Platoon (USA)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
120 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Válečný
Motto: Slavné válečné drama nás zavádí do vietnamské džungle.

Obsah

:
Vietnam 1967. Mladý, nezkušený student Chris Taylor je přidělen k třicetičlenné pěchotní jednotce Platoon. Úkol zní: Nalézt a zničit. Psychické a fyzické více »« méně

Režie

:
Oliver Stone

Scénář

:
Oliver Stone

Herci

:
Keith David Forest Whitaker Francesco Quinn Kevin Dillon John C. McGinley ...
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  25. 1. 2015
  muzz (17577 bodů)

  Popvé jsem viděl v kině U hradeb, a co jsme jako kluci ocenili, bylo že cenzor zapomněl vymazat zmínku o čs.kulometech, které schovávali mírumilovní vesničani :) Jako všechny Stoneovy filmy byl i tento natočen velmi profesionálně a poutavě. Dnes už vím, že komunista Stone točí všechno hlavně proto, aby pomluvil Ameriku, tento snímek nevyjímaje. S tím se k jeho tvorbě musí přistupovat.

 • 100%
  0
  0
  31. 10. 2014
  Sheldon (9486 bodů)

  Čím jsem starší tomuhle filmu přicházím na chuť, a to nejen z hlediska silného námětu, ale především díky skvělému režijnímu pojetí a špičkovému technickému provedení. Tohle je prostě jedním slovem dokonalé!

 • 90%
  0
  0
  3. 3. 2017
  lamps (7079 bodů)

  Oliver Stone Vietnam na vlastní kůži zažil, a díky němu nyní také všichni, kdo se podívají na ČETU a mají dostatečně otevřenou mysl, aby ji pozorně naslouchali. Nekonečný a nepochopitelný boj se sebou samým, děsivá konfrontace s odvrácenými stránkami lidství, které se na místě, kde život zdánlivě nemá žádnou cenu, stává stejně irelevantní jako život sám, Na jedné straně Willem Dafoe, který se snaží zůstat člověkem v nelidském pekle, na straně druhé Tom Berenger, bezcitná bestie ve službách jediné životní jistoty - smrti, a mezi nimi nováček Charlie Sheen, stejně jako divák vyděšený a překvapený poměry uvnitř rozpolceného vojenského pluku. Rákosníci jsou jen kulisou, nutným fyzickým zhmotněním všudypřítomného strachu, beznaděje a pocitu nekonečné viny. To, co v tomhle filmu zastává hudba, je podobný lví podíl, jaký odvádí například dlouhé dialogy ve filmech Quentina Tarantina - atmosféra vás její zásluhou od prvních sekund pohltí, a když se pak aktivně zapojí i vizuální čaroděj Richardson, máme zaděláno na dvě hodiny realistického filmařského mistrovství. Společně s APOKALYPSOU nejlepší a filozoficky nejobjemnější válečný opus..

 • 70%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6269 bodů)

  Peklo Vietnamské války očina Olivera Stoneho.

 • 100%
  0
  0
  13. 4. 2013
  výfuk (2927 bodů)

  První zhlédnutí Čety bylo velmi zajímavé a hlavně premiérové, nicméně konec jsem měl trochu rozostřený (ne že bych ho nechápal, ale on opravdu byl ten zvuk na nic). Druhé zhlédnutí bylo o mnoho lepší a srozumitelnější. Je mi Stonea trochu moc líto, co musel v té válce prožít. Já bejt na jeho místě tak asi už páchám sebevraždu. Stone to zfilmoval opravdu perfektně a příběh dostal pravdivé grády nejen o boji mezi nepřáteli státu, ale i nepřáteli mezi Američany. Skvělá práce, která se musela řádně ocenit až na podruhé.

 • 0
  0
  28. 9. 2013
  miza (2102 bodů)

  Skvělý válečný film.

 • 90%
  0
  0
  17. 6. 2015
  wop (1605 bodů)

  Asi nejlepší film o válce ve Vietnamu, podaný z velmi osobního pohledu vojáka Chrise Taylora v podání Charlieho Sheena.

  • Willem Dafoe
  • Tom Berenger
  • 95%
   0
   0
   12. 12. 2012
   pokladnik (1592 bodů)

   Tak zde téměř netřeba slov. Kultovní pecka z trilogie Olivera Stonea. Viděla jsem ho v kině na premiéře ještě za komančů a věřte, že hláška (při hledání zbraní ve vietnamské vesnici)" české samopaly čz ráže .." se setkaly s velmi bouřlivým ohlasem. Jeden z nejlepších válečných filmů a filmů o Vietnamské válce. Sice už je parodován (Tropická bouře), ale pro mě zůstavá tím nejlepším co Oliver Stone natočil o válce.

  • 90%
   0
   0
   28. 4. 2016
   Dubínka (542 bodů)

   Četa určitě patří mezi jeden z nejlepších válečných filmů co sem kdy viděl. Z válečného prostředí ji překonává jen pro mě dokonalý Vojín Ryan. Co se týče realističnosti a odpudivosti k válce je Četa skvěle vypovídajícím filmem o válce ve Vietnamu i válce jako takové. Zdrcující válečná atmosféra se rozprostírá celým filmem, což je určitě také velikým přínosem pro snímek. Podle mě je Četa nejlepším filmem Olivera Stonea i Charlieho Sheena a Willema Dafoe, který tady předvádí opravdu výborný výkon. Akce, atmosféra, režie, hudba, scénář i herci jsou zde na filmovém vrcholu, proto si Četa určitě zaslouží 5*. 90%

  • 95%
   0
   0
   24. 9. 2015
   Marator (268 bodů)

   Všechny války byly peklo, ale myslím, že Vietnam musel být pětipeklo. Hmyz, horko, bláto, vlhkost až na kost, vietcong a k tomu ještě magorující spolubojovníci. Oliver Stone se vypovídal skrz kameru a ješte k tomu dostal ocenění. A zasloužil si jej!!!

  82 ? ?
  • lamps 90%
  • Kalkyno 100%
  • Sáček 85%
  • krysar-krysivin 80%
  • Tupá stará treska 95%
  • hansvonalt 95%
  • divid.jh 90%
  • evismaior 80%
  • RoCo 70%
  • michal-bernard 80%
  všechna hodnocení (138)
  jak hlasovat?

  V žebříčcích uživatelů

  13. místo z 21 v žebříčku uživatele pokladnik

  „Tak zde téměř netřeba slov. Kultovní pecka z trilogie Olivera Stonea. Viděla jsem ho v kině na premiéře ještě za komančů a věřte, že hláška (při hledání zbraní ve...”

  2. místo z 3 v žebříčku uživatele izevsk
  8. místo z 9 v žebříčku uživatele krejcik.elinka
  8. místo z 21 v žebříčku uživatele Punisher
  8. místo z 12 v žebříčku uživatele kellys2
  3. místo z 46 v žebříčku uživatele headhunter
  5. místo z 27 v žebříčku uživatele Pas
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: