Nechybělo mnoho a Captain America mohl bojovat proti hordě nemrtvých

Nechybělo mnoho a Captain America mohl bojovat proti hordě nemrtvých 4 obrázky v galerii
Captain America vs. zombies | Foto: Marvel
Třetí Captain America vznikal v poměrně zmatečné atmosféře. Dlouhou dobu scenáristé nevěděli, zda skutečně počítat se Spider-Manem a to samé platilo i pro nejpodstatnější postavu filmového Marvel universa Tonyho Starka. V čem byl háček?

Jeho představitel Robert Downey Jr. vyjednával se studiem podmínky a i když se počítalo s jeho návratem, pořád musel být k ruce záložní plán.

Jaký, to prozradili režiséři filmu Anthony a Joe Russoovi. Nešlo by o občanskou válku, neboť by se nehrálo o práva mutantů. Pořád by ale Cap bojoval proti svým přátelům a tudíž byl postaven před různá morální dilemata. Záporák by se neměnil (Zemo v podání Daniela Brühla), hnacím motorem zápletky by ale byly takzvané šílené bomby (v originále Madbomb). Šílená bomba, kterou vymyslel v roce 1976 scenárista a kreslíř Jack Kirby, je poměrně zajímavá vychytávka - po výbuchu totiž neničí okolí, ale vyšle sonickou vlnu, který zasáhne mozky lidí a ti se pak chovají jako zombie.

Mezi zasaženými by byli i někteří Avengeři, takže by měl Captain o zábavu postaráno (a všeobecným problémem by bylo to, že zasažení jsou vlastně nevinní, takže by v ideálním případě nesměl Cap nikoho zlikvidovat).

Downey nakonec na plac nastoupil, takže na alternativní plán nedošlo. Možná je to ale škoda. Nechápejte mě špatně, Občanská válka se mi líbila a nebál bych se ji označit za jednu z nejlepších marvelovek vůbec. Varianta se zombies nicméně nezní vůbec špatně. Snad jí do budoucna studio využije.

Captain America: Občanská válka | Foto: Marvel
Captain America: Občanská válka | Foto: Marvel
Ankety
Byla omluva Evangeline Lilly namístě?
Ano
Ne
Nevím
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist