10.9.2015, 18:00

37. týden-kinopremiéry: Natře to všem gangster Čermák?

Horor. Akční komedie. Historická artovka. A česká kriminálka, odkazující na 90. léta a na aktivity Radovana Krejčíře. Ovládne snímek Gangster Ka (2015) hledáček diváků? Nebo dají přednost hororu Sinister 2 (2015), bláznivé komedii American Ultra (2015) či nejnovějšímu příspěvku bratrů Tavianiů, Úžasnému Bocciovi (2015)?

Už i do Čech, na Moravu a do Slezska dorazil trend dělit filmy na pokračování, dávkovat divákům porci zábavy a napětí a vykřesat z toho taky nějaký ten milión navíc. Po obrýleném čaroději a hobitech došlo na šedou eminenci podnikatelského podsvětí, Radovana Krejčíře. Tvůrci jej použili pro výrazné promo, ale jinak se jeho příběhem pro scénář filmu pouze volně inspirovali. Tento čtvrtek servírují první ze dvou filmů, kriminální thriller Gangster Ka (2015). "Káčka", operujícího na území České republiky 90. let, ztvárnil někdejší spoluzakladatel bezpečnostní agentury a perfektní herec Hynek Čermák. Režíroval Jan Pachl, autor žánrového seriálu Cirkus Bukowsky (2013).

Jak se ambiciózní Gangster Ka povedla? Kladné body získává režisér, herci a pokus o kvalitní žánrovku. Kritika se snáší na scénář (přemíra postav, nelogické situace), absenci přesahu a humoru a zneužití Krejčířova jména.

Trailer k filmu Gangster Ka:

Z recenze Františka Fuky: "Stále dokola dochází k tomu, že někdo chce někoho vypéct, ale ten druhý podplatí / zabije někoho důležitého, takže vypeče on jeho, ten první se za to chce pomstít, a tak stále dokola. Po pár desítkách minut to začne být dost fádní a nepomůže ani když se tvůrci snaží vymýšlet absurdnější a absurdnější zvraty."

Všechny recenze si přečtěte zde. Prozatím 53 procent. Druhý díl filmu s podtitulem Afričan vstoupí do kin 26. listopadu 2015.

American Ultra

A teď si trochu zablbneme. Jesse Eisenberg (Zombieland, Dvojník) je maloměstský flákač Mike bez budoucnosti, kterého zajímá jen jeho přítelkyně Phoebe (Kristen Stewart) a omamné účinky konopí. Což se změní v momentě, kdy se o něj začnou zajímat tajné služby USA. A Eisenberg objeví skryté schopnosti. Ulítlá komedie American Ultra pochází z pera Maxe Landise (Kronika, Victor Frankenstein). Na režijní sesličce seděl Nima Nourizadeh (Projekt X). Hodnocení na Rotten Tomatoes je prozatím lehce podprůměrné.

Trailer k filmu Sinister 2:

Před třemi roky zaujal diváky i recenzenty horor Sinister (2012). Staré filmové pásy a záhadné vraždy se vracejí na scénu v pokračování Sinister 2. Půjde to tentokrát bez původního režiséra a kvalitního hereckého obsazení? Z recenze Františka Fuky: "První Sinister docela ušel. Ve druhém filmu se jednak projevují všechny nešvary hororových pokračování (tzn. je to znovu totéž a už to není originální) a jednak je objektivně hůř zrežírován. Což je škoda, protože námět nepostrádá zajímavost (posedlý synek, chtějící umučit mámu i bratříčka a natočit si to)."

Recenze si přečtěte zde. Prozatím 47 procent. Na Rotten Tomatoes dávají mizivých 12 procent. Bojim, bojim.

Úžasný Boccaccio

A na závěr něco pro milovníky artových filmů, Itálie, Boccacciových povídek, fantazie, lásky a komedie. Bratři Tavianiové přinášejí snímek Úžasný Boccaccio, který převypravuje pět povídek slavného Dekameronu. 

Seznam všech zářijových premiér najdete ZDE.

Seznam všech filmů v kinech podle % hodnocení uživatelů Kinobox.cz najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Blíží se Gangster Ka. SOUTĚŽTE o novou dokumentární prózu Padrino Krejčíř - Gangster.

Ve čtvrtek 10. září do kin vtrhne kriminální thriller Gangster Ka (2015), první díl série pojednávající o "kariéře" Radovana Krejčíře. Zajímá vás naše...

Recenze: Sinister 2 - nadějný námět pohřbívá casting a režie

Teror pokračuje a Bughuul si vybírá krvavou daň v další rodině! Tentokrát u maminky se dvěma syny.

Hynek Čermák: "Je to hnus, žít život gangsterů."

Filmový a divadelní herec s drsným sytým hlasem se ve filmu objevuje už od roku 1993. Objevil se ve snímcích Muži v naději, Nevinnost, Svatá čtveřice...

Nové české filmy 2015, 2016, 2017...

Celá řada režisérů-debutantů chystá v letošním a následujících letech filmové novinky. Těšit se můžete též na premiéry děl zavedených tvůrců, na...

Nejočekávanější horory roku 2015

Už z dob němého filmu vítaný žánr nebude ani v roce 2015 chudáčkem v koutě. Již nyní jsou stanoveny premiéry filmů, kde znějí zvučná jména známých autorů a...

Ankety

Můj nejoblíbenější Shymalanův překvapivý zvrat je z filmu...
  • Šestý smysl
  • Vyvolený
  • Znamení
  • Vesnice
  • Stalo se
  • The Visit
  • Rozpolcený

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: