Oscarový autor Ron Howard si posvítil na Beatles a jejich osm dnů v týdnu

Oscarový autor Ron Howard si posvítil na Beatles a jejich osm dnů v týdnu 5 obrázků v galerii
Je to fenomén, který nikdo nikdy racionálně prostě nevysvětlí. Beatlemánie ovládla svět mezi roky 1963 - 1966. Čtyři kluci s kytarama se vepsali do duší miliónů dívek a žen. A popostrčili další adepty, aby si založili kapelu. Jako jedni z prvních Britů ovládli americké publikum. A rouhali se - Lennonův slavný výrok o tom, že Beatles jsou populárnější než Ježíš Kristus.

Nejslavnější éru skupiny představí v celovečerním dokumentárním filmu oscarový režisér Ron Howard (Apollo 13, Čistá duše, Rivalové) pod názvem The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years (2016).

Howard ve svém střihovém filmu s dotáčenými rozhovory zachycuje období fenomenálního turné Beatles, během něhož se muzikanti doslova prohráli do předním míst hitparád a duší fanynek. Během necelých pěti let vystupovali 815 krát v 15 zemích a 90 městech celého světa.

Trailer:

Beatles obdrželi Řád britského impéria, v roce 1965 vyprodali slavný newyorský Shea Stadium, dodali kuráž Rolling Stones a dalším kultovním kapelám. Načež přišel po roce 1966 zlom - muzikanti podnikli cestu do Indie, ovlivnila je nejen místní hudba, ale též buddhistická filosofie a "náboženský rozměr" drogy LSD.

Ikonický pohled na duo McCartney-Lennon. | Foto: Mirius FD

Nový dokument o starých (dobrých) Beatles zachycuje slavné turné z perspektivy členů kapely, těšit se můžete na dosud nezveřejněné záběry a interview. Záběry do finálního sestřihu tvůrci získávali nejen od zpravodajských agentur a archivů, ale též od fanoušků nebo ze soukromé sbírky Beatles. Chybět nebudou nově pořízené rozhovory se zbylými členy souboru a záznamy z koncertů.

The Beatles: Eight Days a Week – The Touring Years bude mít premiéru 15. září.

Ankety
Zaujal vás Shang-Chi?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist