Zombie mají pré. Do kin se vrátí kultovní horor Noc oživlých mrtvol!

Zombie mají pré. Do kin se vrátí kultovní horor Noc oživlých mrtvol! 7 obrázků v galerii
Čas letí a zombie stále neumírají. Je to téměř 48 let, co se do amerických kin vydala parta nemrtvých v černobílém nízkorozpočtovém snímku v té době neznámého režiséra, scenáristy a herce George A. Romera. Noc oživlých mrtvol (1968) patřičně provětrala kina a i díky solidním výdělkům nastartovala oblibu levně natáčených béček s hororovou tématikou.

Originál je však pouze jeden. Noc oživlých mrtvol se vrátí do českých kin a vy budete moci být u toho. Pannonia Entertainment oprašuje po Benu Hurovi (1959) další filmovou klasiku. Do vybraných kin se debut George A. Romera, gurua zombie filmů, podívá už 2. června 2016.

V čem je Noc oživlých mrtvol jedinečná? Dokázala, že i za málo peněz (114 tisíc USD) se dá složit náležitě nechutná porce (přes 30 miliónů USD celosvětově) děsuplné muziky. A černobílá kamera to nepotopila! Noc oživlých mrtvol dokázala položit základy zombie hororu, aniž by ve filmu samotném ono slovo jedinkrát zaznělo. Romero a spol. musel improvizovat, není proto bez zajímavosti, že všechny ty triky a pojídání lidského masa by nevznikly bez prolití většího množství čokolády. Uvedení filmu v revolučním roce 1968 pochopitelně provázely vyděšené reakce mainstreamového publika. I proto překvapí, že Kongres USA zařadil Noc oživlých mrtvol jako jeden z prvních filmů do své knihovny.

Příběh Noci oživlých mrtvol sleduje osudy sedmi lidí, kteří najdou útočiště před živými mrtvými na opuštěné farmě. Pak se situace ale zvrtne a přeživší se pustí do sebe vzájemně. Film je i na dnešní dobu hodně syrový a správně nekompromisně děsivý, takže v porovnání s ním vypadají moderní horory trochu pohádkově.

Otrlí diváci již chrochtají blahem.

Ankety
Byla omluva Evangeline Lilly namístě?
Ano
Ne
Nevím
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist