdu o poslední díl série?

Na romantiku s Tatianou Pauhofovou, Klárou Issovou a dalšími nestačila novinka Resident Evil: Poslední kapitola s Millou Jovovich v hlavní roli. S nemrtvými vedla bitvu hned ve 114 kinech. Nakonec to stačilo na druhé místo s návštěvností 15.723 diváků a 2.43 milionů korun. Snímek s rozpočtem 40 milionů dolarů otvíral v USA s necelými 14 miliony, ale ve zbytku světa nabral solidních 64.5. S přehledem se zaplatí.

Psí poslání

Další novinka, rodinné Psí poslání (2017), sice mělo víc diváků než Resident Evil, ale tržby se mu nevyrovnaly. Dojemné a lehce mysteriózní putování psí duše z jednoho chlupáče do druhého bylo nasazeno do 83 kin. Na film přišlo 17.561 diváků, kteří za vstupenky zaplatili necelé 2.29 milionu korun. Novinka Lasse Hallströma vyšla na pouhých 22 milionů dolarů. Ve Spojených státech otvírala s 18 miliony a ze zbytku světa přidala dalších pět. Nepříliš dobré recenze a protesty ochránců zvířat, kteří tvůrce viní z nehumánního zacházení s točícími psy (což nebylo z více zdrojů podloženo), zřejmě odradily milovníky přítulných chlupáčů.

Spojenci Marion Cotillard a Brad Pitt.

Čtvrtí skončili Spojenci (2016) Roberta Zemeckise. Hvězdně obsazený film situovaný do marocké Casablanky roku 1942 se promítal ve 104 kinech, přišlo na něj 15.096 diváků, kteří v pokladnách nechali 1.19 milionu korun. Snímek se solidním rozpočtem 85 milionů dolarů utržil od listopadové premiéry celosvětově 109 milionů. Vzhledem k účinkujícím hvězdám a režisérovi se nicméně čekalo víc.

Devátý víkend v kinech, přes 123 milionů korun na kontě, přes 1 milion platících diváků a aktuálně 5. místo pro Anděla Páně 2. Veleúspěšná rodinná pohádka se stále hrála v 79 kinech, přišlo na ni 17.195 diváků, kteří za lístky zaplatili necelé 2 miliony korun.

Miluji tě modře

Ze čtvrtečních novinek se do žebříčku Top 20 dostala ještě tuzemská romantická komedie Miluji tě modře (10.026 diváků a 1.33 milionů korun na tržbách), která byla nasazena do 115 kin. Distributor a tvůrci jistě pomýšleli na větší komerční úspěch. Obsazení de facto neznámých tuzemských herců a odkaz na kultovního scenáristu a režiséra Jaroslava Papouška, jehož scénář režisér snímku přepracoval, ale nezabraly.

Zakladatel

Snímek o podnikateli Rayi Krocovi, který z občerstvení McDonald´s udělal ikonickou značku, skončil až čtrnáctý. V hlavní roli Zakladatele (což je dost klamavý název, neboť Kroc fastfoodový řetězec koupil od bratrů McDonaldových) si zahrál Michael Keaton. V českých kinech to stačilo v rámci 29 kin na 3.012 diváků a 453 tisíc korun. Celosvětově má snímek se skromným rozpočtem 7 milionů dolarů na kontě prozatím 12 mega.

Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Čtěte dál:

US tržby: Fenomenální Rozpolcený a historický milník pro Resident Evil

O víkendu vstoupily do amerických kin dvě papírově silné novinky, které mohly svést boj o první místo v žebříčku. Psí poslání ani Resident Evil: Poslední...

Recenze: Psí poslání. Jaká je novinka autora snímku Hačikó - Příběh psa?

Milujete psy? Dali jste jim někdy poslední sbohem, překonali smutek a pořídili si dalšího čtyřnohého parťáka? Věříte na reinkarnaci? Přitahují vás románové...

Recenze: Resident Evil: Poslední kapitola... konečně

Příběh se blíží ke svému konci. Když jsme viděli Alice naposled, stála společně s několika dalšími přeživšími na střeše Bílého domu, všude byla armáda a...

CZ tržby: Romantická komedie Všechno nebo nic zastínila Návrat Xandera Cage

Oproti premiérovému víkendu zaznamenal pokles téměř o 20 procent, ale i tak to snímku Všechno nebo nic (2016) i tentokrát stačilo na prvenství. xXx: Návrat...

CZ tržby: Anděl Páně 2 ovládl rok 2016. Dosáhne na metu 1 milion diváků?

I poslední filmový víkend roku 2016 patřil komediální pohádce Jiřího Stracha Anděl Páně 2 (2016). Nově uváděná adaptace herní pecky Assassin´s Creed (2016)...

Ankety

Raději bych viděl/a v kinech nový díl...
 • Critters
 • Noční můry v Elm Street
více k tématu:
Osmdesátkové hororové klasiky Critters a Noční můra v Elm Street se možná dočkají nových dílů
Byl by Mel Gibson dobrý Wolverine?
 • Určitě!
 • Vůbec.
 • Těžko říct.
 • Leda kdyby bojoval proti židům.
více k tématu:
Podívejte se, jak vypadal Mel Gibson jako Wolverine na concept artu z roku 1997
Měl by finální případ odhalit, že byla Jessica Fletcherová celou dobu vrahem?
 • Proč ne, to je vzrušující!
 • V žádném případě.
 • Leda tehdy, kdyby to vyšetřovali Columbo s Kojakem.
více k tématu:
To je vražda, dopsala - Jessicu Fletcherovou čeká finální případ
Měl by mít Ridley Scott možnost dokončit "Covenant" trilogii?
 • Určitě, líbí se mi naznačený směr!
 • Ne, prequely už nadělaly dost škody.
 • Je mi to u xenomorpha.
více k tématu:
Dostane Ridley Scott padáka z vetřelčí série?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: