30.12.2017, 09:00

Nejlepší skrytá zajímavost, o které by měl každý fanoušek seriálu Westworld vědět

Nejlepší skrytá zajímavost, o které by měl každý fanoušek seriálu Westworld vědět
Ed Harris v seriálu Westworld

Westworld je natočen podle stejnojmenného filmu Michaela Crichtona z roku 1973. Základní linka je totožná - zbohatlíci jezdí do speciálního westernového "lunaparku", aby si zde splnili všechna (i ta nejzvrhlejší) přání.

Pokud jste originální film neviděli, následující text vám nic neřekne a ještě bude obsahovat jeden poměrně důležitý spoiler, který se ke vztahu "původní film - jeho seriálové adaptace" váže. Pokud jste film viděli, můžete jít dál.

Když vyšel první trailer na seriálový Westworld, nadchl tím, jak moc věrně odrážel ducha předlohy. I v postavách bylo patrné, že se autoři televizní verze originálních prvků nevzdávají. V rámci diváckého očekávání jsme nicméně byli obětí faulu. Nebo faulu - televize pustilo upoutávky do oběhu, fanoušci se tetelili nad návratem určité postavy a v HBO to nijak nekomentovali. Původnímu filmu dominoval Yul Brynner jako nemilosrdný pistolník/robot, který s terminátoří vytrvalostí spustí v parku masakr.

Na základě trailerů jsme si mysleli, že v seriálu jeho roli hraje Ed Harris (protože má stejnou stylizaci). Nakonec se ukázalo, že Harris je ve skutečnosti jedním z návštěvníků parku. A tím překvapení nekončila...

Ale zpátky k Brynnerově postavě. Ta je skutečnou esencí původního snímku. Bylo proto otázkou, kdy se ho (alespoň v náznaku) v seriálu dočkáme. Nakonec se tak stalo v šesté epizodě, kdy Benard kontroluje stará data.

Byl to jen náznak (ani na zaostření nedošlo), kdo ale zná originál, tomu okamžitě seplo. Ta póza je pro postavu pistolníka hodně charakteristická.

Druhá série zatím nemá oficiální datum premiéry. Podle Evan Rachel Wood, která v seriálu hraje postavu Dolores, se jí dočkáme začátkem příštího roku.

-
-
Související filmy: Westworld, Westworld

Související články:

Trailer: Westworld se vrací s třetí sérií a hvězdou Perníkového táty

V HBO, pokud jde o jejich úspěšné seriály, nikdy příliš neprozrazují dopředu. A to samé platí pro show Westworld o vzpouře robotů, která se již brzy dočká...

Roboti seriálu Westworld jako Terminátor, Robocop, Bender a další

Seriál Westworld je inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 1973, který napsal a natočil Michael Crichton. O víkendu jsme se konečně dočkali dalšího...

Westworld: Je v plánu 3. série? V HBO dali fanouškům odpověď!

Seriál Westworld vstoupil do druhé sezóny a přestože máme za sebou teprve první dva díly a na nějaké závěry je brzo, v HBO již mají jasnou o budoucnosti série.

Westworld: První dojmy z úvodních dvou epizod 2. série

Seriál Westworld znovu ovládl obrazovky a my jsme přirozeně u toho. Po dvou částech je stále brzo na nějaké ty soudy, první dojmy si ale - lidově řečeno -...

Westworld: Další park potvrzen v novém traileru!

A aby fanoušci seriálového hitu HBO těch důvodů k nedočkavosti neměli málo, současně nová upoutávka ukazuje i návrat jedné z klíčových postav první série.

Westworld: Nový plakát na druhou sérii je to nejlepší za hodně dlouhou dobu

Druhé série Westworldu patří zcela bez debat mezi nejočekávanější televizní kousky letošního roku. Nemáme důvod nevěřit, že si v HBO výsledek nepohlídají.

Westworld: Kdy si užijeme další krvavou lázeň s roboty?

Seriál Westworld se záhy po svém uvedení stal jednou z nejúspěšnějších produkcí HBO. Všichni se proto ptají: kdy dorazí na obrazovky druhá řada?

Emmy 2017: Nominacím dominuje HBO a jejich Westworld

69. ročníku televizních cen Emmy i letos dominuje HBO. A to přestože se nominovaných seriálech tentokrát nevyskytuje velepopulární Hra o trůny.

Za 40.000 dolarů byste si mohli ve Westworldu dělat i to, co se teď bojíte vyslovit.

O novém televizním seriálu stanice HBO Westworld se na podzim letošního roku hovořilo jako o možná nejdůležitější programové výplni období, než do éteru...

Recenze: Televizní Westworld má slušně našlápnuto k tomu být seriálovou senzací sezóny

V HBO se velkých projektů nebojí. Televize již léta boduje s vlastní tvorbou, přičemž za největší úspěchy lze jednoznačně považovat výborné seriály Temný...

Ankety

Na kterou červnovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • X-Men: Dark Phoenix
  • Poslední večery na Zemi
  • Muži v černém: Globální hrozba
  • Tajný život mazlíčků 2
  • Podfukářky
  • Yesterday
  • Annabelle 3

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: