Jak mohla vypadat Liga spravedlnosti v rukou režiséra Šíleného Maxe?

Jak mohla vypadat Liga spravedlnosti v rukou režiséra Šíleného Maxe? 17 obrázků v galerii
Liga spravedlnosti
Tento týden jste si mohli pustit v televizi komiksovou týmovku Liga spravedlnosti z roku 2017, již natočil Zack Snyder (a také Joss Whedon, který dostal na starost němalé dotáčky poté, co Snyder kvůli osobní tragédii od projektu odstoupil).

Nevyšlo to jak si Warneři malovali. Snímek v kinech obrovsky propadl a de facto pohřbil plány na propojený filmový vesmír komiksových DC hrdinů po vzoru Marvelu. Kdyby se ale historie psala jinak, mohli jsme se dočkat filmu mnohem dříve. Konkrétně v roce 2007, kdy na projektu dělal George Miller.

Než Miller znovu nakopnul svou kariéru peckou Šílený Max: Zběsilá cesta, připravoval v roce 2007 komiksovou týmovku Justice League: Mortal. Bohužel mu nepřálo štěstí a těsně před začátkem natáčení byl projekt odpískán. Byla to souhra různých nešťastných okolností. Navzdory hotovému castingu a postaveným kulisám byl film zrušen, neboť se sešla stávka scenáristů, změna daňových pobídek v Austrálii, díky čemuž narostl rozpočet a pár dalších věcí. Obsazení Justice League: Mortal vypadalo následovně:

Superman: D.J. Cotrona

Batman: Armie Hammer

Wonder Woman: Megan Gale

Flash: Adam Brody

Green Lantern: Common

Martian Manhunter: Hugh Keays-Byrne

Aquaman: Santiago Cabrera

Talia Al-Ghul: Teresa Palmer

Iris Allen: Zoe Kazan

Maxwell Lord: Jay Baruchel

Fotka celého tvůrčího týmu, včetně herců

Protože byl film již v pokročilé fázi vývoje, byly přirozeně hotové i nejrůznější concept arty a storyboardy. Na internet se dostalo několik ukázek.

Bohužel štěstí Justice League: Mortal nepřálo a když víme, jak slabě nakonec Liga spravedlnosti dopadla (a jak naopak zaválel Šílený Max), můžeme jen smutně fantazírovat nad tím, co mohlo být. Tak třeba měli v nějakém alternativním vesmíru větší štěstí (ale tím nejspíš zase přišli o Gal Gadot v roli Wonder Woman, takže všechno má svoje pro a proti).

Ankety
Která verze intra se vám líbí nejvíc?
Hra o trůny
Černobyl
Perníkový táta
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist