2.11.2015, 18:45

Kvalitní filmy za pár korun, zajímavé hosty a workshopy představí festival 3Kino

Kvalitní filmy za pár korun, zajímavé hosty a workshopy představí festival 3Kino 8 obrázků v galerii
Loni ustavený Mezinárodní Filmový Festivalu 3Kino - Praha se rozrůstá o čtvrtou středoevropskou kinematografii a naplňuje tak pomyslnou visegrádskou skupinu. Od čtvrtku 5. do neděle 8. listopadu se v Praze promítne 25 snímků, představí 16 hostů a uskuteční 2 workshopy. Buďte při tom v komorním prostředí kina Atlas.

„Věříme, že fanoušků současné kinematografie ze zemí Visegrádské čtyřky je v České republice dost a že sdílejí naše zalíbení. Je ale fakt, že pro českého diváka třeba polský ani slovenský film není příliš dostupný. A my jsme se to rozhodli alespoň trošku zlepšit,“ uvádí Miloš Máca z tvůrčího týmu 3Kino. „Naší vedlejší snahou je vytvořit jakousi platformu pro setkávání tvůrců, producentů, distributorů a třeba i studentů ze všech těchto zemí,“ dodává za 3Kino Vavřinec Menšl.

Na festival 3Kino přijede známý polský herec Eryk Lubos

Přehlídka 3Kino vychází ze spojení kinematografie čtyř zemí visegrádské koalice a láká na současnou polskou, slovenskou, českou a maďarskou tvorbu. Během čtyř dnů diváci můžou zhlédnout pětadvacet filmů a zúčastnit se dvou mezinárodních workshopů. Letošní hvězdou přehlídky je polský herec Eryk Lubos, oceněný na MFF Karlovy Vary 2012 Cenou za nejlepší mužský herecký výkon v dramatu Zabít bobra (2012), který uvede tři filmy a bude debatovat s diváky.

Lahůdkou pro diváky je retro večer aneb „Film, na který se stála fronta“. Letošní ročník představí kultovní polskou komedii Fotbalový poker (1989). Nadčasový příběh z fotbalového prostředí, kde korupce, machinace s výsledky zápasů a přebírání hráčů jsou na denním pořádku.

Takovej barevnej vocas letící komety

Na festivalu bude zastoupena i domácí produkce díky celovečernímu dokumentu o rockovém hudebníkovi Filipu Topolovi Takovej barevnej vocas letící komety (2015). Na programu jsou rovněž tři české koprodukční snímky - Aferim! (2015), Život v akvárku (2014, vítěz Febiofestu) a Třetí poločas (2012).

Život v akvárku | Foto: Febiofest

Součástí letošního festivalu 3Kino budou i dva workshopy. První z nich proběhne v pátek 6. listopadu v 17:45 a představí divákům mnohovrstevnatou tvorbu renomovaného režiséra filmu Lecha Majewského. Workshop povede polský kritik Artur Zaborski. Druhý workshop bude následovat v neděli 8. listopadu v 15:45 a bude se věnovat tématu "sociální systém a práva dětí."

Jednotlivé vstupné na filmové představení 3Kino činí symbolických 30 Kč.
Lístky jsou v prodeji v pokladně kina Atlas nebo na oficiálním festivalovém webu, kde najdete i podrobnosti o programu, filmech a hostech. Aktuální informace přináší též festivalový facebook.

Ankety
Jaký film s Evou Green máte nejraději?
Snílci (2003)
Království nebeské (2005)
Casino Royale (2006)
Perfect Sense (2011)
Temné stíny (2012)
300: Vzestup říše (2014)
Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)
Jiný
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist