Premiéry a tržby

9.1.2017 /14:20/

CZ tržby: Anděl Páně 2 letí za miliontým divákem

Víkendové tržby a návštěvnost tuzemských kin se nesou již popáté za sebou v duchu prvenství Anděla Páně 2 (2016). Žádná z novinek se úspěchu tuzemské komediální pohádky ani nepřiblížila. Zásadní otázka zní: "Kdy přivítá Anděl Páně 2 diváka s pořadovým číslem 1 milion?".

Anděl Páně 2

O šestém víkendu od nasazení (do kin šel na vybraných místech o týden dříve) má Anděl Páně 2 na kontě v rámci 116 kin 42.431 diváků a 5.29 milionů korun. Oproti předchozímu víkendu jde o propad o 43 procent, i tak to ale s přehledem stačilo na prvenství. Součet čísel je následující - na novinku Jiřího Stracha se vydalo 924.723 diváků, kteří za vstupenky zaplatili téměř 113 milionů korun! Do konce ledna má "druhý Anděl" na kontě milion diváků. Kdy začne režisér s přípravami na natáčení třetího dílu?

Velká čínská zeď

Novinka s Mattem Damonem v roli lučištníka a spasitele Číňanů Velká čínská zeď (2016) skončila druhá. K dispozici měla o tři kina více než Anděl Páně 2, což stačilo na návštěvnost 23.831 diváků a 3.66 milionu korun v rámci tržeb. Snímek vznikal v čínsko-americké koprodukci a odhadovaný rozpočet činil 150 milionů dolarů. Do amerických kin půjde až 17. února, tržby ze světa prozatím dosáhly výše 178 milionů dolarů. Snímek s hollywoodskou hvězdou vznikl pro východní trhy. V Číně o premiérovém víkendu v půlce prosince utržil 23 milionů dolarů.

Assassin's Creed

O 64 procent si pohoršila adaptace herního hitu Assassin´s Creed (2016). Snímek se druhý víkend promítal v 65 kinech, přišlo na něj 19.701 diváků, kteří za vstupenky zaplatili 3 miliony korun. Vznikl tak další nepříliš povedený projekt inspirovaný počítačovou hrou. "Assassin" stál 125 milionů dolarů a celosvětově prozatím utržil necelých 100 mega. A to nezapočítáváme náklady na propagaci a další výdaje.

Rogue One: Star Wars Story

Rogue One: Star Wars Story (2016) se propadl až na šesté místo. Vedlejší příběh Hvězdných válek přitáhl o čtvrtém víkendu do 54 kin 11.028 diváků. Tržby činily 1.70 milionu korun. Za necelý měsíc má film na kontě 237.848 diváků a 36.78 milionu korun. Celosvětově snímek s rozpočtem 200 milionů dolarů utržil přes 914 milionů.

Novinka La La Land (2016), která v nedávných Zlatých glóbech uspěla hned sedmkrát a pomýšlí na Oscary, skončila sedmá. Do 86 kin přišlo na muzikálovou poctu 11.924 diváků (víc než na Rogue One). Tržby činily 1.6 milionu korun. Snímek s rozpočtem 30 milionů dolarů celosvětově utržil přes 85 mega.

Paterson mistra nezávislého filmu Jima Jarmusche.

Do Top 20 se dostaly ještě dvě čtvrteční novinky. Devátý skončil Paterson (2016) Jima Jarmusche s návštěvností 5.567 diváků a tržbami 681 tisíc korun v rámci 35 kin. Dvanáctý byl animák Ozzy (2016), na který přišlo do 56 kin 3.466 diváků. Tržby činily 442 tisíc korun.

Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Čtěte dál:

Recenze: La La Land skládá poctu starým muzikálům

Los Angeles, současnost. Mia (Emma Stoneová) by chtěla být slavnou herečkou a scenáristkou, ale zatím se musí spokojit s prací v baru studia Warner Bros...

Recenze: Velká čínská zeď - jaký je nový film od režiséra Hrdiny a Klanu létajících dýk?

Někdy přibližně před 1000 lety dva evropští žoldáci (z nichž jeden je Matt Damon) náhodou narazí na Velkou čínskou zeď a jsou zajati čínskou armádou.

Recenze: Assassin´s Creed - jaká je netrpělivě očekávaná adaptace slavné hry?

Callum Lynch (Michael Fassbender) byl před 30 lety svědkem toho, jak jeho táta v cool kapuci propíchl krk jeho mámě. Což ho dovedlo k životu násilníka...

Recenze - Rogue One: Star Wars Story

Původně jsem chtěl opět začít textem, ujíždějícím do dálky, ale nejnovější Star Wars film tento text neobsahuje. Nejnovější Star Wars film dokonce vůbec...

CZ tržby: Anděl Páně 2 s rekordními čísly!

Vytrvalá marketingová kampaň pohádky Jiřího Stracha začala po nějakém čase připomínat něco, co byste snad radši vymazali z vědomí. Jenže děti jsou děti...

Ankety

Měl by mít Ridley Scott možnost dokončit "Covenant" trilogii?
 • Určitě, líbí se mi naznačený směr!
 • Ne, prequely už nadělaly dost škody.
 • Je mi to u xenomorpha.
více k tématu:
Dostane Ridley Scott padáka z vetřelčí série?
Který ze zatím vydaných kraťasů studia Oats Neilla Blomkampa se vám líbil nejvíce?
 • Rakka
 • Firebase
 • God: Serengeti
 • Zygote
více k tématu:
Zygote: Nejnovější sci-fi kraťas studia Neilla Blomkampa vzdává hold Vetřelci a Věci
Vyrazíte do Brna na festival seriálů?
 • Ano
 • Ještě nevím
 • Ne
více k tématu:
Brno městem seriálů. Zahájit chce s neumlčitelným Larsem von Trierem!
Jaký je váš nejoblíbenější film s Vetřelcem?
 • Vetřelec (1979)
 • Vetřelci (1986)
 • Vetřelec ³ (1992)
 • Vetřelec: Vzkříšení (1997)
 • Prometheus (2012)
 • Vetřelec: Covenant (2017)
 • Vetřelec vs. Predátor (2004)
 • Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)
více k tématu:
Vetřelec: Hodnoceno od nejlepšího dílu po nejhorší
Kdo je větší drsňák?
 • Harry Callahan (Clint Eastwood)
 • Marion "Kobra" Cobretti (Sylvester Stallone)
více k tématu:
Stallone dráždí fanoušky, že by se mohl vrátit jako Kobra
Sdílet tuto stránku:

Partneři: