4.4.2016, 14:00

CZ tržby: Bartoška se postavil své ženě, Batmanovi, Supermanovi a Kung Fu Pandě! Jak to dopadlo?

Minulý čtvrtek vstoupilo do kin sedm novinek. A vyhrála to ta česká! Teorie tygra (2016) debutanta Radka Bajgara s Jiřím Bartoškou v hlavní roli si poradila s Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016), třetí Kung Fu Pandou (2016) a dalšími zahraničními filmy.

Teorie tygra | Foto: CinemArt CZ

Teorie tygra měla podporu 141 kin, známá jména v hlavních rolích (Bartoška, Balzerová, Kohák) a silného distributora. Solidně tuhle hořkou komedii ohodnotili i tuzemští recenzenti (72 procent). Nakonec ale celovečerní debut Radka Bajgara zhlédlo "pouze" 29.755 diváků, kteří v pokladnách nechali 4 milióny korun. Upřímně, čekalo se víc. Solidní film, doprovázený kampaní a kladnými ohlasy, to prohrál s prvními jarními dny. Škoda.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

Pořád je to ale úspěch, když si uvědomíme, že Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016) spadl hned druhý víkend od nasazení z vrcholu na stříbrnou pozici. Navíc klesl o celých 70 procent. V 68 kinech tenhle DC komiks vidělo 23.472 fanoušků. Tržby činily 3.6 miliónů korun.

Zootropolis: Město zvířat

Bronzová je třetí Kung Fu Panda. I tenhle těžkotonážní bavič nicméně solidně spadl - o 69 procent. Na Poovi kousky přišlo do 75 kin 9.894 diváků. V pokladnách nechali 1.3 miliónu korun. Mezi nejúspěšnějšími je ještě další populární animák, Zootropolis: Město zvířat (2016). Čtvrtá příčka, 9.449 diváků, 1.27 miliónu korun a pokles zájmu o 61 procent.

Přestože je víkendová návštěvnost kin nebývale nízká, jistý úspěch zaznamenalo docela dost tuzemských snímků. V Top 20 jich kromě Teorie tygra zakotvilo ještě šest - komedie Dvojníci je pátá (6.260 diváků, 898 tisíc korun), novinka Pat a Mat ve filmu šestá (6.015 diváků, 763 tisíc korun), drama Já, Olga Hepnarová sedmé (5.142 diváků, 700 tisíc korun).

Řachanda

Třetí víkend se v žebříčku drží dokumentární Trabantem do posledního dechu (4.077 diváků, 517 tisíc korun). Celkem má film na kontě přes 46 tisíc diváků a tržby 5.6 miliónů korun. Čtrnáctou Řachandu vidělo o šestém víkendu od nasazení 1.521 diváků, kteří za lístky zaplatili 173 tisíc korun. Komediální pohádka má na kontě přes 144 tisíc diváků a tržby téměř 18 miliónů korun.

Na sedmnácté příčce se ještě drží netradiční žánrovka Polednice (2016). Snímek s hororovými prvky zhlédlo o pátém víkendu od uvedení 558 diváků. Tržby činily 69 tisíc korun. Za měsíc od nasazení do kin vidělo film s Aňou Geislerovou v hlavní roli téměř 58 tisíc diváků. Tržby 8 miliónů korun.

Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Recenze: Teorie tygra - česká komedie, z níž budete mít příjemný pocit

Veterinář Jan (Jiří Bartoška) má už hodně dlouho za ženu Olgu (Eliška Balzerová), která mu kontroluje život. Když Jan konečně vysleduje, že v té kontrole...

Recenze: Dvojníci - komedie, jíž jeden Ondřej Sokol nestačí

Honza Rambousek (Ondřej Sokol) je pražský zlodějíček, který má pro mafiána (Petr Nárožný) ukrást drahý obraz z galérie. Richard Prospal (taky Ondřej Sokol)...

10 zajímavostí o Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

Na tuhle řežbu se těší snad úplně všichni. Režisér Zack Snyder se v komiksovém světě cítí jako doma a Mužem z oceli dokázal vrátit oblíbenému superhrdinovi...

Recenze: Kung Fu Panda 3 - to samé, co předchozí díl

Zlý megabojovník (býk) se probouzí z mnohasetletého spánku a chce si zotročit všechny hodné bojovníky a zničit poslední pandí vesnici v horách.

Recenze: Animák Zootropolis - Město zvířat má nápady a nebojí se je použít!

Zootropolis je hlavní město zvířat. Vedle sebe jsou zde naskládána všechna relevantní prostředí: džungle, sníh s ledničkami, poušť s radiátory, mini-město...

Ankety

Chtěli byste Red jako televizní seriál?
  • Klidně, zápletka s důchodci mě baví.
  • Ano, ale leda s herci z filmové série.
  • Ne, už filmy za moc nestály.

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: