17.5.2015, 18:00

Chcete si natočit svůj film za přítomnosti tuzemských legend? Vyrazte na Filmový workshop Telč.

Jako diváci v kině si to asi neuvědomujete, ale natočit jakékoliv filmové dílo je po čertech složitá záležitost. A netýká se to jen realizace snímku, ale i dalších obchodně-administrativních činností. Chcete vědět víc? Vyrazte na třídenní workshop do malebného města Telč. Setkáte se se slavnými profesionály, kteří vám pomohou s realizací vašeho díla. Na to nikdy nezapomenete.

Během tří dnů se detailně seznámíte s výrobou hraného a dokumentárního filmu - od námětu až po dokončovací práce. Nahlédnete pod pokličku práce renomovaných filmových tvůrců, kteří vám vysvětlí krok po kroku, jak se rodí film.

Formou přednášek a hraných scének se první den dozvíte, jak vybrat správný námět a oslovit producenty, jak napsat synopsi a scénář. Dále pak jak se dává dohromady filmový štáb a obsazení nebo třeba jak se hledají filmové lokace.
Druhý den natočíte za asistence profesionálních tvůrců a herců s prvotřídní filmovou technikou krátký film podle vybraného námětu.
Třetí den se dozvíte, jak se takový film postprodukuje - stříhá, ozvučuje, skládá k němu hudba a podobně. Po třech dnech získáte představu, jak funguje výroba celého filmu, dostanete cenné informace od známých filmových tvůrců, herců, producentů a distributorů.

Na koho se můžete těšit? Workshopu se zúčastní režisérská legenda Vojtěch Jasný, autor filmů Všichni dobří rodáci (1968) nebo Až přijde kocour (1963). Poradí vám též scenárista a investigativní reportér Josef Klíma nebo střihač Alois Fišárek, držitel pěti Českých lvů. Z herců se workshopu zúčastní například Markéta Hrubešová, Ondřej Malý, Lukáš Pavlásek nebo Miroslav Táborský.

Přihlášku a bližší informace o Filmovém workshopu Telč najdete zde.

-
-

Související články:

Jedinečné fotografie z natáčení komiksových hitů. Takhle jste své hrdiny ještě neviděli!

Jak vypadá natáčení filmu, v němž postavy mohou létat, mají speciální oblek a záporáci jsou z jiných světů? Na to se můžete podívat v následujícím článku...

Kamera, klapka, jedem! Blíží se Filmový workshop Telč. (SOUTĚŽ)

V pátek 12. června bude v malebném městě Telč zahájen filmový workshop, na kterém vám prvotřídní tuzemští tvůrci pomohou s realizací vašeho bijáku. Slavný...

Jak se točila norská Cesta za Vánoční hvězdou? Na to vám odpoví Češi, kteří se na filmu podíleli.

Cesta za Vánoční hvězdou je výpravnou norskou pohádkou, která chce oslovit malé i velké diváky dobrodružným příběhem odehrávajícím se v čase předvánočním...

Smysl života má pauzu v natáčení. Tajemství se vydají hledat i Lukáš Pavlásek, Vladimír Javorský či Robert Jašków.

Obsazení nového snímku Petra Vachlera vypadá čím dál lákavěji. Nejenže do hlavních rolí získal Jana Budaře, Báru Seidlovou, Josefa Poláška a Andreu...

Ankety

Můj nejoblíbenější Shymalanův překvapivý zvrat je z filmu...
  • Šestý smysl
  • Vyvolený
  • Znamení
  • Vesnice
  • Stalo se
  • The Visit
  • Rozpolcený

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: