24.7.2015, 11:30

Džinové budou hraným úvodem k Aladinovi a Popelku si dáme z pohledu prince

Studio Walt Disney již roky těží ze svého animovaného bohatství. Klasiky jako Dumbo, Popelka, Kráska a zvíře, Kniha džunglí nebo Aladin milují děti po celém světě. Již dokonalou práci není třeba (v animované podobě) předělávat.

V "Myším domě" proto přišli na jednoduchý způsob, jak z těchto filmů vytěžit něco víc - prostě je přetočí do hrané podoby. Výsledkem jsou celovečerní pohádky, na které jsou české děti zvyklé od narození, ale diváci za našimi hranicemi už tolik ne. Navíc je tu i možnost, že hraná verze přitáhne věkově rozmanitější a větší publikum a s ním dorazí i komerční úspěch.

Není tady náhodou, že všechny výše zmíněné pohádky svou hranou verzi dostanou. A kdyby jen jednu. Aladina čeká prequel jménem   Genies, který se bude věnovat původu džinů a tomu, jak se jeden z nich ocitl uvězněný v lampě. Scénáře se ujmou Damian Shannon a Mark Swift. Podle toho, jak si snímek povede v kinech, se rozhodne o natočení hrané verze Aladina.

To Popelka je již dále. Hraná verze nedávno proběhla kiny, měla poměrně úspěch a přinesla pěknou pohádkovou podívanou. Walt Disney se proto rozhodlo, že se pustí i do snímku Prince Charming. Autorem scénáře je Matt Fogel a jeho příběh nám odvypráví vlastně úplně to samé, akorát z pohledu okouzlujícího prince, který Popelce nakonec nazuje ztracený střevíček.

Už jen doplním, že jsou ve výrobě jsou i hraná Mulan, Medvídek Pú, Pinocchio, druhý díl Zloby: Královny černé magie a Tink (filmová verze příběhu o víle Zvonilce, kterou by měla ztvárnit Reese Witherspoon).

-
-
Miňonka
Autor:
Miňonka

Související články:

V Hollywoodu mají nový skandál - bílé herce natřeli na place Aladina na hnědo

Když už si člověk myslí, že nemůže přijít absurdnější skandál, v Hollywoodu se hrdě postaví na zadní a udělají něco, s čím rozčeří klidné internetové vody.

Hlavní adept na Džina v hrané verzi Aladina? Will Smith!

Tvůrci hrané verze Aladina čelí velké výzvě - musí nahradit nenahraditelného Robina Williamse, který v původní verzi úžasně nadaboval postavu Džina.

Disney odhalilo novinky z tábora hraných verzí Mulan a Aladina

Šér produkční sekce studia Walt Disney Pictures Sean Bailey prozradil v rozhovoru pro Vulture několik novinek týkajících se chystaných snímků Mulan a Aladin.

Studio Disney představuje první plakát ke Krásce a zvířeti

Studio Walt Disney Pictures představilo první verzi plakátu k hranému remaku jedné z jejich nejslavnějších a nejoblíbenějších pohádek Kráska a zvíře.

Na promo obrázcích nové Knihy džunglí se sešli zvířecí hrdinové se svými lidskými hlasy

Nová Kniha džunglí má zcela bez debat obdivuhodný voice-casting zvířecích rolí. A nejde o to, že by šlo o hvězdná jména. Podstatné je, jak působivou...

Zloba se vrátí. Vrátí se i Angelina Jolie?

U Disneyho mají jasno. Celosvětové tržby jsou 758 milonů dolarů, takže se snímek Zloba - Královna černé magie dočká pokračování. Studio najalo scénáristku...

Další hraná disneyovka na cestě. Tahle bude mít hodně dlouhý nos!

U Disneyho musí mít v poslední době porady "co natočíme v následujících letech" na jedno brdo. V průběhu pár měsíců totiž byly oznámeny hrané předělávky...

U Disneyho nemají dost: Připravují hranou verzi Medvídka Pú!

Ano, víme, že Apríl je již za námi. Tohle ale není žádná kachna. U Disneyho se v rámci remaků animáků opravdu rozhodli, že natočí hraného Medvídka Pú.

Recenze: Popelka si oblékla hraný kabát a sluší jí!

"OK, nová hraná Popelka. Od Disneyho. Co na ní může být zajímavého?" - To si pravděpodobně teď říkáte. Ale mýlíte se. Tato Popelka JE zajímavá, ale než...

Jaká další animovaná disneyovka se dočká hrané podoby? Legenda o Mulan!

U Disneyho se evidentně rozhodli, že už budou natáčet jen hrané předělávky vlastních animovaných hitů. Máme za sebou Alenku, Zlobu a Popelku, před námi se...

Ankety

Nalákal by Vás film s názvem "Medieval" (Středověký) k návštěvě kina?
  • Ano
  • Ne

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: