30.10.2015, 18:15

44. týden-kinopremiéry: Emily Blunt proti drogovému kartelu, Jiří Mádl v nekonečném seriálu a fakující učitel

Do českých kin můžete od včerejšího večera zajít na pětici nových snímků. Tahákem je drama Denise Villeneuvea Sicario: Nájemný vrah (2015). V komedii Celebrity s. r. o. (2015) se na scénu vrací Jiří Mádl. Němci přinášejí druhý díl populárního filmu Fakjů pane učiteli a berlínské drama Victoria (2015). V koprodukčním dramatu Koza (2015) se představí slovenský boxer Peter Baláž. A v neděli 1. listopadu se přidá záznam koncertu Eda Sheerana. Na co vyrazíte? O novinkách se více dozvíte v následujícím přehledu kinopremiér.

Sicario: Nájemný vrah

Kanadský režisér Denis Villeneuve patří do první ligy. Nakročeno měl již v případě mysteriózního thrilleru Zmizení (2013) a novinkou Sicario: Nájemný vrah to potvrzuje. Na hranici USA a Mexika dochází k černému obchodu s drogami. Kartely po sobě zanechávají zohyzděná lidská těla. Bude mít agenta FBI Kate (Emily Blunt) žaludek na to projít si tímto peklem? A odhalí skrytý mozek narkomanského podsvětí? Sicario zaujme drsnou autenticitou, až fyzickým prožitkem z filmu. Snímek neprovází jeden výstřel a výbuch za druhým, ale když už přijde, pořádně vás uzemní. Nechybějí zvrhlé charaktery na straně "dobra", chvílemi až artová kamera, minimalistická hudba a beznaděj.

Z recenze Františka Fuky: " Poměrně brzy je jasné, že ve filmu půjde (kromě boje s narkomafií) především o to, zda se Bluntová dokáže smířit s tím, že při tomto boji musí jít předpisy do značné míry stranou a z muže/ženy zákona se musí stát hajzl a spolupracovat s menšími hajzly, aby mohl být zničen větší hajzl. To má velký potenciál a nepřipadá mi, že by z toho vyplynulo tolik zajímavého, kolik mohlo. Není to nijak zásadní prohřešek. Ale u filmu, jehož většina aspektů je tak špičková, mi ten scénář, který je jen průměrný, trochu vadil."

Všechny recenze Sicaria si přečtěte zde. Prozatím 81 procent.

Fakjů pane učiteli 2

Po roce a měsíci se do českých kin vrací německá komediální série Fakjů pane učiteli 2. Pro evropské patrioty, kteří berou americkou továrnu na sny obloukem, jasná záležitost. Příběh filmu? Pan učitel se s vybranými studenty vydává do Thajska, aby našel ukradené diamanty. Do toho se bude muset vypořádat s výpravou konkurenční školy.

Z recenze Františka Fuky: "Film je zjevným kalkulem jenom pro prachy, což je škoda, protože se z něj dalo vytěžit hodně a z řemeslného hlediska jde o velmi vydařenou záležitost: Slušná výprava, řízný soundtrack, svižný střih, exotika, barvičky... A docela slušný český dabing, ve kterém jen občas zazní věty, u kterých netušíte, co mají sakra znamenat."

Tak schválně, bude třetí díl? Rozhodne komerční úspěch. Recenze filmu Fakjů pane učiteli 2 si přečtěte zde. Prozatím 60 procent.

Celebrity s. r. o. | Foto: Bio Illusion

Jiří Mádl hraje režiséra. Režiséra nekonečného seriálu, který dostane nápad oživit nudnou podívanou angažováním skutečného mafiána. Věc se podaří, ale to víte, když si zahráváte s podsvětím, nemůžete si být ničím jisti. Celebrity s. r. o. natočil Mádlův dlouholetý spolupracovník a kamarád Miloslav Šmídmajer. Další nenáročná komediální podívaná, kde se v hlavní roli vedle Mádla představí "product placement". Recenze si přečtěte zde. Prozatím 45 procent.

Do kin dále míří německé drama Victoria. Snímek uvozuje motto "Jedno město. Jedna dívka. Jedna noc. Jeden záběr." Zdánlivě nevinná noc v Berlíně se změní v adrenalinovou jízdu, během níž nebude chybět alkohol, láska, loupež a boj o holý život. Snímek zaujal na Berlinale, odkud si odnesl cenu za umělecký přínost. Recenze si přečtěte zde.

Z Berlinale míří do českých kin i koprodukční Koza. Drama je hraným příběhem ze života boxera Petera Baláže, který se po účasti na olympiádě v Atlantě dostal na samotné lidské dno. Film zaujme civilní atmosférou a tím, že si zde sám sebe zahrál někdejší slovenský olympionik. Příběh plný drsných ran, absurdit a životních paradoxů se vám zadere pod nehty. Recenze si přečtěte zde. Prozatím 68 procent.

Ed Sheeran Jumpers for Goalposts | Foto: distributor

V neděli 1. listopadu vstoupí do distribuce hudební přenos Ed Sheeran Jumpers for Goalposts (2015). Snímek "spojuje největší koncerty v kariéře Eda Sheerana z června letošního roku na stadionu ve Wembley a je doplněný o pohled do zákulisí celého turné a o vyprávění lidí, kteří se s Edem Sheeranem dobře znají. Vše je navíc v dokonalé obrazové kvalitě, ve 4K Ultra HD." Že nevíte, kdo je Ed Sheeran? Populární britský zpěvák a textař, který skládal pro Taylow Swift, One Direction, Hillary Duff nebo pro film Hvězdy nám nepřály (2014). Budou Sheeranovi přát tuzemští diváci a posluchači?

Seznam všech říjnových premiér najdete ZDE.

Seznam všech filmů v kinech podle % hodnocení uživatelů Kinobox.cz najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Recenze: Fakjů pane učiteli 2 - slabší odvar zábavného prvního dílu

Protože první díl měl velký úspěch, druhý díl na sebe nedal dlouho čekat. Učitel/recidivista Zeki se tentokrát vydává s půl tuctem svých studentů do...

Recenze: Sicario: Nájemný vrah - další atmosférický kousek od režiséra hitu Zmizení

Emily Bluntová hraje americkou policistku ze speciálního týmu, řešícího únosy. Jednou si takhle řeší únos poblíž mexických hranic, ve zdánlivě obyčejném...

Slovenský boxer Koza a český pedofil Daniel míří na festival Berlinale

Na letošním Berlinale bude zastoupena česko-slovenská hraná a dokumentární tvorba. Danielův svět (2014), odvážnou výpověď českého pedofila, doprovodí...

Recenze: Zmizení - jedno z největších překvapení letošního roku

(Může vám připadat, že o ději prozrazuji příliš, ale schválně se omezím jen na to, co je v traileru. I to je ale celkem dost, takže můžete přeskočit až za...

Jiří Mádl: „Největším nepřítelem je naše neznalost, pasivní nespokojenost a přizdisráčství.“

Jiří Mádl představil na Mezinárodním Filmovém Festivalu Karlovy Vary nový film Konfident (2012). Slovensko-český koprodukční snímek režíroval Juraj Nvota a...

Ankety

Je dobře, že jde epizoda s Michaelem Jacksonem do trezoru?
  • Určitě!
  • Vůbec.
  • Zatím váhám.

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: