8.2.2016, 14:35

CZ tržby: Lída Baarová a Chipmunkové se přetahují o diváky

Před týdnem se animovaní Chipmunkové ve svém čtvrtém dobrodružství dostali před historický snímek Filipa Renče Lída Baarová (2016). Po premiérovém víkendu došel chlupáčům dech a skončili druzí. Baarová se vrací na špici. Třetí místo drží REVENANT (2015).

Lída Baarová se vrací na první místo žebříčku víkendových tržeb. 79 kin promítalo historickou romanci s Tatianou Pauhofovou v roli slavné herečky. Na kontroverzně přijímaný snímek přišlo 31.310 diváků, kteří za lístky zaplatili 4.4 miliony korun. Za necelé tři týdny od uvedení "Baarovou" vidělo 260.841 diváků. Tržby přesáhly 35 milionů korun.

Solidními čísly se mohou blýsknout i aktuálně druzí Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda (2015). Na čtvrtý díl série o víkendu (počítá se od čtvrtku do neděle) přišlo do 87 kin 30.315 diváků. V pokladnách nechali 3.84 milionu korun. Za necelé dva týdny od uvedení zhlédlo animované chlupáče 120.973 rodičů s dětmi. Tržby se blíží 15 milionům korun.

I na třetím místě skončil "kůň" z distribuční stáje společnosti CinemArt, dobrodružný REVENANT s Leonardem DiCapriem v roli hraničáře, který se jen tak nevzdává. Čtvrtý víkend od nasazení se na jeho cestu za odplatou vydalo do 70 kin 19.391 diváků. Za lístky zaplatili 2.85 milionu korun. Celkem má tenhle žhavý oscarový kandidát na svém kontě téměř 28 milionů korun a skoro 194 tisíc diváků. Srovnat si to můžete s loňským Birdmanem (2014) zde.

Režijní debut Vojty Kotka Padesátka (2015) se pořád drží mezi nejúspěšnějšími. A celých sedm týdnů! Aktuálně patří téhle lyžařské komedii čtvrté místo za 16.923 diváky a 2.2 miliony korun na tržbách. Padesátka navíc brzy trhne padesát milionů korun, což je úctyhodné číslo. Snímek od 25. prosince zhlédlo téměř 364 tisíc diváků.

Na pátém místě skončila nekorektní komedie parodující Padesát odstínů šedi (2015), snímek Padesát odstínů černé (2016). V 57 kinech jej zhlédlo 14.154 diváků, kteří za lístky utratili 1.9 milionu korun. Trhák z toho nebude. Což je jeden z mála bodů, v nichž se od "odstínů šedi" liší.

O tomto víkendu do kin netáhly premiérové filmy. Nejúspěšnější z novinek, Dánská dívka (2015), skončila až šestá. Životopisný snímek inpsirovaný prvním mužem, který se nechal přeoperovat na ženu, zaujalo 11.316 diváků. Ti za vstupenky zaplatili 1.5 milionu korun.

Ještě hůř než Dánská dívka, která je nominována na 4 Oscary, dopadla novinka Michaela Baye. Akční thriller 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016) vidělo v 80 kinech jen 6.149 diváků. Tržby činily 833 tisíc korun.

Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Recenze: Dánská dívka aneb Film o malíři, který se nechal přeoperovat na ženu

Film na motivy skutečného života dánského malíře Einara Wegenera (Eddie Redmayne), který došel k názoru, že se cítí být ženou a proto se nechal na ženu...

Recenze: Padesát odstínů černé - nová parodie od tvůrců Pár nenormálních aktivit

Padesát odstínů černé je parodie na Padesát odstínů šedi, ale s černochy. Pro černochy. A je to nejhorší "normálněrozpočtový" film v našich kinech od... od...

CZ tržby: Lída Baarová do kin přitáhla nevídaný počet diváků

Na český film je to po delší době velmi solidní číslo. Od léta 2014, kdy měla premiéru hudební pohádka Tři bratři (2014), nepřišlo na tuzemský snímek o...

Alvin a Chipmunkové dostanou čtvrtý díl. Proč? Protože můžou.

Některé série fascinují svou vytrvalostí. Alvin a Chipmunkové to od prvního dílu schytávali jak od kritiků, tak fanoušků. Přesto dokázala jednička vydělat...

Ankety

Chtěli byste Red jako televizní seriál?
  • Klidně, zápletka s důchodci mě baví.
  • Ano, ale leda s herci z filmové série.
  • Ne, už filmy za moc nestály.

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: