Recenze

17.2.2016 /08:00/

Recenze: Zoolander No. 2 je přesně totéž jako jednička

Krátce po svém dokončení v roce 2001 se Centrum Dereka Zoolander pro děti, které neumějí moc číst a chtějí se naučit i jiné věci zřítilo do řeky, zabilo Zoolanderovu manželku a znetvořilo Jeníčkův obličej. Derekovi byl odebrán jeho syn a on se uchýlil do ústraní pod anonymním pseudonymem "Erik Toolander".

Nyní, o 15 let později, se náhle objevuje Billy Zane (Billy Zane) s honícími filmy a nabídkou: Derek Zoolander (Ben Stiller) se může vrátit na slavná módní mola, tím dokázat úřadům, že je zodpovědný rodič, a získat zpět svého syna.

A podobnou nabídku dostane i Jeníček (Owen Wilson), který musí řešit krizi identity, protože se nedokáže vyrovnat s otěhotněním celé své orgie (včetně Kiefera, sumo zápasníka a kozy).

A všechno to souvisí se sérií vražd světových hudebních hvězd, kterou vyšetřuje Valentina Valencia, agentka módního oddělení Interpolu (Penélope Cruzová).

Je zbytečné nějak podrobně se zabírat dějem, který je strašlivě překombinovaný a jsem si téměř jist, že z hlediska motivace všech zúčastněných neidiotů nedává nejmenší smysl (ale přiznávám, že jsem líný si kreslit grafy a zjišťovat, jestli náhodou přece jen nějaký smysl nedává).

Trailer:

Zoolander No. 2 není o ději, ale o absurdních hláškách, absurdních vtipech a o absurditách, kterým se možná budete smát, ale není jednoznačné, jestli se jim dá říkat "vtipy". Prostě jako první díl.

A to je to nejzásadnější a nejdůležitější. Druhý Zoolander je přesně totéž jako jednička. Z toho vyplývají různé zajímavé otázky, například:

- Stálo za to čekat 15 let na film, který vypadá jako sestříhaný z nepoužitých scén jedničky?

- Pokud byl první Zoolander vtipný, je tentýž bizarní (ne)humor vtipný i v roce 2016, pro diváky, kteří jsou o 15 let starší?

- Je tam zase David Bowie?

Za sebe mohu říct, že jsem se bavil a na několika místech opravdu od srdce zasmál, ale nějak jsem se nemohl zbavit dojmu "15 let jsem čekal na tohle?" Myslím, že by bylo ideální natočit "Zoolandera" jako seriál krátkých televizních epizod, kterých byste si mohli pustit tolik, na kolik byste zrovna měli náladu.

Hodnocení: 70%

Průměr hodnocení ze všech recenzí najdete ZDE

P.S: Pokud jste neviděli prvního Zoolandera, tak není dobrý nápad začínat od dvojky.

P.P.S: Vypadá to, že zatímco původní (americký) název je Zoolander 2, název v ČR (a některých jiných zemích) je z nějakého bizarního důvodu Zoolander No. 2.

-
-
František Fuka
Autor:
František Fuka FFFILM jehož autorem je František Fuka, podléhá licenci CC BY-ND 3.0.
Související filmy: Zoolander No. 2, Zoolander

Čtěte dál:

7. týden-kinopremiéry: Stillerova módní policie, maďarský kandidát na Oscara a Rodinný film

Takhle by to mělo vypadat. Dnes si představíme šestici novinek, z nichž si vybere opravdu, ale opravdu každý. Servíruje se ujetá komedie, animák pro...

Penélope Cruz v rámci propagace Zoolandera 2 osedlala Bena Stillera

Srdce nám z toho krvácí, ale podle amerických recenzí se Zoolander 2 příliš nepovedl. Kritici filmu vyčítají, že se víc zaměřuje na camea celebrit než...

Zakončete víkend s předpremiérou komedie Zoolander No. 2

Módní policajti Derek (Ben Stiller) a Jeníček (Owen Wilson) se vracejí na scénu! Po patnácti letech budou hodnotit vaše outfity a přicházet s netradičními...

Zoolander 2: Derek a Jeníček lákají plakáty a kratičkým spotem na nový trailer

Některé věci musí uzrát. Jako třeba Derek Zoolander. Jeho výlet do kin v roce 2001 díru do světa neudělal, ale jakmile modelovo celovečerní promo video...

Promo na Zoolander 2 je přesně tak ujeté, jak by člověk čekal

Zoolander byl hodně bláznivá, svérázná a současně i opravdu povedená komedie, takže se z ní postupem let stal malý kult. Ben Stiller hlásil návrat na molo...

Zoolander 2 se hýbe kupředu a verbuje na molo Penelupe Cruz

Když Zoolander dorazil v roce 2001 do kin, byl komerční ohlas vlažnější. A to přesto, že šlo o fantastickou komedii, která by mohla nápady rozdávat...

Ankety

Raději bych viděl/a v kinech nový díl...
 • Critters
 • Noční můry v Elm Street
více k tématu:
Osmdesátkové hororové klasiky Critters a Noční můra v Elm Street se možná dočkají nových dílů
Byl by Mel Gibson dobrý Wolverine?
 • Určitě!
 • Vůbec.
 • Těžko říct.
 • Leda kdyby bojoval proti židům.
více k tématu:
Podívejte se, jak vypadal Mel Gibson jako Wolverine na concept artu z roku 1997
Měl by finální případ odhalit, že byla Jessica Fletcherová celou dobu vrahem?
 • Proč ne, to je vzrušující!
 • V žádném případě.
 • Leda tehdy, kdyby to vyšetřovali Columbo s Kojakem.
více k tématu:
To je vražda, dopsala - Jessicu Fletcherovou čeká finální případ
Měl by mít Ridley Scott možnost dokončit "Covenant" trilogii?
 • Určitě, líbí se mi naznačený směr!
 • Ne, prequely už nadělaly dost škody.
 • Je mi to u xenomorpha.
více k tématu:
Dostane Ridley Scott padáka z vetřelčí série?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: