5.9.2016, 14:15

CZ tržby: Dost vyrovnané klání!

První zářijový víkend představuje nejnavštěvovanější snímky. Jak si vedl nový film Stevena Spielberga Obr Dobr (2016)? Překvapil horor Smrt ve tmě (2016)? A co letní "držák" Tajný život mazlíčků (2016) nebo animovaná ujetost pro dospělé Buchty a klobásy (2016)?

Tajný život mazlíčků

Tajný život mazlíčků válcuje návštěvnost kin i tentokrát, počtvrté v řadě. Oproti předchozímu víkendu zaznamenalo animované dobrodružství pokles zájmu o pouhých 10 procent. Na film přišlo do 75 kin 25.938 diváků, kteří za vstupenky zaplatili 3.52 milionu korun. Film je nasazen necelý měsíc a už atakuje dlouhodobě nejúspěšnější projekty Top 20.

Celkově na komedii přišlo 327.820 diváků. Tržby přesáhly 45.35 milionu korun. V návštěvnosti už "mazlíčci" trumfli čtvrtou Dobu ledovou (327.322 diváků, 45.56 milionu korun). Ta ale svá čísla nasbírala za dvojnásobně dlouhé období, za osm týdnů. Doženou "mazlíčci" další animák Hledá se Dory (357.857 diváků, 49 milionů korun), který je první? Dost pravděpodobné. Obsadit zvířata do ne zrovna důmyslného příběhu byl prvotřídní tah. Film s rozpočtem 75 milionů dolarů celosvětově utržil přes 760 milionů!

Obr Dobr

Nový rodinný snímek od Stevena Spielberga, který jej poprvé v kariéře natáčel pro studio Disney, sliboval mnoho. Kamarádský vztah holčičky s obrem-vegetariánem, kteří se postaví lidožroutským ničemům, si v premiérovém víkendu proklestil cestu do 114 kin. A skončil druhý s návštěvností 19.233 diváků a tržbami 2.6 milionu korun. Obr Dobr vznikl podle populární knihy. Jenže šlágr z toho není u nás, ani na západní polokouli, kde s knihou vyrůstala nejedna generace dětí a rodičů. Snímek s rozpočtem 140 milionů USD totiž celosvětově utržil pouhých 160 milionů. Tvůrci "mazlíčků" by mohli vyučovat v efektivitě. 

Solidně si vede i třetí snímek žebříčku, sexistická animovaná komedie pro dospělé Buchty a klobásy. Filmovému food pornu podlehlo druhý víkend od nasazení 17.935 diváků. V pokladnách nechali 2.5 milionu korun. Snímek byl uveden jen do 57 kin. Ovládl by žebříček, kdyby dostal takový prostor jako vedoucí "mazlíčci"? Snímek měl "mizivý" rozpočet 19 milionů dolarů a celosvětově už utržil přes 100.

Smrt ve tmě

První tři filmy žebříčku Top 20 to měly dost vyrovnané. Animák pro děti, rodinné fantasy a animovaná komedie pro dospělé předběhly Star Trek: Do neznáma (6. místo, 5.467 diváků, 878 tisíc korun), Ben-Hura (11. místo, 2.374 diváků, 382 tisíc korun) nebo nenápadný horor Smrt ve tmě (2016). Ten je po premiérovém víkendu čtvrtý s návštěvností 10.107 fanoušků žánru a tržbami 1.399 milionu korun. Jeho vznik stál 10 milionů USD a prozatím utržil 60 milionů. Další lekce z efektivity. Film nicméně těží ze dvou faktorů - lačnosti a věrnosti hororových fandů a z důmyslného scénáře. Hrdinou snímku, můžeme-li to tak nazvat, je bohatý slepec, který likviduje mladé a dost drzé zloděje.

SEZN@MKA | Foto: Bontonfilm CZ

Z českých novinek skončil na 10. příčce žebříčku thriller o strašáku všech tuzemských taxikářů Taxi 121 (2016). Na celovečerní debut Daniela Pánka přišlo do 72 kin 3.008 diváků. V pokladnách nechali 421 tisíc korun. Troškova Strašidla (2016) mají za tři týdny od uvedení do kin na kontě pouhých 67.603 diváků a 8.5 milionu korun. Dlouhodobě lepší než Troškova novinka je i dost nepovedená komedie SEZN@MKA (2016). Od uvedení do kin ji vidělo 104.820 diváků, kteří za vstupenky zaplatili přes 14 milionů korun.

Dech dochází Teorii Tygra (2016). Jenže tady se není čemu divit; snímek se na žebříčku drží úctyhodných 23 týdnů a patří k nejúspěšnějším - vidělo jej 318.426 diváků, kteří v pokladnách nechali přes 40 milionů korun.

Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Recenze: Obr Dobr nepatří k nejsvětlejším chvilkám režiséra Stevena Spielberga

Malá Sofie žije v londýnském sirotčinci někdy v 80. letech minulého století (i když přesnou dobu film zručně kamufluje). Ponocuje, věří na kouzla, a...

Recenze: Smrt ve tmě nechává diváky na pochybách, komu vlastně fandit

Hnijící, rozpadající se předměstí Detroitu, současnost. Tři mladí lidé (dva kluci a holka) se rozhodnou vykrást slepého válečného invalidu (Stephen Lang)...

Recenze: Buchty a klobásy - animovaný film pro dospělé

V hypermarketu Shopwell's začíná další běžný den. Dveře se otvírají, vcházejí první zákazníci a všechny potraviny se s písní na rtech nemůžou dočkat, až...

Recenze: Tajný život mazlíčků

Co dělají domácí mazlíčci v newyorských bytech, když jejich páníčkové a paničky odejdou do práce? Inu, nic extra zajímavého. Vpodstatě si jenom tak blbnou...

CZ tržby - Jak si v kinech vedla Doba ledová: Mamutí drcnutí?

Už v době uvedení se o pátém dílu Doby ledové vědělo, že ovládne žebříček tržeb a návštěvnosti. O jak velký úspěch se jednalo? Co s čísly udělaly letní...

Ankety

Můj nejoblíbenější Shymalanův překvapivý zvrat je z filmu...
  • Šestý smysl
  • Vyvolený
  • Znamení
  • Vesnice
  • Stalo se
  • The Visit
  • Rozpolcený

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: