27.2.2016, 09:00

Padesátku vidělo už 400 000 diváků!

Ve středu 24. února, tedy přesně dva měsíce po uvedení do kin, zhlédl komedii Vojty Kotka Padesátka (2015) divák s pořadovým číslem 400.000. Film měl premiéru 24. prosince 2015.

Během února překonala Padesátka v diváckém zájmu i úspěšné veselohry Život je život a Hodinový manžel (2014) a je nejúspěšnějším českým filmem od Svěrákových Tří bratrů (2014).

„Každý nový padesátkový okruh je pro nás výzva. Osm jich máme za sebou a musíme se přiznat, že jsme sami nečekali, že vyrazíme do devátého kola,“ jásá šéf kinooddělení Bontonfilmu Ondřej Kulhánek.

Prvních 100.000 diváků zvládla Padesátka během jednoho týdne promítání ještě do konce loňského roku. Velký zájem diváků trval i v lednu a skvělé výsledky návštěvnosti si snímek podržel i během února

„Filmy mívají výrazné takzvané propady a bývají v dnešní době sprintem na krátkou trať. Padesátka ale ukázala svůj vytrvalostní základ a funguje u diváků dlouhodobě. Má distribuční život podobný tomu v době filmových kopií,“ přibližuje Kulhánek.

Jedním z důvodů je příspěvek tradičních jednosálových kin. Padesátku si totiž právě tato kina objednávala na několik repríz nejen pro leden, ale právě i pro únor. „Nadstandardní zájem kin o Padesátku dále trvá,“ doplňuje Kulhánek.

-
-

Související články:

Podpatky, paruka a bryndák. Vojtěch Kotek se dvoří Marii Terezii

Na tuzemské televizi si v prvních dnech roku 2018 můžete naladit koprodukční dvoudílný snímek o panovnici Marii Terezii. Od jejího narození uplynulo 300...

Komedie Padesátka láká do kina promo fotkami ve stylu Star Wars

Konečně to někomu došlo, že by se v rámci propagace nemusel český film bát parodovat zahraniční hity. Vzhledem k tomu, že momentálně doslova celý svět...

Recenze: Padesátka - celovečerní režijní debut Vojtěcha Kotka

Vojtěch Kotek režijně debutuje (celovečerně) filmovou adaptací stejnojmenné divadelní hry.

Tržby v českých kinech: Tři bratři se prozpívali k rekordu. Ovládli žebříček s razancí dynamitu. V kráteru se krčí i Postradatelní 3.

Je to doma! Tři bratři (2014) Jana Svěráka jsou po premiérovém víkendu v čele tržeb. Navíc, letos nebyl nikdo úspěšnější. Marvelovky, animáky i Zdeněk...

Ankety

Nejlepší herní adaptace Uwe Bolla?
  • House of the Dead
  • Sám v temnotě (Alone in the Dark)
  • BloodRayne
  • Ve jménu krále (Dungeon Siege)
  • Postal
  • Far Cry
více k tématu:
Mlátil kritiky, vysmál se Tarantinovi a označil se za génia. Nyní o "nejhorším režisérovi všech dob" vznikl dokument
Máte radši dabing, nebo titulky?
  • Dabing
  • Titulky
  • Jak kdy
více k tématu:
Dabing, nebo titulky? Český divák má jasno

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: