Retro recenze: Fakjů pane učiteli 2 - Slabší odvar zábavného prvního dílu?

Retro recenze: Fakjů pane učiteli 2 - Slabší odvar zábavného prvního dílu? 8 obrázků v galerii
Dnes večer si můžete v televizi pustit druhý film oblíbené německé komediální série Fakjů pane učiteli. Má smysl se dívat? Otevíráme recenzi z roku 2015. PŮVODNÍ TEXT: Protože první díl měl velký úspěch, druhý díl na sebe nedal dlouho čekat. Učitel/recidivista Zeki se tentokrát vydává s půl tuctem svých studentů do Thajska, kde musí najít nějaké diamanty z loupeže, současně bojovat s výpravou konkurenční (bohatší) školy a současně naučit své žáky, jak být lepšími lidmi a tyhlety blbosti.

Narozdíl od prvního dílu se tentokrát většina filmu odehrává v exotickém prostředí mimo jakoukoliv školu a hlavní ženská hrdinka (Zekiho partnerka) se v něm téměř nevyskytuje. Stejně jako většina ostatních učitelů a žáků, protože - nezapomeňte - do Thajska jede jenom těch šest (nebo kolik) "nejulítlejších", tzn. pět idiotů a jeden inteligentní aspergerista. Takže téměř úplně zmizel humor, vycházející z kontrastu škola / recidivista. V tomhle filmu je většina hlavních hrdinů podobně zkažená, takže se jenom předhánějí v tom, kdo koho více nasere a udělá větší pitomost / naschvál / sprosťárnu. Vydržím hodně, ale v tomhle filmu pro teenagery mi hustota výskytu slov "píča" a "kunda" připadala skutečně až příliš vysoká.

Trailer:

Problém není v tom, že by film byl příliš sprostý (jedna ze studentek zkouší vystřelit pingpongáč z vulvy a zůstane jí tam, hahaha), ale v tom, že jeho scénář je ještě mnohem, mnohem debilnější, než u jedničky a hrdinové se úplně náhodně, během vteřiny, mění ze sympaťáků na zmrdy a naopak. Mnohokrát během filmu.

Film je zjevným kalkulem jenom pro prachy, což je škoda, protože se z něj dalo vytěžit hodně a z řemeslného hlediska jde o velmi vydařenou záležitost: Slušná výprava, řízný soundtrack, svižný střih, exotika, barvičky...

A docela slušný český dabing, ve kterém jen občas zazní věty, u kterých netušíte, co mají sakra znamenat.

Hodnocení: 40%

Průměr hodnocení ze všech recenzí najdete ZDE

Ankety
Jaký film Alana Parkera máte nejraději?
Bugsy Malone (1976)
Půlnoční expres (1978)
Sláva (1980)
Pink Floyd: The Wall (1982)
Střílejte na měsíc (1982)
Křídla (1984)
Angel Heart (1987)
Hořící Mississippi (1988)
Navštivte ráj (1990)
The Commitments (1991)
Vítejte ve Wellville (1994)
Evita (1996)
Andělin popel (1999)
Život Davida Galea (2003)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist