Proč už není Jason Statham Kurýrem?

Proč už není Jason Statham Kurýrem? 3 obrázky v galerii
Jason Statham jako kurýr Frank Martin | Foto: EuropaCorp
Jason Statham měl za sebou pár filmů, když mu přistála na stole role Kurýra Franka Martina. Právě doručovatel speciálních zásilek mu takzvaně "udělal" kariéru. A fanoušky přirozeně zajímá, proč se role vzdal a zdali se jeho Frank někdy vrátí.

"Byla opravdu skvělá zkušenost ty filmy točit a rád bych v tom pokračoval. Jenže chtěli, abych podepsal hned tři filmy, ke kterým zatím ani nebyl scénář a navíc mi za všechny tři dohromady nabídli méně peněz, než kolik jsem předtím dostal zaplaceno za jeden díl! Bylo to obchodní rozhodnutí."

Zní to od Jasona Stathama možná hamižně, ale zkuste se upsat filmům, o kterých nevíte skoro nic. A zrovna v případě produkční stáje Luca Bessona, jemuž značka Kurýr patří, může být podobný krok hodně ošemetný. Nikdy totiž není jisté, s jakou šíleností jeho cvičené scenáristické opičky přijdou.

Frank Martin proto šel (dle očekávání) do restartu, v dalším filmu omládl a roli převzal Ed Skrein (Deadpool). Jak to dopadlo, to se můžete přesvědčit dnes večer v televizi (spoiler - žádná sláva to není). V plánu byla nová trilogie, ale Kurýr: Restart (český distributor se s lokálním názvem vážně nemazal) si odnesl z amerických kin nejméně z celé série, takže z nové série nic nebude.

Osobně bych fandil návratu Stathama do role, ale podle všeho už je herec jinde a Franka Martina nechává za sebou. Přesto platí "nikdy neříkej nikdy". Vždycky je šance, že se mu po jeho první velké roli zasteskne.

Kurýr | Foto: EuropaCorp
Kurýr: Restart | Foto: EuropaCorp
Ankety
Jste fanoušky Van Helsinga?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist