Oscarový autor Ron Howard si posvítil na Beatles a jejich osm dnů v týdnu

Oscarový autor Ron Howard si posvítil na Beatles a jejich osm dnů v týdnu 5 obrázků v galerii
Je to fenomén, který nikdo nikdy racionálně prostě nevysvětlí. Beatlemánie ovládla svět mezi roky 1963 - 1966. Čtyři kluci s kytarama se vepsali do duší miliónů dívek a žen. A popostrčili další adepty, aby si založili kapelu. Jako jedni z prvních Britů ovládli americké publikum. A rouhali se - Lennonův slavný výrok o tom, že Beatles jsou populárnější než Ježíš Kristus.

Nejslavnější éru skupiny představí v celovečerním dokumentárním filmu oscarový režisér Ron Howard (Apollo 13, Čistá duše, Rivalové) pod názvem The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years (2016).

Howard ve svém střihovém filmu s dotáčenými rozhovory zachycuje období fenomenálního turné Beatles, během něhož se muzikanti doslova prohráli do předním míst hitparád a duší fanynek. Během necelých pěti let vystupovali 815 krát v 15 zemích a 90 městech celého světa.

Trailer:

Beatles obdrželi Řád britského impéria, v roce 1965 vyprodali slavný newyorský Shea Stadium, dodali kuráž Rolling Stones a dalším kultovním kapelám. Načež přišel po roce 1966 zlom - muzikanti podnikli cestu do Indie, ovlivnila je nejen místní hudba, ale též buddhistická filosofie a "náboženský rozměr" drogy LSD.

Ikonický pohled na duo McCartney-Lennon. | Foto: Mirius FD

Nový dokument o starých (dobrých) Beatles zachycuje slavné turné z perspektivy členů kapely, těšit se můžete na dosud nezveřejněné záběry a interview. Záběry do finálního sestřihu tvůrci získávali nejen od zpravodajských agentur a archivů, ale též od fanoušků nebo ze soukromé sbírky Beatles. Chybět nebudou nově pořízené rozhovory se zbylými členy souboru a záznamy z koncertů.

The Beatles: Eight Days a Week – The Touring Years bude mít premiéru 15. září.

Ankety
Na který premiérový film půjdete do kina?
Příliš osobní známost
Králíček Jojo
Pěkně tučná sebeláska
Daleko od Reykjavíku
Velké přání
Extase (obnovená premiéra)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist