19.9.2016, 13:50

CZ tržby: Prázdniny v Provence, Bridget Jonesová nebo někdo jiný?

Tento víkend přál kinařům, neboť se počasí pomalu přehouplo do podzimu. Odolal animák Tajný život mazlíčků (2016) premiérovým filmům Dítě Bridget Jonesové (2016) a Prázdniny v Provence (2016), které vstoupily ve čtvrtek do českých kin? Dočtete se v našem článku.

Dítě Bridget Jonesové

Hned do 117 kin byla o premiérovém víkendu poslána romantická komedie Dítě Bridget Jonesové. Celých 12 let uplynulo od nepříliš povedeného druhého dílu série Bridget Jonesová - S rozumem v koncích. Divačky a diváci ale na svou svéráznou hrdinku nezapomněli a vyzdvihli její nový film na vrchol žebříčku. Návštěvnost 71.432 diváků, tržby 10.2 milionu korun. Snímek s rozpočtem 35 milionů dolarů v USA o premiérovém víkendu propadl, když utržil pouhých 8 milionů. Ze zbytku světa přišlo tvůrcům 30. V českých kinech to tedy dopadlo relativně velmi dobře.

Kotek, Hádek a Prachař byli na Prázdninách v Provence. | Foto: Bontonfilm

Což se dá napsat též o komedii Prázdniny v Provence režiséra Vladimíra Michálka. Filmu dominuje herecká sestava z Padesátky (2015), absence scénáře a poměrně odstrašující recenze. Snímek se o premiérovém víkendu promítal v 94 kinech, přišlo na něj 32.351 diváků, kteří v pokladnách nechali 4.5 milionu korun. Tvůrci nejspíš očekávali vyšší čísla, ale vzhledem k hodnocení snímku mohou být rádi.

Šest víkendů a poprvé na jiném než prvním místě. Takovou vizitku má animovaný film Tajný život mazlíčků.

Třetí skončil animovaný hit Tajný život mazlíčků, který se tak poprvé ocitá na jiném než prvním místě žebříčku českých tržeb. Promítal se v 71 kinech, přišlo na něj 29.901 diváků a tržby činily 4 miliony korun. Snímek se mezi nejúspěšnějšími drží skoro 6 týdnů a ze všech filmů Top 20 má nejvíce diváků (379.683) i peněz na kontě (52.29 milionů korun). Jen tak pro srovnání, další animovaný hit Hledá se Dory (2016) drží dvacátou příčku s návštěvností 360.119 diváků a tržbami 49.47 milionů korun. Na výsledek ale potřeboval o 8 týdnů více než "mazlíčci".

Sully: Zázrak na řece Hudson

Čtvrté místo patří snímku inspirovanému nedávnou historií, dramatu Sully: Zázrak na řece Hudson (2016). Film táhne herecký výkon Toma Hankse, poctivá filmařina a téma - záchrana posádky jednoho letadla na newyorské řece. Snímek se promítal v 51 kinech, přišlo na něj 11.786 diváků, kteří za vstupenky zaplatili 1.83 milionu korun.

Až pátý skončil Obr Dobr (2016), novinka Stevena Spielberga, která do kin rodiny s dětmi prostě nepřitáhla. O třetím víkendu na fantasy s obry přišlo 12.244 diváků. V pokladnách nechali 1.7 milionu korun.

Mechanik zabiják: Vzkříšení

Stathamům Mechanik zabiják: Vzkříšení (2016) skončil na osmém místě s návštěvností 7.501 diváků a tržbami 1 milion korun. Jeho mstící se kolega Mel Gibson obsadil s thrillerem Ve jménu krve (2016) až 17. místo (návštěvnost 1.803 diváků, 259 tisíc korun).

Ze čtvrtečních novinek se do Top 20 dostal ještě velmi zdařilý dokumentární film o skupině Beatles - The Beatles: Eight Days a Week - The Tourin Years (2016). Do 40 kin na něj vyrazilo 2.779 diváků. V pokladnách nechali 330 tisíc korun.

Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Znáte dobře český film? SOUTĚŽTE a vyhrajte námořnická trička z filmu Prázdniny v Provence

Tvůrci komedie Prázdniny v Provence (2016) se vrátili z jihu Francie a jejich novinka vyrazila do kin. Diváci se o premiérovém víkendu rozhodli jinak než...

Recenze: Prázdniny v Provence - někde cestou do Francie se stala chyba

Tak tohle je docela velké zklamání. Kdyby komedii Prázdniny v Provence (2016) nerežíroval Vladimír Michálek, rovnou bych film zahrnul do škatulky "letní...

Recenze: Tajný život mazlíčků

Co dělají domácí mazlíčci v newyorských bytech, když jejich páníčkové a paničky odejdou do práce? Inu, nic extra zajímavého. Vpodstatě si jenom tak blbnou...

Sully: Zázrak na řece Hudson - hrdinný pilot Tom Hanks na první fotce a traileru

Časopis People přinesl první exkluzivní fotografii Toma Hanse v hlavní roli nového filmu Clinta Eastwooda o pilotovi Chasleym „Sullym“ Sullenbergerovi.

Recenze: Hledá se Dory - nikdo neumí dělat počítačovou grafiku jako Pixar / Disney

Přiznám se, že i když byl film Hledá se Nemo (2003) super, naposledy jsem ho viděl tak dávno, že už si pořádně nepamatuju jeho děj. Byl v něm ovšem rybák...

První plakát k Bridget Jonesové je tu a bude to potřebovat větší bombarďáky!

Poté, co se všichni milovníci potrhlé Angličanky s pár kily navíc dočkali prvního oficiálního traileru, který se nesl přesně v tom duchu, na jaký jsme u...

Ankety

Chtěli byste Red jako televizní seriál?
  • Klidně, zápletka s důchodci mě baví.
  • Ano, ale leda s herci z filmové série.
  • Ne, už filmy za moc nestály.

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: