22.4.2016, 17:30

Pozoruhodná Aldabra se představila světu. Premiéra proběhla na Seychelách

Rodinný snímek z úchvatného světa na souši, ve vodě i hlubinách oceánu Aldabra: Byl jednou jeden ostrov (2015) vidělo přes 100 tisíc českých diváků. Nyní míří projekt Steva Lichtaga do světových kin. Slavnostní premiéra proběhla stylově v hlavním městě seychelského soustroví.

Filmovou premiéru provázel velký zájem místních novinářů i oficiálních osobností. Nenechal si ji ujít ani první prezident Seychelské republiky, Sir James Mancham, který byl od počátku velkým podporovatelem projektu, nebo ministr kultury a turismu Alain St. Ange. Ten znovu připomněl jedinečnou příležitost, kterou česká producentská společnost Starlite Pictures dostala.

Zleva seychelský ministr kultury Alain St. Ange, hollywoodská distributorka filmu Lise Romanoff, producent Petr Keller a Jiří Ticháček, výkonný producent Aldabry.

Český štáb zde mohl natáčet jako teprve druhý v historii. Aldabra je korálový atol, který leží v Indickém oceánu nedaleko Seychel. Dostat se sem není jednoduché. Ostrov je přísně chráněným přírodním dědictvím UNESCO; vstup je povolen pouze na speciální povolení.

Trailer:

Příběh plný fascinujících dobrodružství přírodního světa se spojuje s mimořádným zážitkem, jaký může nabídnout jen 3D technologie. Také při světové premiéře byla Aldabra: Byl jednou jeden ostrov promítána v nejvyšší kvalitě. „Překvapilo mne, jak dokonalé technické vybavení kina zde mají,“ pochvaloval si premiérou projekci producent Petr Keller a přidal historku o tom, že majitel zdejšího kina Subhash C. Pillay začínal jako devítiletý chlapec točit klikou promítačky. V sedmnácti pak kino převzal a od té doby ho provozuje, přestože říká: „Film je moje vášeň, ale vydělat na provoz kina musím jinde.“ Světová premiéra Aldabry jeho sál zaplnila do posledního místa.

V českých kinech vidělo snímek Aldabra: Byl jednou jeden ostrov přes 100 tisíc diváků. Postupně se bude objevovat i v mezinárodní distribuci.

-
-
Související filmy: Aldabra: Byl jednou jeden ostrov
Související osoby: Steve Lichtag, Petr Keller

Související články:

Agent Jejího Veličenstva Brosnan namluvil českou Aldabru!

Rodinná Aldabra: Byl jednou jeden ostrov (2015) měla v českých kinech premiéru v listopadu 2015 a těšila se na dokument nebývale vysokému zájmu publika...

Aldabra překonala hranici 100 tisíc diváků a míří na Seychelské ostrovy

Rodinný snímek Aldabra: Byl jednou jeden ostrov (2015) byl jedním z nejnavštěvovanějších domácích titulů loňského podzimu. Příběh podivuhodného ostrova a...

ANKETA: Rok 2015 očima filmových aktérů

Jen před několika málo hodinami se stal (nejen filmový) rok 2015 minulostí. Vybízí to k bilancování, vzpomínkám a reflexi. Každoročně vám přinášíme anketu...

Vypravte se na kouzelnou Aldabru s dokumentem Steva Lichtaga

Úchvatný život na souši, ve vodě i v hlubinách oceánu kolem ostrova ukrytého před zraky lidí. Dobrodružství, které prožívají obří želvy i drobné rybky. A...

Ankety

Jste zvědaví na nový film Christophera Nolana?
  • Ano
  • Ne

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: