evismaior
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 65%
  0
  0
  12. 5. 2017
  The Circle (2017)

  Trochu mám z toho filmu rozporuplné pocity - těšila jsem se na něj kvůli Emmě Watson a Tomu Hanksovi a rovněž kvůli zajímavému tématu, překvapivě to pro mě žádný nový vhled do problematiky nepřineslo. To, že takové sledovací možnosti nebudou do pár let problémem, je asi zřejmé, ale přijde mi neuvěřitelné, že by se k tomu někdo takhle ochotně stavěl - vlastně jsem už od okamžiku kdy Mae přišla na přijímací pohovor a následně nastoupila do práce (a následně se zapojila do všech sociálních aktivit) měla takový nepříjemný pocit kolem žaludku, jako že tam bych tedy pracovat fakt nemohla a ze všeho toho nuceného sdílení života i pocitů by se mi dělalo dost šoufl. Nechápu, který magor by po takové práci toužil a nechápu, že by se někdo dobrovolně nechal zatáhnout do podobné reality show pod názvem "tajnosti jsou lži" a "když vím, že mě všichni sledují, chovám se líp". Zřejmě to bude tím, že nevěřím (a film mi to potvrdil), že lidi by za všech okolností chtěli vidět jen to, jak se chovám dobře - protože koukat na to, jak někdo někoho v přímém přenosu třeba zabije, by obávám se pro řadu diváků bylo mnohem zábavnější. V masové společnosti lidí zkrátka nevidím dobro ani nějaké kolektivní svědomí. A právě proto mi naivita hlavní hrdinky připadala příliš neuvěřitelná, byť Emma Watson celou dobu skvěle balancuje na pomezí osvícených myšlenek a vymytého mozku. Zkrátka mi nikdo nevymluví, že za určitých okolností (jako ty případy, kdy někdo natočí nahou spolužačku, pak to vyvěsí na Youtube a holka následně spáchá sebevraždu) vědění rozhodně neznamená dobro.

 • 60%
  0
  0
  9. 5. 2017
  Rio (2011)

  Postavičkám se nadá upřít neskutečná roztomilost, barvitost a pohlednost, příběh o papouších, kteří musejí vzít osud do vlastních rukou, ničím nevybočuje z podobných obvyklých taškařic a marketingově je to rozhodně jeden z nejzvládnutějších animáků pro děti - ještě teď pořád někde nacházím nějaké Rio kartičky:-)

 • 75%
  1
  0
  9. 5. 2017

  Dvojka Strážců galaxie je pokračování, které nedělá jedničce ostudu. Ke všem barvám pleti nám tu přibyla ještě zlatá, skleněná, sylvesterstallonovská a kurtrussellovská, všichni hrdinové pořád hláškujou (a Drax i Groot dokonce víc, než kdy dřív), ztvárnění vesmíru je barvité a působivé a bitky i bitvy odvázané a technicky vychytané. Ústřední kroužek hrdinů jsme si představili už v předchozím dílu, takže tady se až na ženu, co se vyvinula z larvy, nic moc dalšího nekoná. Tudíž je dostatek času (občas až bohužel příliš času) porýpat se trochu v emocích a vztazích - synovsko otcovských, nevlastněsynovsko otčímovských, sestro sestrovských, mývalovsko grootovských (to je tradičně největší zábava) a Petero Gamorovských. K tomu jedna načuřená kněžka a jeden šílenej egomaniak a může se rozjet další slušná marvelovská jízda. Která, jak už je obvyklé, nekončí ani se začátkem závěrečných titulků:-)

 • 70%
  0
  0
  9. 5. 2017

  To, že je Šmoulinka kupodivu jedinou holkou ve šmoulí vesnici, napadlo asi v raném mládí nejednoho z nás. Jak je to možné? Jak se teda Šmoulové vlastně množí? Nemá Šmoulinka tím pádem docela dost práce? A není Šmoulinka vlastně taky jen další Šmoula, jehož zvláštností (protože každý Šmoula má přece nějakou zvláštnůstku) je jiná sexuální orientace? Tak tenhle film do toho vnese další trochu informací. Protože existuje i vesnice, kde pod taktovkou mamky šmoulí náčelnice žijou samé holky. Gargamel by tu ves rád našel. A Šmoulinka, která za to vlastně tak trochu může, je chce varovat. No prostě Šmoulové jako kdysi - veselí, modří, dobráci až do morku kosti. I ta hrouda jílu by se nad nimi ustrnula. Dítko plesalo, maminka to vcelku přežila a tatínek se pěkně prospal:-)

 • 75%
  0
  0
  11. 4. 2017
  Život (2017)

  Parádně napínavé sci-fi, až jsem nemohla odlepit oči z plátna, a to i při těch nejnechutnějších scénkách. Přestože jde jen o další filmový střet člověka s pekelně vychytralou a vražednou mimozemskou entitou, líbilo se mi tady to realistické podání - vzorek z Marsu přiletí na ISS, tam se podaří zprovoznit jednu buňku a pak to začne. Není to nějaký Star trek nebo Vetřelec, co se odehává za stovky let, tohle by klidně za pět-deset let mohla být krutá realita. Přesto ten film jako celek není zas taková pecka, abych hodnotila výš, ale vzhledem k tomu (celkem předvídatelnému) zakončení napjatě čekám, jestli bude nějaké pokračování.

 • 80%
  0
  0
  11. 4. 2017

  Je to takové pěkně koukatelné. Hlasy spousty známých herců pod maskou pohyblivého malovaného nádobí a jiných starožitností, vtipkující netvor, Luke Evans, který umí zahrát fakt přesvědčivě hezkého, leč omezeného a o to nebezpečnějšího hlupáka, spousta zpěvů a tanců, politická korektnost, která do historické Francie a kostýmů šlechty zařadí bez váhání i osoby ne právě bělostné pleti, o homosexuálech a transvestitech nemluvě, a především Emma Watson, která z našprtané knihomolky Hermiony dorostla v půvabnou knihomolku Belle, krásně pracuje s hlasem i pohyby těla a vůbec je to prostě ta správná sympaťačka. Jen pořád toužím po tom vidět někdy nějakou víc psychologicky rozehranou meziakci, nejen to opakující se "fuj, zvíře, bojím se ho a nesnáším ho, protože mě tady vězní", které zázračně rychle přechází v "miluji ho až k smrti". Ale to jsem v této pohádkové podívané těžko mohla očekávat...

 • 70%
  0
  0
  10. 4. 2017

  Tehdy ještě bratři Wachowski se opět pustili do scénáře o diktatuře a boji obyčejných (Natalie Portman jako obyč bojácná holka) i neobyčejných (Hugo Weaving jako tajemný V) lidí proti ní. Přestože jsem vývoj sledovala s napětím, moje nadšení (obzvlášť) prvním dílem Matrixu se tady ale bohužel neopakovalo, netuším, zda to bylo tím hrdinou v masce, který po celou dobu zůstal jakoby neskutečný, nebo hrdinkou, které stačilo pár dnů v cele s dojemným příběhem na papírku, aby procitla do té nejstatečnější ženy, přestože se pak dozvěděla, jak to vlastně bylo. Anebo tím pokusem narazit všechno na dávnou historickou událost, která se v Británii kdysi stala, ale která zahraničnímu divákovi zase až tolik neřekne.

 • 75%
  0
  0
  10. 4. 2017

  Tenhle animák se podle mě docela povedl a i dítko udržel v bdělém stavu. Vtipný nápad se psem, kterému celý život namlouvají pro účely natáčení filmu, že je superpes, a on pak v realitě zjistí, že žádné jeho schopnosti vlastně neexistují. A dobře vymyšlení kamarádi - kočka, které se do ničeho moc nechce, a křeček v kouli, který se naopak hrne do všeho. A dlouhá cesta za milovanou paničkou Penny.

 • 70%
  0
  0
  10. 4. 2017

  Taková docela roztomilá Anne Hathaway v roli dívky, které sudička nadělila bezva vlastnost, a sice že musí každého na slovo poslechnout, To ji často staví do komických situací, když si ale její otecko najde novou ženu a ona dostane nové sestry, nabere to pro ni dost nepříjemný ráz. A ještě horší, když se do ní zamiluje princ (Hugh Dancy) a jeho strejda vymyslí bezva způsob, jak se ho zbavit. Trochu se to občas tváří jako takový hraný Shrek se spoustou songů a zábavy, což ale u hraného filmu působí trochu divně.

 • 70%
  0
  0
  10. 4. 2017

  Nápad je dobrý, Tom Crusie i Emily Blunt hrají taky dobře, zpracování taky velmi ucházející, děj i přes potíže logicky přemýšlet o stále se opakujícím dnu neztrácí konzistenci, ale nevím, něco mi tam prostě chybělo. Asi to bylo tím stylem - zemřel jsi, game over a jede se znova / jsi zraněný, zastřelím tě, ať se nezdržujem, a jedem znova - jako by tam až na pár výjimek pro samou akci vůbec nezbýval čas na to zamyslet se nad tím, co by s hlavními hrdiny reálně dělalo to, kdyby opakovaně prožívali jeden den zas a znovu - jistě, je to šance zdokonalit se, je to šance připravit se na každé nebezpečí, doslova na každou ránu, je to příležitost zkoušet různé cesty dál a možnost vždy začít hledat nějakou novou, když ta vyzkoušená selže, jenže podle mě něco takového by muselo mít i neuvěřitelně silnou psychologickou stránku, která tady zůstala tak trochu stranou - jaké to je, probouzet se pořád na stejném místě, poslouchat třistakrát za sebou ty stejné kecy, vědět, že v okamžiku, kdy jsem blbě trefil trenažér, tak mě kámoška raději odbouchne, abych nekrvácel, vidět umírat spolubojovníky pořád tím stejným způsobem - a přitom šlo o takového jelimana, který odmítal jít do první linie - tak nějak se mi zdá, že ten by se z toho složil po pár probuzeních. Ale na případné pokračování se podívám jistě se zájmem.

 • 70%
  0
  0
  10. 4. 2017
  Co by kdyby (2014)

  Po smrti otce je židovská rodině nucena údajně podle jeho přání strávit sedm dní pohromadě. Sexuálně náruživá matka, syn, který právě přišel na nevěru své ženy, druhý, který vedl otcův obchod, třetí, který nikdy nebyl schopný převzít zodpovědnost, a ještě jedna sestra, která kdysi hned naproti přes ulici zanechala svoji životní lásku. Staré rány se otevírají, křivdy vylézají na povrch, a třebaže to nebylo nic objevného a všichni se nakonec dali dohromady a měli se zase rádi a zjistili, že rodina je to nejdůležitější (klišé jak hrom), tak se na to koukalo vcelku obstojně.

 • 80%
  0
  0
  10. 4. 2017

  Tohle je jednoznačně jedna z nejpovedenějších animovaných sérií, která pořád baví. Ona už by stačila ta veverka se svým žaludem, ale když se k tomu přidá obrovitý bručounský mamut, trhlý lenochod a zavilý, leč v jádru dobrák šavlozubý tygr, je o zábavu postaráno. Baví se děti a je tam dost vtipných narážek i pro dospělé.

 • 85%
  0
  0
  10. 4. 2017

  Těžká nostalgie. Hlavně tedy pro nás, kdo jsme zhruba ve věku hlavních hrdinů a byli jsme v jejich tehdejším věku, už když jsme koukali na Trainspotting z roku 1996. Jasně, člověk kolem čtyřicítky už prostě není takovej pařmen, je tak trochu unavenej a zkrouhlej životem, který se vůbec nevyvedl tak, jak si kdysi možná představoval (pokud o tom teda vůbec tehdy přemejšlel), takže to prostě není taková jízda, jenže o to je to právě pravdivější. A to i přesto, že hrdinové jen pokračují tam, kde skončili před 20 lety, příliš nových motivů film nerozjíždí a o to víc se rochní v těch starých (novodobý spisovatel starých historek Spud je prostě k sežrání:-D). I když teda Begbie a jeho studovaný synek jsou taky boží:-) Hudba z toho, co se v současnosti hraje, vytřískala asi naprosté maximum a zkrátka, já se klidně s klukama ještě za nějakou tu dekádu znova potkám, pokud tedy Danny Boyle udělá ještě nějaké pokráčko:-)

 • 80%
  0
  0
  10. 4. 2017

  První díl byl kdysi pro mě jako zjevení, neboť jsem o životě těchto tvorů nic moc nevěděla. Druhý díl povídání o tučňáčích osudech, pravda, v podstatě jenom dál rozvíjí a nic nového se divák nedozví, ale chápu tvůrce, že s možnostmi stále modernějších natáčecích technologií jim to prostě nedalo, aby se do Antarktidy nevrátili. Obzvlášť podmořské záběry jsou úchvatné a přijde mi neuvěřitelné, že se ten pták dokáže potopit víc než 500 metrů hluboko. Za sebe bych tam nemusela mít tolik časových skoků (na film mohou v pohodě jít i úplně malé děti, ale tyhle skoky mé dítko přítomné na premiéře ve Světozoru docela mátly), ale i tak je to moc pěkně udělaný film. Jen si říkám, že kdyby k tomu rozmnožování měli tučňáci císařští stejný přístup jako dnešní západní lidská civilizace, tak už by museli dávno vymřít...;-)

 • 70%
  0
  0
  8. 2. 2017
  Jackie (2016)

  Veliké rozpaky. Kladně samozřejmě hodnotím bezchybné výkony herců, silná (byť někdy až rušivě) je rovněž hudba. Což jsou dva největší dojmy, jaké z filmu mám. I po téměř týdnu od shlédnutí se totiž stále ptám, co bylo záměrem jeho natočení. Dokument o J. Kennedyové to nebyl. Její hraná biografie také ne. Popis zavraždění Kennedyho a dnů, které následovaly - rovněž ne, na to divák dostane příliš málo informací. Nejspíš to tedy skutečně měla být psychologická sonda do nitra ženy a matky od dětí, které zavraždí manžela, přičemž tímto manželem byl náhodou americký prezident a ona se musí popasovat s následky - tomu by nasvědčovala forma filmu natočeného jakoby z jejího pohledu. Jenže on je problém právě v tom "jakoby" - přestože je Natalie Portman přítomna prakticky v každém záběru, vidíme její reakce a okolní svět vnímáme bublinou stresu do sebe pohroužené ženy, nedozvíme se o ní téměř nic, kamera jen klouže po povrchu její postavy, která se chová vcelku předvídatelně (jak taky jinak by se člověk mohl chovat v takové situaci), hovoří tu s novinářem, tu s knězem, ale své vlastní myšlenky a pocity si až na výjimky nechává pro sebe a já po shlédnutí filmu vyčerpaně zjišťuji, že nevím o Jacqueline Kennedyové o nic víc než předtím. Což je ale škoda.

 • 75%
  1
  0
  9. 1. 2017
  Pasažéři (2016)

  Při sledování filmu převládalo potěšení - zpracování toho, jak vypadá vesmírná loď, bralo dech, vůbec všechny technikálie vypadaly velmi přesvědčivě, vesmír - paráda, dokresleno fajnovou vangelisovskou hudbou, Chriss Pratt přiměřeně roztomilý a Jennifer Lawrence hrála svoji roli bezchybně, zvlášť v těch lidsko-dramatických momentech, a vůbec celá milostná linka příběhu super - film je především taková pěkně dojemná sci-fi romance a konec nepřekvapil. Leč okamžikem opuštění kina se vyvalily všechny ty pochybnosti - jako fakt na lodi, kde jsou údajně náhradní díly na všechno, mají pouze jednu lékařskou diagnostiku? Vždyť tam těch 5000 lidí mělo před přistáním 4 měsíce vegetit - co by jako dělali, kdyby někdo upadl do bezvědomí po pádu ze schodů a někdo další se třeba ve stejnou chvíli přiutopil v bazénku? Trochu účelové, aby se to hodilo do děje, ne? A ta hibernační lůžka a vůbec celá loď, která nikdy neselhala, a přesto jsou všechna důležitá místa včetně spící posádky za neproniknutelnou hradbou - to jako teda proč? A proč vůbec budit ty lidi měsíce před příletem a celých 120 let kvůli tomu zbytečně letět se všemi těmi prázdnými turistickými prostorami? Vůbec údajná komeční báze toho počinu byla dost neskutečná, neumím si představit, že by nějaká soukromá společnost mohla vydělávat v takhle dlouhodobém horizontu a nevím, kolik by musel stát lístek na takovou loď, aby se vůbec let mohl zaplatit (a ještě čekat 250 let, než se loď vrátí zpět). Podivné byly ostatně i ty počty - po 30 letech se vzbudili ve vzdálenosti, odkud laserový paprsek se zprávou měl letět na Zem celých 19 let, přitom oni v té době dosáhli "jen" poloviny rychlosti světla - jak tedy doletěli tak daleko? Ale jak říkám, v kině to bylo bezva a doma aspoň bylo o čem přemýšlet. A to mám ráda.

 • 70%
  0
  0
  9. 1. 2017
  Ozzy (2016)

  Ale jo, tohle bylo celkem slušný. Mělo to děj, mělo to spád, psí hrdinové byli fajn, jen je třeba si odmyslit podivnou zápletku spočívající v tom, že si někdo pořizuje psy na práci tak, že je bere páníčkům, kteří si myslí, že je umisťují do psího hotelu. My dospělí jsme se chvílemi bavili motivy z Vykoupení z věznice Shawshank (díra kopaná za plakátem atd.). Dítko si to pěkně užilo.

 • 70%
  0
  0
  30. 12. 2016

  Bojuju z tendencí hodnotit tenhle film výš, protože Mia Wasikowska jako novopečená manželka se schopností vidět duchy, Tom Hiddleston v roli jejího manžela s úžasnými technickými vizemi, a přesto zcela závislého na svojí sestře, a Jessica Chastain jako psychicky narušená sestra, která svého bratra naprosto ovládá, hrají skvěle a atmosféra starého domu propadajícího se do rudé tekoucí hlíny je naprosto guillermodeltorovská, ale bohužel scénář a vůbec celý ten příběh jsou prostě příliš slabé, aby mě fakt posadily na zadek. Pár duchařských lekaček nestačí. Škoda, protože potenciál to mělo nadějný.

 • 75%
  0
  0
  30. 12. 2016

  Klasika, na kterou občas ráda kouknu, protože se odehrává na mé oblíbené Ischii a atmosféra toho ostrova a povaha jeho obyvatel z filmu opravdu vyzařuje. Hlavní hrdinové si na ostrov přijíždějí pro těla svých rodičů - trochu mě ale zaráželo, že si z jejich smrti celkem nic moc nedělají a řeší spíš jejich (a posléze i svůj) vzájemný vztah. Pravda, o tom ten film má být, ale mě přesto ani on (poněkud zaseklý obchodník) ani ona (naivka, co řeší jen svá kila) moc neseděli. Ale jinak je ten film takový milý.

 • 85%
  0
  0
  30. 12. 2016
  Trosečník (2000)

  Tom Hanks v roli chlápka vyvrženého na pustý ostrov skýtající pouze pár kokosových palem a jednu vysokou horu - člověk by si hodil mašli - a ani to tady není možné. Nevydržela bych tam ani den natož čtyři roky. Ale dodnes i dumám nad tím, jestli bych i přes tu bezvýchodnou situaci byla ochotná to relativní bezpečí ostrova opustit a vydat se na moře. Ze závěru jinak skvělého filmu jsem nicméně měla dojem, jako by scénáristům došly nápady, jak to zakončit. Každopádně je to film, který člověka přiměje k preventivní zubařské prohlídce:-)

 • 70%
  0
  0
  30. 12. 2016
  Avengers (2012)

  Tak se nám ve filmu konečně sešla celá kupa marvelovských postav, což si samozřejmě každý fanoušek v skrytu duše přeje, jenže aspoň pro mě to tady moc nezafungovalo. Odhlédnu od totálně prvoplánové zápletky završené průchodem do jiného světa kvůlivá vpádu emzácké armády na Zemi, protože vpád armády si prostě představuju trochu jinak než pár lítajících příšerek a hromada bojovníků, kterým by se skřeti ze Středozemě vysmáli do ksichtu. Čekala bych prostě něco mohutnějšího a inspiraci by stačilo hledat v historii, protože kam se tohle co do nasazení hrabalo na vylodění v Normandii nebo Pearl Harbour. Problém je, že by se tenhle příběh obešel bez mnohých postav - třeba Thor a Kapitán America jsou si co do uvažování tak podobní, že tam jeden z nich nutně přebývá a vzhledem k tomu, že Thor je aspoň božského původu a navíc Lokiho bratr, tak víme, kdo je tím přebývajícím kusem. Stárnoucí bard Stark je v pohodě, ale jsem zvědavá, až se do toho světa přidá ještě doktůrek Strange, poněvadž pak tam taky jeden charakter bude dvojmo. Nataša je samozřejmě kus, Fury je celkem prima a Hulk je nezbytností, jen Loki je tady ještě pořád za toho ukřivděného brášku, až má divák občas dojem, že začne zlostně dupat jako malé děcko. Ještěže vím, jak parádní byl ve dvojce Thora. Nicméně ta létající letadlová loď byla super!

 • 75%
  0
  0
  27. 12. 2016

  Sandra tyhle civilně působící policajtky zkrátka umí, ale největší předností filmu není ona, ale výběr těch dvou mladíků, kteří sami sebe považují za tak nepřekonatelně inteligentní, že dokážou naplánovat a provést dokonalou vraždu, při které nikdo nemá šanci je odhalit. A nemít postava policajtky kvůli své minulosti psychický problém s jedním z nich, ani by se je nikomu odhalit nepodařilo.

 • 75%
  0
  0
  27. 12. 2016

  Modrý lidi a červený lidi a zelený lidi a taky žlutý lidi a pak taky dutý oživlý stromy a geneticky upravení mývalové alias parta ztracenců, co tam stojí v kroužku a pokouší se zachránit galaxii před dalším šílencem, který má potřebu ji zničit - jinými slovy stokrát obehraná zápletka, nicméně v celkem zábavném a triky a akcí nabitém hávu. Laciný ale vlastně to nebylo zas tak špatný. Groot je jednoznačně nejlepší oživlej strom, jakej jsem kdy viděla, teda až na Stromovouse. I ty jejich myšlenkové pochody jsou zhruba stejně tak rychlé:-)

 • 80%
  0
  0
  22. 12. 2016

  Velmi dobře natočená detektivka s pachatelem, který si vytváří ve své lesní díře kolekci krásných a talentovaných dívek. Morgan Freeman svého inteligentního policajta ani nemusí hrát, jemu prostě stačí přijít na plac, zatvářit se a promluvit. A Ashley Judd se ve své roli skvěle pohybuje na pomezí vyděšené oběti a cílevědomé ženy, která chce pomoci dopadnout toho, od nějž se jí podařilo uprchnout.

 • 70%
  0
  0
  20. 12. 2016

  Mattu Damonovi a Emily Bluntové to spolu zatraceně sluší a na zápletce je sympatické, s jakou cílevědomístí se snaží být spolu, stále se nacházejí a stále se k sobě vrací, přestože správci osudu mají jiné plány. Oni to s lidmi přece myslí dobře. Jenže lidi to sami se sebou zpravidla moc dobře nemyslí - a to je ten problém.

 • 50%
  0
  0
  20. 12. 2016

  Jsem cílová skupina, celkem jsem se na to těšila, a přesto jsem celou dobu spíš koukala skrz. Vypadá to jako komiks natočený jaksi jen do počtu, a aby se neřeklo, že se na něj zapomnělo, vrazilo se i dost peněz do triků. Jenže to vzhledem k jiným věcem, co se dnes točí, jaksi nestačilo.

 • 60%
  0
  0
  20. 12. 2016
  Trollové (2016)

  To je těžký hodnotit. Řekla bych, že cílovou skupinou bylo nejspíš pětileté dítě, které sedělo vedle mě - všichni se objímají, mají se rádi, zpívají a tancují a kdo tak nečiní, zákonitě nemůže dojít štěstí. Princezna Poppy byla s tou svojí pozitivností občas dost na zabití a díky za Větvíka a jeho smysl pro realitu, byť to teda potom dost zabil těmi romantickými klišé, co našeptával uklízečce Brigitě, která je pak ze záplavy trollích vlasů hustila do bergenskýho prince. Jo a všichni (skoro) se napravili, což je taky důležitý. Dobrý výběr songů s podpisem Justina Timberlakea. Akorát mi nějak neseplo, kde se v dabingu ztratila píseň The sound of silence, která je kromě titulkových písní asi jediná nepřeložená.

 • 80%
  0
  0
  20. 12. 2016

  Asa Butterfield jako Hugo, malý sirotek žijící na nádraží a opravující hodiny a další roztodivné strojky - a také jako velmi nadějná tehdy ještě dětská hvězda. Sacha Baron Cohen v půvabné roli válečného invalidy a nemilosrdného nádražního hlídače, který má přesto svoje milé slabosti. A Ben Kingsley jako prodavač hraček a snad i někdo, kdo kdysi býval mnohem význačnější. A počátky kinematografie. Moc hezky vystavěný příběh.

 • 85%
  0
  0
  20. 12. 2016
  Propast (1989)

  Tohle je možná jeden z mých nejoblíbenějších Cameronových filmů. Mořské hlubiny, kde se místo v romantice utopeného Titanicu skrývá jen podmořská základna odříznutá od hladiny s pár vojenskými pošahanci a jadernou hlavicí, chemie mezi E.Harrisem a M.E.Mastrantoniovou a pár přátelských duhově rozzářených mimozemských bytostí, které byly mnohem sympatičtější než celá ta pandorská komunita - no co víc si přát?

 • 85%
  0
  0
  20. 12. 2016
  Hon (2012)

  Skvěle namíchaná škála emocí, kdy divák na jedné straně soucítí s nespravedlivě obviněným hlavním hrdinou a fandí mu, aby se dokázal očistit v očích svého okolí, a na druhé straně to okolí plně chápe, protože jediná osoba, která zná pravdu, je malá zmatená holka, která ani netuší, jak svojí lží dokáže někomu zničit život. Protože dítě by si přece něco takového nevymyslelo, a když to později popírá, pak jedině proto, že se bojí. (Žádný poponášení přes dlažky, toho psa jí měl omlátit o hlavu!) Neřešitelná situace. A velmi pravdivý konec. Mikkelsen jako vždy naprosto uvěřitelný.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

Pořadí v kraji

Uživatel nemá vyplněný kraj
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: