Zrušený Batman s Georgem Clooneym zněl na papíře úžasně!

Zrušený Batman s Georgem Clooneym zněl na papíře úžasně! 9 obrázků v galerii
Batman a Robin | Foto: Warner Bros.
Dávno předtím, než Warneři předali roli temného rytíře Robertu Pattinsonovi (přesně tak, je to oficiální), tu byla série, jíž v roce 1989 odstartoval Tim Burton s Michaelem Keatonem v hlavní roli. Třetím dílem nastoupil do rozjetého vlaku režisér Joel Schumacher a z původně temného komiksu udělal pestrobarevnou podívanou.

V případě trojky Batman navždy to ještě diváci akceptovali, čtyřka Batman a Robin už ale sérii definitivně pohřbila. Batman s gumovými bradavkami na obleku, Arnold jako plačící záporák a až vzácně netrefený představitel hlavního hrdiny. George Clooney je sympaťák, ale role Batmana mu opravdu nesedla, za což se dodnes upřímně fanouškům komiksu omlouvá.

... a netřeba zapomínat na přímo legendární "jdeme do boje" sestřih:

Schumacher sérii svým přístupem pohřbil, o tom se není třeba dohadovat. V jedné věci měl ale vizionářský přístup a kdyby bývala pětka pod jeho vedením skutečně vznikla (po katastrofálních reakcích na Batman a Robin z ní nepřekvapivě sešlo), měla by to moderní komiksová vlna trochu těžší.

Co je na současných komiksových filmech nejvděčnější? Týmovky! Čím více hrdinů a záporáků se povede vecpat do jednoho filmu, tím lépe. Proto Avengers slaví fenomenální úspěch a ze stejného důvodu se fanoušci těšili na Batman V Superman a Sebevražedný oddíl. O něco podobného se pokoušel již Schumacher v Batman a Robin, kde nabídl tři hrdiny (Batman, Robin a Batgirl) a tři záporáky (Poison Ivy, pan Freeze, Bane). Přesně tak, Bane byl v kinech dávno před Nolanem a vypadal jak obří plastová hračka.

V případě plánované pětky, která by nesla název Batman Unchained, měla být sestava ještě velkolepější. Hlavním padouchem by tentokrát byl Scarecrow v podání Nicolase Cage (později si u Nolana zahrál roli Cillian Murphy) a počítalo se i s Harley Quinn v podání "zlobivé holky" Courtney Love (v Sebevražedném oddílu postavu nakonec hraje Margot Robbie).

A teď přijde to opravdu zajímavé: ve filmu se měli mihnout téměř všichni záporáci série. Konkrétně Schumacher počítal s tím, že by si v pětce střihli camea Jack Nicholson (Joker), Jim Carrey (Hádankář), Tommy Lee Jones (Dvě tváře), Michelle Pfeiffer (Catwoman) a Danny DeVito (Tučňák). Záměrem bylo využít záporáky pro velkolepou halucinogenní sekvenci v závěru filmu, v níž by každý zmíněný padouch Batmana po svém soudil.

Dnes už víme, že na Batman Unchained nedošlo a vzhledem k tomu, jak hrozně Batman a Robin dopadl (v anketách pravidelně zabírá post nejhoršího komiksového filmu vůbec), je to nejspíš dobře. Přesto, představa podobného finále, kde by se ukázali všichni ikoničtí záporáci, je rozhodně lákavá.

P.S. I Schumacher nebyl k reakcím slepý a fanouškům se za film omluvil.

Ankety
Těšíte se na nového Batmana?
Ano
Ne
TOPlist