Recenze: Den nezávislosti: Nový útok – jedno klišé za druhým

Recenze: Den nezávislosti: Nový útok – jedno klišé za druhým 8 obrázků v galerii
Potom, co Den nezávislosti redefinoval velkofilmy, přinese další kapitola globální katastrofu nepředstavitelných rozměrů. Za využití posbírané mimozemské technologie spolupracují pozemské národy na ohromujícím obranném programu, jehož úkolem je ochrana planety. Na bezprecedentní vyspělou sílu mimozemšťanů se připravit nelze. Jedině vynalézavost několika statečných mužů a žen může pozemšťany zachránit před vyhynutím.

Co k tomu na úvod říci. Snad jen jedno. Pokud máte rádi film, při kterém můžete vypnout a sledovat bitku, ve které bude tolik stupidních klišé, že je ani nestihnete spočítat, tak je nový Den nezávislosti pro vás.

Od pokračování tak úspěšného filmu jsem čekal opravdu o mnoho více. Nevím proč, ale Rolandu Emmerichovi se z tohoto filmu povedlo udělat klasický americký blockbuster, kterému jde pouze o to, aby vydělal co nejvíce peněz a samotný film postrádá tvůrčí myšlenku.

V samotném začátku vypadá film velice slibně, ale postupem času to upadá, až do jednoho velkého stereotypu. Při soubojích vesmírných lodí máte až pocit, že se díváte na nadcházející film Rogue one: Star Wars Story.

Trailer:

Jediné, co se dá na filmu hodnotit pozitivně, jsou masivní akční scény, slušné efekty a vcelku povedený mimozemský záporák. K tomuto všemu se dá ještě přidat Jeff Goldblum kterého tak můžete po delší době vidět v akčním filmu.

Svým způsobem je vtipné, že u hodně scén už jste si v hlavě dopředu řekli, co daný hrdina řekne, jelikož to znáte ze všech otřepaných béčkových filmů. Je až zarážející, že právě nový Den nezávislosti tímto způsobem zklamal.

Ne, že byste se některým scénám nezasmáli, např. stařík řídící školní autobus plný dětí uprostřed pustiny funguje, ale v řadě scén to místy zavánělo trapností. Nenáročným divákům to možná stačit bude, což svým způsobem chápu, ale za mne obstojné akční scény celý film nezachrání.

Pro ty, kteří jsou zklamáni absencí Willa Smithe, nezoufejte, je tam! No i když… Není to úplně tak, jak bychom si představovali. Nemusíte se ani pozorně dívat a najdete ho.

Bohužel se Den nezávislosti: Nový útok bere příliš vážně, to je asi jeho největší problém. Jak celý film dopadne, asi tušíte, to není potřeba rozebírat, každopádně co je z konce zřejmé, že nás minimálně ještě jedno pokračování nemine (i když to vypadá rovnou na další dva díly). Tak snad budou lepší než tohle.

Hodnocení: 50%

Průměr hodnocení ze všech recenzí najdete ZDE

Ankety
Máte rádi žánr true crime?
Ano, mám.
Mám, ale není můj nejoblíbenější.
Ne, nemám.
Vyhýbám se mu, děsí mě.
Je to pro mě subžánr s velmi různorodou kvalitou.
Co je to true crime?
Nejnovější články:
Načíst další články