30.12.2017, 09:00

Nejlepší skrytá zajímavost, o které by měl každý fanoušek seriálu Westworld vědět

Nejlepší skrytá zajímavost, o které by měl každý fanoušek seriálu Westworld vědět 3 obrázky v galerii
Ed Harris v seriálu Westworld
Westworld je natočen podle stejnojmenného filmu Michaela Crichtona z roku 1973. Základní linka je totožná - zbohatlíci jezdí do speciálního westernového "lunaparku", aby si zde splnili všechna (i ta nejzvrhlejší) přání.

Pokud jste originální film neviděli, následující text vám nic neřekne a ještě bude obsahovat jeden poměrně důležitý spoiler, který se ke vztahu "původní film - jeho seriálové adaptace" váže. Pokud jste film viděli, můžete jít dál.

Když vyšel první trailer na seriálový Westworld, nadchl tím, jak moc věrně odrážel ducha předlohy. I v postavách bylo patrné, že se autoři televizní verze originálních prvků nevzdávají. V rámci diváckého očekávání jsme nicméně byli obětí faulu. Nebo faulu - televize pustilo upoutávky do oběhu, fanoušci se tetelili nad návratem určité postavy a v HBO to nijak nekomentovali. Původnímu filmu dominoval Yul Brynner jako nemilosrdný pistolník/robot, který s terminátoří vytrvalostí spustí v parku masakr.

Na základě trailerů jsme si mysleli, že v seriálu jeho roli hraje Ed Harris (protože má stejnou stylizaci). Nakonec se ukázalo, že Harris je ve skutečnosti jedním z návštěvníků parku. A tím překvapení nekončila...

Ale zpátky k Brynnerově postavě. Ta je skutečnou esencí původního snímku. Bylo proto otázkou, kdy se ho (alespoň v náznaku) v seriálu dočkáme. Nakonec se tak stalo v šesté epizodě, kdy Benard kontroluje stará data.

Byl to jen náznak (ani na zaostření nedošlo), kdo ale zná originál, tomu okamžitě seplo. Ta póza je pro postavu pistolníka hodně charakteristická.

Druhá série zatím nemá oficiální datum premiéry. Podle Evan Rachel Wood, která v seriálu hraje postavu Dolores, se jí dočkáme začátkem příštího roku.

Ankety
Na který premiérový (20. 2. 2020) film půjdete do kina?
Ježek Sonic
Sviňa
Mosley
Chvění
Ixcanul
Král Petr I.
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist